?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 352
  • 3 051
# 2 460
Истинска майка-орлица, а не просто обсебваща истеричка, вече щеше да е вкарала сина наркоман за лечение или изобщо да не е допуснала да се стига дотам, защото наистина следи какво става с него.
Познавам майки на даже вече починали зависими, които ги поощряваха, съзнателно или не, да са зависими, за да си стоят с тях завинаги в емоционален инцест.
Виж целия пост
# 2 461
За мен трябва едновременно хем да се изключи (или потвърди) проблем със субстанции, хем да се работи със специалист.
На мен ми правят впечатления няколко неща: майката е уважаван учител с опит с тийнейджъри. Кой говори за майка си така?   Сякаш майката е авторитет в професионален план, който никой не оспорва, обаче  у дома?
След това и двамата са възпитавани еднакво. Ами грешно е. Децата се възпитават според характера им и според времето, в което растат. Често срещано. Имаш две деца и си мисли, че както си гледал първото, така трябва да гледаш второто и като има проблеми - “той е труден характер”.
Те крият от него, че имат имоти, които дават под наем! Как криеш от някого такова нещо? Можеш да скриеш от дете на 4-5, ама след 10-13 години е абсурд. Този ход не знам как да го тълкувам.
Той нарича учителите “свине” и не вярва в образованието. За мен това в комбинация с професията на майка и сериозна индикация. Дали е имало натиск да се учи и да не я излага, дали и вкъщи се държи като “даскалица” не знаем, но има там нещо, което много се е объркало.
Да ме прощава сестрата, но аз имам наблюдения от две учителки и двете имат един особен маниер на отношение към децата си и към нас като техни приятелки. Едни такива властни и всезнаещи. Разбира се далеч съм от мисълта, че всички са такива, но приятелите ми, деца на учителки си имаха своите проблеми точно с майките си и някак нямаха никаква връзка с тях и доста неща си таяха в тях. Комуникацията течеше само еднопосочно родител - дете, а обратно нищо не се чуваше. Присъствала съм и на караници от битов характер за глупости (закъсняване вечер, лоша оценка, непочистено) … ми беше си точно както в училище ти трият сол на главата. Сякаш не им е майка.
А пък това със съседската майка и пазаруването … предполагам как майка ти се е чувствала. Той обаче явно там намиране нещо, което не намира при вас. То и като чете човек вижда, че няма “вас”. Има “вие” и “той”. И вие явно всички знаете какво е по-добре за него от самият него.
И аз ще кажа, че той не е съвсем зле щом проявява емпатия към майката на приятел, намерил си е работа за лятото и все пак има някаква идея в главата.
Оставам с впечатление, че той е в някаква борба със семейството и оспорва всичко.
Дано психолога да помогне и дано да няма зависимост към някакви вещества.
Пожелавам да намерите път един към друг и хармония в семейството!
И здраве на бабите! 😉
Виж целия пост
# 2 462

Дано психолога да помогне и дано да няма зависимост към някакви вещества.

Към какви вещества да има зависимост? Вече никой не е на хероин, със скромни финанси едва ли е и на кокаин, другото, което се взима у нас не води до зависимост, а до други проблеми. И психолозите могат ако са и терапевти да водят терапия, но не и да диагностицират проблеми свързани с употребата на вещества. За целта е нужен лекар, специалист в областта.
Виж целия пост
# 2 463
Едно време като деца от скука мятахме плодове по балконите ... сега скучаещи тийнове пишат измислени теми тук и падат от смях с лелите. Че и ЛС пишат, хубавото е, че и модовете забавляват с щуротиите си ....
Виж целия пост
# 2 464
Далече съм от мисълта, че темата е парзалка и измислица....
Виж целия пост
# 2 465
По повод брата, който има нужда от помощ бих добавила, че един специалист, колкото и да е добър, все пак не е магьосник и няма как да неутрализира напълно ефекта от 18г галене с перце, особено ако братът не осъзнава, че има проблем и не иска да се лекува. Това ще отнеме години работа и иска много съдействие от всички страни. Това, което на този етап могат да направят родителите е да се дистанцират и доколкото е възможно да му спрат кранчето с парите, защото това е човек който е приел всичко за даденост и няма никакво уважение.
Виж целия пост
# 2 466
За мен трябва едновременно хем да се изключи (или потвърди) проблем със субстанции, хем да се работи със специалист.
На мен ми правят впечатления няколко неща: майката е уважаван учител с опит с тийнейджъри. Кой говори за майка си така?   Сякаш майката е авторитет в професионален план, който никой не оспорва, обаче  у дома?
След това и двамата са възпитавани еднакво. Ами грешно е. Децата се възпитават според характера им и според времето, в което растат. Често срещано. Имаш две деца и си мисли, че както си гледал първото, така трябва да гледаш второто и като има проблеми - “той е труден характер”.
Те крият от него, че имат имоти, които дават под наем! Как криеш от някого такова нещо? Можеш да скриеш от дете на 4-5, ама след 10-13 години е абсурд. Този ход не знам как да го тълкувам.
Той нарича учителите “свине” и не вярва в образованието. За мен това в комбинация с професията на майка и сериозна индикация. Дали е имало натиск да се учи и да не я излага, дали и вкъщи се държи като “даскалица” не знаем, но има там нещо, което много се е объркало.
Да ме прощава сестрата, но аз имам наблюдения от две учителки и двете имат един особен маниер на отношение към децата си и към нас като техни приятелки. Едни такива властни и всезнаещи. Разбира се далеч съм от мисълта, че всички са такива, но приятелите ми, деца на учителки си имаха своите проблеми точно с майките си и някак нямаха никаква връзка с тях и доста неща си таяха в тях. Комуникацията течеше само еднопосочно родител - дете, а обратно нищо не се чуваше. Присъствала съм и на караници от битов характер за глупости (закъсняване вечер, лоша оценка, непочистено) … ми беше си точно както в училище ти трият сол на главата. Сякаш не им е майка.
А пък това със съседската майка и пазаруването … предполагам как майка ти се е чувствала. Той обаче явно там намиране нещо, което не намира при вас. То и като чете човек вижда, че няма “вас”. Има “вие” и “той”. И вие явно всички знаете какво е по-добре за него от самият него.
И аз ще кажа, че той не е съвсем зле щом проявява емпатия към майката на приятел, намерил си е работа за лятото и все пак има някаква идея в главата.
Оставам с впечатление, че той е в някаква борба със семейството и оспорва всичко.
Дано психолога да помогне и дано да няма зависимост към някакви вещества.
Пожелавам да намерите път един към друг и хармония в семейството!
И здраве на бабите! 😉

При мен поне това, за което пишете, не го е имало. Нито аз, нито брат ми сме усещали майка ни като „учителка“ вкъщи. В училище е учител, вкъщи е майка – и винаги е правила разлика между двете. Никога не е имало натиск „да не я излагаме“ или някакъв казармен режим у дома.
За апартаментите също не е въпрос на криене от лошо. Идеята ни е той да стане самостоятелен човек и да си изгради собствен живот, а не да разчита, че има готово жилище и всичко му е подсигурено. Сигурна съм че ако знаеше за тях по-рано, още на 15, 16г щеше да има претенции да живее там без никаква отговорност и без да положи усилия сам да се оправя.  Той е толкова отцепен от всички нас, заключва се не иска да говори, че не беше трудно да скрием за тях. Иначе съм съгласна, че в момента има някаква борба и противопоставяне към семейството и към всичко, което му казваме. Ако му го каже чужд човек може да се съгласи, но всичко което излиза от нашата уста не се приема сериозно. Затова и търсим помощ от специалист и се надявам един ден да намерим начин да общуваме помежду си, с общи усилия.
Виж целия пост
# 2 467
Едно време като деца от скука мятахме плодове по балконите ... сега скучаещи тийнове пишат измислени теми тук и падат от смях с лелите. Че и ЛС пишат, хубавото е, че и модовете забавляват с щуротиите си ....

Това не съм го правила, но обичахме да звъним по звънците на къщите.
Понамалихме изпълненията когато един бабаит излезе и ни подгони. Ей, спекох се тогава tooth
Виж целия пост
# 2 468
Той ви говори за хъсъл култура и милионери, вие си мислите, че говори за апартаменти…кардинално не се разбирате кой какво има предвид. Съветът ми е да изгледате малко видеа по темата, за да схванете какво си мисли той и как вижда света.
Виж целия пост
# 2 469
Пенелопе, не можеш да говориш от името на брат си, как е усещал и усеща майка ви.
Виж целия пост
# 2 470
Много ми е странно как може да остане в тайна между членовете на едно семейство наличието на допълнителни недвижими имоти, не си го представям просто. Peneloppe98, а на теб кога ти казаха за апартаментите, как разбра за тях?
Виж целия пост
# 2 471

Дано психолога да помогне и дано да няма зависимост към някакви вещества.

Към какви вещества да има зависимост? Вече никой не е на хероин, със скромни финанси едва ли е и на кокаин, другото, което се взима у нас не води до зависимост, а до други проблеми. И психолозите могат ако са и терапевти да водят терапия, но не и да диагностицират проблеми свързани с употребата на вещества. За целта е нужен лекар, специалист в областта.
Че аз да съм казала, че за изключването на злоупотреба е достатъчен психолога?!
Много смело изказване за зависимостите.
Пафкането на тревица викаш е ʼарабийска работа и абсолютно е невъзможно да е пристрастен понеже е беден? Дооообре.
Виж целия пост
# 2 472

Дано психолога да помогне и дано да няма зависимост към някакви вещества.

Към какви вещества да има зависимост? Вече никой не е на хероин, със скромни финанси едва ли е и на кокаин, другото, което се взима у нас не води до зависимост, а до други проблеми. И психолозите могат ако са и терапевти да водят терапия, но не и да диагностицират проблеми свързани с употребата на вещества. За целта е нужен лекар, специалист в областта.
Че аз да съм казала, че за изключването на злоупотреба е достатъчен психолога?!
Много смело изказване за зависимостите.
Пафкането на тревица викаш е ʼарабийска работа и абсолютно е невъзможно да е пристрастен понеже е беден? Дооообре.
Арабийска работа не е изобщо, но пристрастяване като при алкохола и хероина няма. Прочети по темата и ще видиш.
С хероина беше драма на живот и смърт, клиники, комуни, с тревата е в пъти по-лесно и сигурно да се откаже някой, който не пуши от 30 години. Вече ако е на мет или фентанил лошо, но още не е толкова масово. В бъдеще ще има проблеми с тези двете.
И смело сигурно. От 97-ма следя професионално проблема, имам и научна работа по темата, приемам, че поназнайвам нещо…
Виж целия пост
# 2 473
Всичко това е хубаво и похвално.
Не знаех тези неща за теб. Вече ги знам.
Никой от нас обаче не знае нищо за това момче.
Та “Вече никой не е на хероин, със скромни финанси едва ли е и на кокаин, другото, което се взима у нас не води до зависимост, а до други проблеми.” не ми звучи баш професионално. Даже статистически погледнато пак не ми звучи достоверно, но ти си човека с научната работа.
Виж целия пост
# 2 474
Те всичките сега говорят за хъсъл "култура" и милиони, не е единствен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия