?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 342
  • 3 051
# 2 640
Доста са сложни нещата, когато има дете с уреждания. Ще трябват грижи за него след смъртта на родигелите и те се стремят да ги осигурят по някакъв начин. Също познавам хора единият син е със синдром на Даун и вече зле здравословно, другият доста преуспял. Имат си споразумение с преуспелия, че след смъртта им ще използва парите от наследството, за да се грижи за брат си. Може би не е справедливо, но животът не е честен. В техния случай искат да го облекчат поне малко.
Виж целия пост
# 2 641
Ако той получава цялото наследство, но срещу грижи,  ми се вижда по-справедливо.
Това е вариант да се погрижиш и за двете си деца, не само за едното.
Виж целия пост
# 2 642
Ако той получава цялото наследство, но срещу грижи,  ми се вижда по-справедливо.
Това е вариант да се погрижиш и за двете си деца, не само за едното.

Ако на здравото не му се занимава може да тикне болното в дом за хора с увреждания.
Извиване на ръце е да изискваш нещо такова иначе - пари йок.
На мен ако ми обещават пари само с условия - или воденичен камък до живот или нищо, много лесно бих се отървала от този товар, когато изискващите да се превърна в болногледач вече не са сред живите.
Същото извиване на ръце като да се превръщаш в болногледач на родителите си, с изтърканите фрази за "чашата с вода".
Виж целия пост
# 2 643
Много е лесно да говорим, когато не сме в такава ситуация. И много грозно да хвърляме кал, точно по такива семейства. Била съм част от такова семейство, вуйчо ми беше инвалид. Често болното  дете не може да работи, често не е семеен, понякога не може да се грижи за себе си и е на ниво на едно дете. Не зная коя е правилната ситуация, при нас неговата част( тази която би унаследил)  от имота беше прехвърлена на нас от баба ми, с уговорката да си я ползва до живот и да му помагаме. Не е имало драма от наша страна в никакъв случаи. Други семейства имат други виждания, но да се нахвърляме точно на такива хора е нелепо.
Виж целия пост
# 2 644
Ако той получава цялото наследство, но срещу грижи,  ми се вижда по-справедливо.
Това е вариант да се погрижиш и за двете си деца, не само за едното.

Ако на здравото не му се занимава може да тикне болното в дом за хора с увреждания.
Извиване на ръце е да изискваш нещо такова иначе - пари йок.
На мен ако ми обещават пари само с условия - или воденичен камък до живот или нищо, много лесно бих се отървала от този товар, когато изискващите да се превърна в болногледач вече не са сред живите.
Същото извиване на ръце като да се превръщаш в болногледач на родителите си, с изтърканите фрази за "чашата с вода".
Като не те устройват условията (на което имаш пълно право), не приемаш парите. Но да вземеш парите и после да се отметнеш без да ги върнеш, е много долнопробно поведение.
Виж целия пост
# 2 645
Виждам, че хипотезата братята и сестрите да милеят едни за други и да полагат грижи от семейна привързаност не се допуска изобщо, най-важното е как ще се разпредели наследството.
Виж целия пост
# 2 646
Боряна, то е до човек. До етика, морал.
В други случаи, родата дружно даже може да утрепе инвалида за едната къща.

Наскоро ми попадна криминален случай. Едното дете инвалид, със заболяване. Родителите неглижират грижите към нея и насърчават едното дете да поема повече отговорност. Буквално тя и е и сестра и родител.
Ама на една крехка възраст да метнеш такива отговорности, може да има неочаквани резултати.
Резултата е, че на сестрата и писва и убива болната си сестра.
Виж целия пост
# 2 647
Не всички хора ламтят за материални неща, Ариел. Някои истински обичат братята или сестрите си, пък били те и с увреждания и не се водят само от интерес.
Виж целия пост
# 2 648
Виждам, че хипотезата братята и сестрите да милеят едни за други и да полагат грижи от семейна привързаност не се допуска изобщо, най-важното е как ще се разпредели наследството.
Обсъждаме вариант, при който единият не може да се грижи за себе си, камо ли за другия. И за имотите в такава ситуация.
Виж целия пост
# 2 649
То братът може да има голямо желание да се грижи за болния роднина, но да се спомине преди него. И ако наследниците му се фръцнат, че нищо не са обещавали, какво правим?
Хората отдавна са измислили попечителските тръстове, но у нас май скоро няма да се появят. Или ако се появят, то ще е поредната схема за измами. У нас банки, застрахователни дружества фалират и вложителите пият една студена вода, та попечителските тръстове ли няма да намерят начин как да източат...
Абе, ситуацията е „Да не дава господ...“.
Виж целия пост
# 2 650
Може, за съжаление има всякакви случаи. Аз го пречупвам и през своя житейски опит.
С моята сестра сме на мнението, че едни тухли и керемиди не са по-ценни от нашите взаимоотношения. Но хора всякакви.
Виж целия пост
# 2 651
А в моя житейски опит, моя леля беше ограбила татко, буквално. Тя награби апартамент на Орлов мост, вила в Люлин планина (барачка, но с много хубав двор), буквално на Черния кос. Всичко за НЕЯ и дъщеря й. За татко нищо. Не му е наплащала, врътнала го е. Татко не искаше да я съди и да се кара с нея, такъв си беше. Като почина татко, аз я отсвирих с цялото й семейство. Не знам дори дали братовчедка ми е жива, как е, контакти нямам.

На ММ майка му и баща му, му бяха дарили апартамента, срещу гледане. Имаше и брат ММ, но той не беше в България и свекърва ми се беше разбрала с него, че ще дари апартамента на ММ и брат му нямаше против. Може би неговите деца биха имали претенции, но не са ги проявили.
Виж целия пост
# 2 652
Не всички хора ламтят за материални неща, Ариел. Някои истински обичат братята или сестрите си, пък били те и с увреждания и не се водят само от интерес.

Съгласна съм, но това е само в случаите когато родителите не са си делили децата.
Виж целия пост
# 2 653
При дете с увреждания няма как да получават еднакво внимание двете деца. Това не означава, че другото трябва да не осъзнае ситуацията и да няма нищо против да помогне на собствения си брат/сестра. Аз не си представям да говоря за брат си/сестра си с увреждания като “товар” и т.н. Никой не си го е избрал да е така, генетика.
Виж целия пост
# 2 654
Може, за съжаление има всякакви случаи. Аз го пречупвам и през своя житейски опит.
С моята сестра сме на мнението, че едни тухли и керемиди не са по-ценни от нашите взаимоотношения. Но хора всякакви.

А в хипотетична ситуация, ако тухлите и керемидите са само за нея, според желанието на родителите ви? И тя реши, че щом те така искат, значи всичко е ок?
Признавам си, аз не бих била толкова над нещата и подобно поведение от най-близките ми хора би ме засегнало ужасно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия