?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 341
  • 3 051
# 2 475
Много ми е странно как може да остане в тайна между членовете на едно семейство наличието на допълнителни недвижими имоти, не си го представям просто.
Е чак пък да не си го представяш... Гледат майката и бащата имоти,  харесват един, минават през нотариус, нареждат един превод, пазаруват в Лидл за вечеря, прибират се и готово... Голямо сложно.
Виж целия пост
# 2 476
Всичко това е хубаво и похвално.
Не знаех тези неща за теб. Вече ги знам.
Никой от нас обаче не знае нищо за това момче.
Та “Вече никой не е на хероин, със скромни финанси едва ли е и на кокаин, другото, което се взима у нас не води до зависимост, а до други проблеми.” не ми звучи баш професионално. Даже статистически погледнато пак не ми звучи достоверно, но ти си човека с научната работа.
Не съм казала, че съм лекар, нито ако бях щях да поставям диагнози по интернет.
Просто обяснявам какво се ползва в момента и защо рядко ще говорим за зависим физически и тежко зависим. Сигурно злоупотребява с нещо, но явно не му пречи да работи или да се държи като задник, и двете нямат общо с наркотиците. Други мерки ще помогнат, според мен, а не да му приписват болести и да го лигавят с психолози, при които няма да има никакъв прогрес щом така си му е супер живота. Близките да отидат на семеен терапевт и да се обединят около стратегия, която да ги извади от робуването на един вече пораснал лигльо
Виж целия пост
# 2 477
Алечка, ми не само. Има още: обсъждат на вечеря, коментират проблеми при отдаването му под наем, правят обяви, отговарят на обяви, търсят агенции, отдават го, сменят се наематели, обсъждат се неща …
Сестрата обаче каза, че той се самоизолира. Та вероятно няма никакви вечери и семейно прекарано време. Това прави нещата доста по-лесни.
Виж целия пост
# 2 478
Алечка, ми не само. Има още: обсъждат на вечеря, коментират проблеми при отдаването му под наем, правят обяви, отговарят на обяви, търсят агенции, отдават го, сменят се наематели, обсъждат се неща …
Сестрата обаче каза, че той се самоизолира. Та вероятно няма никакви вечери и семейно прекарано време. Това прави нещата доста по-лесни.
Той не вечеря с нас, вечеря сам в стаята си, когато вече всички са заспали. Както казах в първоначалния пост всяка вечер се прибира след 03:00 почти не го засичат нашите.
Виж целия пост
# 2 479
Много кофти ситуация. Как се е стигнало дотам, че не кани приятелите си вкъщи примерно? Не е ли по-добре той да заживее отделно някъде, да има свобода и някакъв минимум - настаняване, храна, но за всичко друго да работи. Добре ще му подейства.
Виж целия пост
# 2 480
Много кофти ситуация. Как се е стигнало дотам, че не кани приятелите си вкъщи примерно? Не е ли по-добре той да заживее отделно някъде, да има свобода и някакъв минимум - настаняване, храна, но за всичко друго да работи. Добре ще му подейства.
Оо приятелите си ги кани редовно, когато нашите са на вилата. Представете си в какво състояние заварват апартамента като се приберат.
Виж целия пост
# 2 481
За мен не е нормално да криеш от 15г. си дете, че семейството е придобило апартамент.. щото момчето ще иска да се изнася там... Цялата ситуация не е ОК в семейството ако ще имаш тайни от детето си. Вероятно момчето знае за този апартамент и ако и други неща са крити от него не се учудвам на поведението му...Няма уважение към родителите си, защото вместо да му кажат, че са купили апартамент и да го погледнат в очите и му откажат да го ползва, те избират да го лъжат...Ако съм на мястото на момчето бих била обидена от цялата ситуация...
Виж целия пост
# 2 482
Родителите не са длъжни да споделят всичките си планове и начинания с децата. Колкото решат - толкова. Това не е никакво оправдание за неприятно и обидно поведение от детето.
Виж целия пост
# 2 483
За мен не е нормално да криеш от 15г. си дете, че семейството е придобило апартамент.. щото момчето ще иска да се изнася там... Цялата ситуация не е ОК в семейството ако ще имаш тайни от детето си. Вероятно момчето знае за този апартамент и ако и други неща са крити от него не се учудвам на поведението му...Няма уважение към родителите си, защото вместо да му кажат, че са купили апартамент и да го погледнат в очите и му откажат да го ползва, те избират да го лъжат...Ако съм на мястото на момчето бих била обидена от цялата ситуация...
Честно казано, в един момент започваш да се питаш защо изобщо си длъжен да обясняваш и отчиташ всичко на някой, който не проявява никакъв интерес към семейството си от години,а очаква светът да се върти около него. При нас много често разговорите са били само в посока „аз искам“, „на мен ми трябва“, „осигурете ми“. И точно затова не сме смятали, че е необходимо да му обясняваме за апартаменти и семейни финанси. Защото вместо да го мотивира, щеше просто да приеме, че има готов комфорт и че всичко му се полага. Когато видят, че проявява отговорност, постоянство и желание сам да се справя, съм сигурна, че ще му помогнат и ще му дадат да живее в един от апартаментите. Не става въпрос да бъде лишен или наказван, а да не приема всичко за даденост още от сега.Тоест това не е “тайна”, а по скоро решение кога и как да бъде обсъждано с него.
Виж целия пост
# 2 484
Пенелопе, не е ли вариант да му кажете, ако иска да се изнесе там, но трябва сам да се издържа?
Виж целия пост
# 2 485
Пенелопе, не е ли вариант да му кажете, ако иска да се изнесе там, но трябва сам да се издържа?

Според мен такъв човек надали ще поддържа и чисти жилище, има реален риск да превърне имота в гробище и да трябва да влизат с багера или да похарчат маса пари ако искат после да го ползват или продадат. Или да се навъртат там дълго време разни “приятели” и кредитори. Най-добре някъде под наем да отиде, като е толкова знаещ и можещ, да си поеме всичко в свои ръце.
Виж целия пост
# 2 486
Аз виждам нещо, което клони към омраза към това момче, откакто е бил дете, пълна нетърпимост към него. Е, не съм сигурна какво очаквате, да си говори с вас, да споделя или да ви харесва. На улицата ли го намерихте, че сам се е отгледал и не може да ви търпи? Най-добре първо поработете и двете върху себе си.
Виж целия пост
# 2 487
Аз виждам нещо, което клони към омраза към това момче, откакто е бил дете, пълна нетърпимост към него. Е, не съм сигурна какво очаквате, да си говори с вас, да споделя или да ви харесва. На улицата ли го намерихте, че сам се е отгледал и не може да ви търпи? Най-добре първо поработете и двете върху себе си.
Далеч сте от истината, по скоро винаги е бил свръх обгрижван и лигавен и сега си прави каквото иска с нас. Всички даваме мило и драго за него, наистина нямате идея. Точно това ни е грешката. Това, че има конфликти, не означава липса на любов от наша страна.
За Вас омраза ли е майката да ходи на психолог за да намери правилния подход към него? Омраза ли е че свали 7 килограма за един месец от мъка, че са им такива отношенията, омраза ли е че  с ММ тръгнахме от Пловдив за Бургас, защото брат ми държеше с нас да купи костюма за бала? Всичко друго, но не и омраза. Всички го обичаме и затова търсим помощ от специалисти, форуми и тн, защото искаме да сме едно семейство и да намерим път един към друг..
Виж целия пост
# 2 488
В какво се е изразявало това свръх обгрижване?
Виж целия пост
# 2 489
В какво се е изразявало това свръх обгрижване?
Ще дам пример: Майка ми е ставала посред нощите да му готви, защото той се прибира късно, но не яде ако храната вече е изстинала, трябва да е прясно приготвена. Вече си готви сам но до преди 1,2 години така се случваха нещата..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия