Професионални серии за коса - Тема 167

  • 43 151
  • 521
# 120
Събирам мнения и впечатления за боята със златните частици за домашна употреба , трайна ли е , добре покривна ли е ?
https://zlatnaribka.com/collections/dorado
Виж целия пост
# 121
Не си забравила български Simple Smile Агент.
Скрит текст:

Аз си налагам, да не се впрягам вече..най-мразя като чуя, елате на детски хепанинг или ще правим хепънинг еди къде си. Българският е най-богатия език, особенно пък сравнен с английският.


https://www.amazon.co.uk/Kristin-Ess-Shine-Beach-Unisex/dp/B0722KRWXN



И да попитам за този спрей или за олиото,  за прибиране на  хвърчаща коса, кое е по добре
Хиля се с глас, чедо, защото ти написах отговор, след което фоумът ме изхвърли и аз от яд накарах Джеминай да ти отгoвори вместо мен и то на добър български. Та това е нейният отговор Grinning

"Заглавие: Ре: Професионални серии за коса - Тема 167

Здравей, pinko! Напълно те подкрепям за богатството на българския език – понякога наистина прекаляваме с чуждиците, когато си имаме чудесни наши думи.

Относно въпроса ти за продуктите на Kristin Ess:

Спреят за блясък (Shine Sprays): Той е по-подходящ, ако търсиш финално щрихиране и мигновен блясък. Обикновено са по-леки и не утежняват, но при много хвърчаща коса ефектът може да е краткотраен.

Олиото/Маслото: Ако основната ти цел е именно „прибиране“ на хвърчащите косъмчета (т.нар. frizz ефект), олиото обикновено е по-добрият избор. То усмирява косъма в дълбочина и придава тежест (в добрия смисъл), която държи косата подредена за по-дълго."




А сега моят отговор Grinning Grinning
Леле, Пинко, добре че не можеш да ме чуеш как говоря, че след 20 год извън БГ едно изречение без чуждици не мога да спретна, но за сметка ан това съм досадно анална в граматическо отношение. Даже руската ми приятека ми се смее, че на руски склонявам всякакви англицизми във всички падежи и числа дори когато самите рускоговорящи не го правят Wink

И за да съм напреки дори на AI да кажа, че това масло е много леко и не го виждам да приглади по-плътна или твърда коса, само много мека такава. Ако твоята не е мека и с много тънък косъм за приглаждане загледай мултифункционалния крем на Олиосета или After Party на Bed Head или да речем на CHI Straight Guard или нека да помисля какво още съм ползвала добре заглаждащо - Alterna 10-in-1CAVIAR Anti-Aging® Replenishing Moisture CC Cream - изобщо такива по кремообразни за суха и/или твърда коса са по-добри.

PS Горката ми секретарка съвсем се ошашави с мен днес и ми отговаря на 3 езика Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 122
Боядисвам се с безамонячната боя на Олиосета, 7.1 и 7.11. Искам да я направя шоколадово кафява, но не знам кой цвят да избера. Имате ли идея?
Виж целия пост
# 123
Имам един въпрос ако може да споделите разлика между нектар термик и цимент термик? Аз години наред ползвам нектара и бях доволна, напоследък обаче от него косата  става сякаш още по - суха и се замислих да сменя с цимента, но не мога да преценя, дали той има същите свойства по отношение на стилизирането, фиксира ли и той  прическата?
Виж целия пост
# 124
Имам един въпрос ако може да споделите разлика между нектар термик и цимент термик?
За различни типове коса са-цимент е за тънки и слаби коси, а нектара за сухи.
Виж целия пост
# 125
Боядисвам се с безамонячната боя на Олиосета, 7.1 и 7.11. Искам да я направя шоколадово кафява, но не знам кой цвят да избера. Имате ли идея?

Какъв цвят Ви се получава 7.11?
Боядисвам се с 6.11, но някак прекалено тъмно ми се получава.
Виж целия пост
# 126
Боядисвам се с безамонячната боя на Олиосета, 7.1 и 7.11. Искам да я направя шоколадово кафява, но не знам кой цвят да избера. Имате ли идея?

Какъв цвят Ви се получава 7.11?
Боядисвам се с 6.11, но някак прекалено тъмно ми се получава.
Развалиха ги . Аз се боядисвах 6.0, направиха я ужасно тъмна и спрях с тях.
Виж целия пост
# 127
Боядисвам се с безамонячната боя на Олиосета, 7.1 и 7.11. Искам да я направя шоколадово кафява, но не знам кой цвят да избера. Имате ли идея?

Какъв цвят Ви се получава 7.11?
Боядисвам се с 6.11, но някак прекалено тъмно ми се получава.
Развалиха ги . Аз се боядисвах 6.0, направиха я ужасно тъмна и спрях с тях.
И при мен е по-тъмно отколкото преди 3-4 години. А сега коя боя използвате?
Виж целия пост
# 128
Потъмняването може да се дължи на наслагване на пигмент или порьозни дължини. Реално, безамонячните бои често стоят малко по-тъмно, тъй като не отварят косъма достатъчно и работят основно чрез депозиране на цвят. Още повече, ако се боядисва цялата коса всеки път, пигментът не се разрежда, а се наслагва и тя става по-тъмна с времето. От там идва и усещането, че цветът е по-тъмен, отколкото трябва.
Виж целия пост
# 129
Боядисвам се с безамонячната боя на Олиосета, 7.1 и 7.11. Искам да я направя шоколадово кафява, но не знам кой цвят да избера. Имате ли идея?

Какъв цвят Ви се получава 7.11?
Боядисвам се с 6.11, но някак прекалено тъмно ми се получава.
Развалиха ги . Аз се боядисвах 6.0, направиха я ужасно тъмна и спрях с тях.
И при мен е по-тъмно отколкото преди 3-4 години. А сега коя боя използвате?
Сега купувам Кастинг на Лореал- 600
Виж целия пост
# 130
Момичета, как се справяте с ежедневното замърсяване на косата? Тренирам всеки ден и главата ми се изпотява и от там косата ми до следващият ден е ужасна. С тънък косъм средна дължина ще навреди ли всекидневното миене на косата ?
Виж целия пост
# 131
Момичета, как се справяте с ежедневното замърсяване на косата? Тренирам всеки ден и главата ми се изпотява и от там косата ми до следващият ден е ужасна. С тънък косъм средна дължина ще навреди ли всекидневното миене на косата ?
Не.
Виж целия пост
# 132
Противно на мненията на всички фризьори и повечето хора, моята коса не е ок да се мие всеки ден. Стигала съм дотам заради това да трябва късно вечер да я мия и до следобед вече да е мазна. Както се е научавала да се омазнява всеки ден, така и съм я отучвала от това и съм стигала до 5 дни без да се омазнява. За мен лично не е ок, защото аз си суша косата винаги, следователно няма да е щадящо за нея. За омазняването да не говорим. Но това е при мен, с тънък и фин косъм съм, права коса.
Виж целия пост
# 133
И аз съм така. Тренирам всеки ден и единственото място, на което се потя, е около косата Grinning Преди я миех всеки ден и наистина по-бързо се омазняваше. Постепенно започнах през ден, а сега през два и съм доволна. Не мисля обаче, че през 5-6 дни е нормално - за мен е адски нечистоплътно. Косата поема всякакви мръсотии, миризми и прочие, така че през 2-3 дни смятам, че трябва да се мие Simple Smile
Виж целия пост
# 134
Аз съм го правила за проба само. 😀 или ако има повод и трябва да ми е чиста косата пък не съм я мила предните дни, ще издържа още една вечер. Аз съм си вкъщи, така че не ми е драма, а и прекарвам доста време от дните с маски на главата. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия