Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване тема 92

  • 37 511
  • 772
# 690
Calm, да, твоят е млечен Simple Smile
Водният се слага във вода, захар и плодове.
Виж целия пост
# 691
Момичета, и купешки кефир ползвам понякога. Пробвала съм всички на пазара и съм си избрала една марка, но вероятно не е редно да я споделям, а и е въпрос на лична поносимост.
Виж целия пост
# 692
Здравейте, момичета, много неща четох, но някои не мога да открия… накратко с хормонален рак съм, в момента на химия- 4 червени минаха и 7 бели от 12, правих консултация с 3 ма хирурзи, но не ми харесват, за 11.05 имам час при Ваня Митова, може би ще избера нея, та въпросът ми е, има ли някой скоро да се е оперирал при нея и да има представа за цени на мастектомия+експандери+импланти в последствие. Благодаря ви 🙂
Виж целия пост
# 693
Здравейте, момичета, много неща четох, но някои не мога да открия… накратко с хормонален рак съм, в момента на химия- 4 червени минаха и 7 бели от 12, правих консултация с 3 ма хирурзи, но не ми харесват, за 11.05 имам час при Ваня Митова, може би ще избера нея, та въпросът ми е, има ли някой скоро да се е оперирал при нея и да има представа за цени на мастектомия+експандери+импланти в последствие. Благодаря ви 🙂


Прочетете на страница 31,в коментар 455,Вела е написала доктори и цени.
Виж целия пост
# 694
Момичета, нали писах, че искат 3 дни майка ми да стои в болница заради скенера. Кажете може ли да го направи в друга болница срещу заплащане и само резултата да се занесе там където е хоспитализирана или не?
Виж целия пост
# 695
Момичета, нали писах, че искат 3 дни майка ми да стои в болница заради скенера. Кажете може ли да го направи в друга болница срещу заплащане и само резултата да се занесе там където е хоспитализирана или не?

Болниците усвояват пари по НЗОК и клиничната пътека за КТ е 3 дни. Всяка болница има интерес да усвои тези суми. Ако не направят скенер, няма заплащане от НЗОК.

На частно КТ е без хоспитализиране.
Виж целия пост
# 696
Да, това е ясно. Но може ли на друго място да се направи?
Виж целия пост
# 697
Dalinda, не може да я водят само, че ще правят скенер и да не го направят в болницата, в която е хоспитализирана. Може да отидете в частен център, където правят образни, да направите там скенера без да я хоспитализират никъде. Съветът ми е обаче да питате онколога първо, защото освен усвояването на средства по НЗОК (безумие е да се лежи за такива изследвания), има и такъв момент, че онкологът вероятно има опит и предпочитания на кои клиники/лаборатории/центрове разчита.
Виж целия пост
# 698
Да, ще говорим с нея. Но ме съмнява да приеме изследвания от друга болница, защото така тяхната губи. А тя не предложи варианта да се плати и да си тръгне. Единствено да я "хоспитализират" за 3 дни и ако няма проверка да я пуснат и на 3ия ден да отиде да я "изпишат". Не знам какво да кажа...
Виж целия пост
# 699
Dalinda, не може да плати и да си тръгне, когато е хоспитализирана. Държавните
болници не дават обикновено такива опция. Вариантът да я пуснат, ако няма проверка, е съвсем стандартен. Може да потърсите център със скенери. Там се плаща и не се лежи. За КТ и ЯМР все проверки уцелвах аз лично - един път даже влязоха при мен проверяващи да питат кво-що правя там. 😁 Много е досадно и абсолютно излишно това правило на касата. Изобщо не оценят стреса, който причиняват на и без това стресираните пациенти.
Виж целия пост
# 700
Здравейте, момичета, много неща четох, но някои не мога да открия… накратко с хормонален рак съм, в момента на химия- 4 червени минаха и 7 бели от 12, правих консултация с 3 ма хирурзи, но не ми харесват, за 11.05 имам час при Ваня Митова, може би ще избера нея, та въпросът ми е, има ли някой скоро да се е оперирал при нея и да има представа за цени на мастектомия+експандери+импланти в последствие. Благодаря ви 🙂


Прочетете на страница 31,в коментар 455,Вела е написала доктори и цени.


Мерси много, обаче не виждам за д-р Митова да пише 🙂
Виж целия пост
# 701
Момичета, нали писах, че искат 3 дни майка ми да стои в болница заради скенера. Кажете може ли да го направи в друга болница срещу заплащане и само резултата да се занесе там където е хоспитализирана или не?
Далинда, да разбирам ли, че въпроса ти е защото не иска да стои три дни в болница? Може да се разпише и да си тръгне,  а пък на третият ден да отиде само за изписванито. Може да говорите  тя да не присъсва, а това да го направи някой неин бризък.
Виж целия пост
# 702
Момичета, нали писах, че искат 3 дни майка ми да стои в болница заради скенера. Кажете може ли да го направи в друга болница срещу заплащане и само резултата да се занесе там където е хоспитализирана или не?
Далинда, да разбирам ли, че въпроса ти е защото не иска да стои три дни в болница? Може да се разпише и да си тръгне,  а пък на третият ден да отиде само за изписванито. Може да говорите  тя да не присъсва, а това да го направи някой неин бризък.
Привет, правилно ме разбираш. До онзи ден нямаше проблем да, си стой чинно трите дни, но татко ми падна и си счупи крака и сега няма как да остане сам. За това питах може ли да се плати като е държавна болница, защото доктора не даде такава възможност. Иначе има вариант да я водят само, но ги е страх от проверка.
Виж целия пост
# 703
Здравейте ,

бях писала преди време, и днес ми излезе резултата от Ихх.
Дали може някой да се включи с малко разяснения., защото ми е пълна каша.
Казаха направо с хирург да се свържа и с него да обсъждам последващи действия

Благодаря ви
 
Скрит текст:
Виж целия пост
# 704
Резултата не е толкова лош. Хер ти е отрицателен, значи няма да имаш херцептин . Ниско Ки 67 - може и да избегнеш химиотерапия, ако размера ти е малък . Напомни ни повече за твоя случай. Размер на образуванието . Възраста също е от значение. Един съвет - дай блокчетата за второ мнение , за да е сигурен резултата, защото от него зависи цялото лечение. Щом са те пратили на хирург, предполагам , че образуванието е до 2см.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия