?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 337
  • 3 051
# 2 565
Пенелопе, ти като години не си виждала дядо си, с какво се различаваш от брат си ?
Съвсем не вярвам на всичко, което пишеш… като това, че майка ти става в 3ч да му готви ?!?  При всички деца на тази възраст с подобно поведение, които познавам се дължи именно на проблемно поведение на възрастните около тях. За щастие повечето се оправиха. Брат ти изпитва емпатия, няма проблем да работи с психолог ( за истински проблемните е абсурд доброволно) иска да работи…. Както казах и преди, намерете път към него като по-зрели. Намира се в най-трудния етап в живота си. Иначе, ще се оправи и без вас, но…..
Виж целия пост
# 2 566
Пенелопе, ти като години не си виждала дядо си, с какво се различаваш от брат си ?
Съвсем не вярвам на всичко, което пишеш… като това, че майка ти става в 3ч да му готви ?!?  При всички деца на тази възраст с подобно поведение, които познавам се дължи именно на проблемно поведение на възрастните около тях. За щастие повечето се оправиха. Брат ти изпитва емпатия, няма проблем да работи с психолог ( за истински проблемните е абсурд доброволно) иска да работи…. Както казах и преди, намерете път към него като по-зрели. Намира се в най-трудния етап в живота си. Иначе, ще се оправи и без вас, но…..
Разликата е, че аз не съм виждала дядо си не по мое желание, а защото той самият не искаше контакт с нас. Така че сравнението с брат ми изобщо не е уместно.
И не, не карам никого да вярва на това, което пиша. Когато не живееш в нечия къща и не виждаш какво се случва ежедневно, е лесно да кажеш “това няма как да е вярно”.
Виж целия пост
# 2 567
Значи, освен брат ти и дядо ти не ви иска?
Да, не живеем във вашата къща и не знаем какво се случва ежедневно , четем каквото пишеш, а според мен то е силно преувеличено. Всеки тук пише според своите виждания, разбирания и опит.
Виж целия пост
# 2 568
Значи, освен брат ти и дядо ти не ви иска?
Да, не живеем във вашата къща и не знаем какво се случва ежедневно , четем каквото пишеш, а според мен то е силно преувеличено. Всеки тук пише според своите виждания, разбирания и опит.
Ами нали по горе казах, че двамата са едно към едно. Дядо ми обаче никой не иска и цял живот е бил така, докато брат ми поне си уважава приятелите и не е чак толкова изолиран социално.
Виж целия пост
# 2 569
Здравейте, колко според вас е нормално да се даде за подарък за сватба на далечни роднини? Ние сме двама възрастни с едно дете.
Виж целия пост
# 2 570
Здравейте, колко според вас е нормално да се даде за подарък за сватба на далечни роднини? Ние сме двама възрастни с едно дете.

Доколкото знам е разумно да се плати куверта с парите от ресторанта. Всичко отгоре и то за хора, които не са ти особено близки е излишно.
Виж целия пост
# 2 571
Здравейте, колко според вас е нормално да се даде за подарък за сватба на далечни роднини? Ние сме двама възрастни с едно дете.
Минималното е покриване на куверт и половина на човек.

Някъде наоколо имаше и тема, свързана с подаръците за сватби и други празници.
Виж целия пост
# 2 572
Здравейте, колко според вас е нормално да се даде за подарък за сватба на далечни роднини? Ние сме двама възрастни с едно дете.
В темата за сватбите е широко обсъждан този въпрос. Няма правилно и грешно, колкото са ви възможностите и желанията. Разбираемо е на по-близки да се даде повече, отколкото на по-далечни, но няма нищо задължително.
Виж целия пост
# 2 573
Чукам на дърво, ама все си мисля, че на днешно време децата са големи егоисти и като паднеш, няма да има  кой чаша вода да ти подаде.
Дано греша, дано съм се справила по- добре, ама ми минават и такива мисли. Егоисти са младите.
Факт
То понеже старите все едно не са…
Забелязвам, че колкото повече остаряват хората, толкова по-егоистични и стиснати стават. Най-вече ги е страх някой да не им вземе апартамента/други имоти, то това в България все пак се приема за най-висшата ценност.
Виж целия пост
# 2 574
Здравейте, колко според вас е нормално да се даде за подарък за сватба на далечни роднини? Ние сме двама възрастни с едно дете.

Колкото близки ги чувствате, и колкото искате да ги зарадвате Smiley
Ако са толкова "далечни", че ви е абсолютно все тая, и не чувствате вътрешна потребност да им дадете каквото и да било, дайте колкото можете да си позволите.
Няма "нормално", "нормалното" за сватба в Лейк Клуба в Пасарел е едно, за "Тhe View" в Каспичан - съвсем друго.
Виж целия пост
# 2 575
Rimmona, извинявай, но как е изобщо възможно някой да вземе на друг човек апартамента (освен с измама, евентуално), че точно от това да ги е страх? Според мен с възрастта човек се страхува повече от не дай си Боже безпомощност, болести и подобни. И ние няма да го избегнем това за съжаление.
Виж целия пост
# 2 576
Например, като имаш неблагоразумието да дариш на детето си апартамента, запазвайки си пожизнено право на ползване, обаче то вземе, че го продаде заедно с теб.
Не казвам, че не трябва да са предпазливи, а просто давам пример, че окачествяването на младите като егоисти, съвсем не може да се отнася само за тях.
Виж целия пост
# 2 577
Например, като имаш неблагоразумието да дариш на детето си апартамента, запазвайки си пожизнено право на ползване, обаче то вземе, че го продаде заедно с теб.


Добре, нали има пожизнено право.
Как става номера. И защо това право не защитава възрастните.
Виж целия пост
# 2 578
То си се запазва пожизненото право, но просто собствеността вече е на чужд човек, който понякога може и да тормози този с пожизненото право, с цел да се освободи по-лесно от него.
Случаи всякакви, затова даряваш и не живееш там/ даряваш под страх да не се окажеш с такова дете/не даряваш изобщо.
Виж целия пост
# 2 579
Например, като имаш неблагоразумието да дариш на детето си апартамента, запазвайки си пожизнено право на ползване, обаче то вземе, че го продаде заедно с теб.


Добре, нали има пожизнено право.
Как става номера. И защо това право не защитава възрастните.
Пожизненото право на ползване не изключва продажбата. Жилището е с тежести и се продава на по-ниска цена. Възрастният има право да остане да живее в жилището, просто собственикът е нов.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия