Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване тема 92

  • 37 502
  • 772
# 735
Здравейте момичета и момче.
Някой интересувал ли се е , дали е подходящо да си поставяме зъбни импланти, предвид риска от нарушаване на костната плътност, заради терапиите на които се подлагаме? Извадих вече два зъба заради кисти в корените, имам и стопяване на костта и мостовете вече са нестабилни. Не знам, дали има  дентална клиника, в която да има специалисти работещи с пациенти като нас.
Виж целия пост
# 736
Здравейте момичета и момче.
Някой интересувал ли се е , дали е подходящо да си поставяме зъбни импланти, предвид риска от нарушаване на костната плътност, заради терапиите на които се подлагаме? Извадих вече два зъба заради кисти в корените, имам и стопяване на костта и мостовете вече са нестабилни. Не знам, дали има  дентална клиника, в която да има специалисти работещи с пациенти като нас.
Привет. Зависи какви точно лекарства приемаш и вероятно пак трябва да се изговори с онколог и специалист. Аз бих се консултирала с някой като този лекар https://www.fdm.mu-sofia.bg/bg/katedri/dentalna-oralna-i-litsevo … khristo-stoianov/. Ако си само на хормонална терапия, не знам да е проблем, да ме поправят другите. Проблем е, ако ти слагат и пролия/акласта.
Виж целия пост
# 737
Ако си на Пролия или Денозунам, не може импланти. Трябва да мине врене след лечението, да се пие определен антибиотик, преди и след. Много сложна процедура. Правихме консулти с лицево, челюстни хирурзи. При хормонотерапия не пречи. Правят скенер на челюстта и преценяват, дали е възможно или трябва присадка. Най добрия Лицево челюстен е проф. Павел Станимиров, който първи в БГ е започнал да изнася лекции, за некроза на челюстта след Денозунаб. Повечето зъболекари, дори не са чували, за Варна говоря. Най добре направи консулт с него, след скенер.
Виж целия пост
# 738
Благодаря ви, момичета. Аз съм само на Аримидекс. И това лято ще станат 5 години от както го вземам, та се надявам да ми го спрат вече. Но не знам  след това костите как се държат, дали спират всички процеси на увреждане или…
Виж целия пост
# 739
Привет, искам да благодаря на всички мили момичета които ми помогнаха с информация, съвети, подкрепа и нещо друго - едно Специално Момиче (то си знае кое е то) по моя случай за който писах преди дни. Днес ми беше направена мамография с контраст която е чиста и нищо притеснително не показа – Сити клиник, д-р Йорданов. Според палпация и ехография от д-р Цанко Цанков съм за пълна мастектомия и химиотерапия след това, предложи да ми даде час за операция дори - това се случва във вторник тази седмица. Днес, след няколко безсънни нощи, много стрес и притеснения си отдъхнах след резултата от Сити клиник.
Споделям тук ако на някой му е полезен този опит, който имах. Не ходете при този човек, на който попаднах в мед. център Дженерали след профилактични прегледи от работодаля и насочване към мамолог за същия ден - https://superdoc.bg/lekar/dots-tsanko-tsankov-dm-7303
Виж целия пост
# 740
НаБабаДетето, изключително много се радвам за теб!

Това е възможно най-добрият вариант.

Радвам се, че ни послуша и потърси адекватно лекарско мнение.

Да, изкарала си седмицата си в стрес, но както се казва, "всичко е добре, когато завършва добре". А твоето завършва идеално!
Виж целия пост
# 741
Безценни сте момичета, наистина благодаря на всички които ми писаха и помогнаха с каквото можаха, в такъв момент човек е в паника и страх, което е нормално мисля. Благодаря ви.
Виж целия пост
# 742
Толкова много се радвам, че нещата се развиха по този начин.След дни на страх, безсъние и напрежение… няма по-голямо облекчение от това да чуеш, че всичко е наред. ❤

Нещо важно, което аз не знаех до сега: При д-р Виктор Йорданов може да се оставят документи и диск от образни изследвания на регистратурата в Сити Клиник, София. Заплаща се такса за преглед и второ мнение и в рамките на около 2 работни дни се свързват с вас с резултат и насоки. Ако има нужда от допълнително уточняване – съдействат и за бърз час.

И още нещо – такива ситуации не бива да остават без гласност. Говорим за препоръки, които могат да доведат до изключително тежки и животопроменящи последствия. Междувременно разбрах, че има и други потърпевши от д-р Цанко Цанков! Крайно време е да се говори открито и да се търси отговорност!


Привет, искам да благодаря на всички мили момичета които ми помогнаха с информация, съвети, подкрепа и нещо друго - едно Специално Момиче (то си знае кое е то) по моя случай за който писах преди дни. Днес ми беше направена мамография с контраст която е чиста и нищо притеснително не показа – Сити клиник, д-р Йорданов. Според палпация и ехография от д-р Цанко Цанков съм за пълна мастектомия и химиотерапия след това, предложи да ми даде час за операция дори - това се случва във вторник тази седмица. Днес, след няколко безсънни нощи, много стрес и притеснения си отдъхнах след резултата от Сити клиник.
Споделям тук ако на някой му е полезен този опит, който имах. Не ходете при този човек, на който попаднах в мед. център Дженерали след профилактични прегледи от работодаля и насочване към мамолог за същия ден - https://superdoc.bg/lekar/dots-tsanko-tsankov-dm-7303
Виж целия пост
# 743
НаБабаДетето, изключително много се радвам за теб! Само хубави новини да се чуват! Дай Боже!
Виж целия пост
# 744
Благодаря ви Момичета, Благодаря за подкрепата и съдействието.
Има ли някой друг пострадал от този "лекар", който чете в темата?
Да допълня само, че до колкото имам информация отзивите в super.doc могат да се трият от самия лекар, вероятно е имало и отрицитални отзиви но той си ги е изтрил.
Виж целия пост
# 745
Вчера ми беше последната лъчетерапия.
Дано повече да не ми се налага!
След две седмици имам консулт с лекар за лапароскопска превантивна хистеректомия. Трябва и онколога да намеря, за да се разберем кога почвам Олапариба.
Дано нямам странични действия, че ще го приемам 1г
Виж целия пост
# 746
Браво. Едно по едно нещата се отмятат. Пропуснал съм (или съм забравил) че сте с BRCA мутация.
Виж целия пост
# 747
DZ, много се радвам за теб. При нас чист скенер на цяло тяло и глава.
Виж целия пост
# 748
Alatea, честито!

Marsian, много сме за съжаление и няма как да помним всичко🤗
Брака 1 и 2 положителна съм.
Виж целия пост
# 749
Вчера ми беше последната лъчетерапия.
Дано повече да не ми се налага!
След две седмици имам консулт с лекар за лапароскопска превантивна хистеректомия. Трябва и онколога да намеря, за да се разберем кога почвам Олапариба.
Дано нямам странични действия, че ще го приемам 1г
DZ, днес бях на АГ при д-р Славов профилактично и ми каза да си помисля за лапароскопска или с робот хистеректомия. Аз нямам тези генни мутации, но сестра ми е с рак на яйчниците. Вика ми така, когато е превантивно, после няма и да усещаш разликата. Но не знам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия