?Въпроси всякакви за СО? 2026

  • 101 340
  • 3 051
# 2 595
Защото родителите не искат с покупко-продажба за нелюбимото, например. Такъв случай визирах. На едното така, на другото иначе. После да не се сърдят.
Виж целия пост
# 2 596
Защото родителите не искат с покупко-продажба за нелюбимото, например. Такъв случай визирах. На едното така, на другото иначе. После да не се сърдят.
Като не искат с дарението нещата ще са все едно е по наследство. Нелюбимото завежда дело и го печели. Излишни разходи и разправии са, защото така не се лишава успешно от наследство.
Виж целия пост
# 2 597
С покупко-продажба, ако е по време на брак, може да не е предпочитан вариант.
Виж целия пост
# 2 598
С покупко-продажба, ако е по време на брак, може да не е предпочитан вариант.
Може, но тогава няма вариант, защото дарението е като завещанието или обикновеното наследяване като резултат.
Виж целия пост
# 2 599
Аз пък си мисля, че с времето ще има наследници с много имоти, защото са единствени деца и всичко се влива при тях. Ще има и много пустеещи, защото пък са на много наследници, които ги няма в бг вече и не се интересуват от имота.
Виж целия пост
# 2 600
Аз пък си мисля, че с времето ще има наследници с много имоти, защото са единствени деца и всичко се влива при тях. Ще има и много пустеещи, защото пък са на много наследници, които ги няма в бг вече и не се интересуват от имота.
А аз си мисля, че както всички са затънали в дългове друго приемане на наследство освен по опис няма да има.
Виж целия пост
# 2 601
С покупко-продажба, ако е по време на брак, може да не е предпочитан вариант.
Може, но тогава няма вариант, защото дарението е като завещанието или обикновеното наследяване като резултат.
В случая според мен е по-малкият риск.
Защото, ако покупко-продажбата е по време на брак, е почти сигурно, че ще дели със съпруг/а.
А ако е дарение, ще дели с другото дете.
Според мен за един родител, вторият вариант е за предпочитане.
Най-безопасният вариант може бе покупко-продажба преди брак. Но ако е изпуснат моментът, би трябвало да се гледа по-малкото зло.
Виж целия пост
# 2 602
Даренията лесно се оспорват. Като някой си предпочита едното дете и иска да лиши другото трябва да му продаде имота. Това с дарението го намирам безсмислено и затова питам защо се прави. Явно е от незнание.
Не знам... имаше преди време тук тема точно за дарени 2 апартамента в хубави софийски квартали и много от юристите на форума казаха, че е много трудно оспорването и само ще си развалят отношенията + ще похарчат едни пари за адвокати.
Виж целия пост
# 2 603
Ще дели с другото дете, ако нарушава запазената му част, но ако другото дете си има друг имот, нищо няма да делят.

П.П. Трудно е оспорването, да, още повече, че си има само строго определени основания.
Виж целия пост
# 2 604
Е, да, има много "ако"-та.

Аз също знам, че дарение може да се оспорва, но дали и колко е лесно – не знам.
Виж целия пост
# 2 605
Даренията лесно се оспорват. Като някой си предпочита едното дете и иска да лиши другото трябва да му продаде имота. Това с дарението го намирам безсмислено и затова питам защо се прави. Явно е от незнание.
Не знам... имаше преди време тук тема точно за дарени 2 апартамента в хубави софийски квартали и много от юристите на форума казаха, че е много трудно оспорването и само ще си развалят отношенията + ще похарчат едни пари за адвокати.
Ако са два апартамента да, но ако наследството е само един имот дарението ще падне като нищо. Наследството се гледа като цяло и запазената част е част от всичко, което е оставено.
Виж целия пост
# 2 606
Ако става въпрос за другата тема - имаше 3ти апартамент в Мездра и там имаше ¼, които ù се полагаха. Доста нечестно ми се видя, като се има предвид, че два хубави софийски имота са дарени по един на всеки син, а дъщерята - ¼ от едно нищо
Виж целия пост
# 2 607
Ако става въпрос за другата тема - имаше 3ти апартамент в Мездра и там имаше ¼, които ù се полагаха. Доста нечестно ми се видя
То като цяло всичко това е нечестно и затова се питам защо се прави като ще падне и в съда.

Много често се прави и, за да се лишат бившите деца от наследство. Наскоро пак гледах как далечен познат, който някога си се развел, не си погледнал първото дете, даже второто не знаеше за първото до почти 30 годишна възраст, и сега дарява каквото има на второто. Това е класика на простотията с наследствата. Сигурно е време да променят закона и да се пишат завещания, за да се спре с тия циркове.
Виж целия пост
# 2 608
И докато сме на тази тема да попитам нещо хипотетично.
Ако имате две деца и виждате, че едното се справя по-добре в живота (каквото и да значи това), а другото не, има нужда от някаква помощ (било пари/имот/кола или нещо друго), то това би ли ви повлияло в бъдеще да не оставите наследството ви да се раздели поравно между двете деца/или още приживе да дадете каквото е нужно на едното дете, надявайки се другото да не се разсърди или как бихте постъпили в такава ситуация?
Виж целия пост
# 2 609
Бих помагала докато съм жива, с каквото мога и намирам за необходимо за всяко дете. Наследство да си делят, каквото има и като му дойде времето. За мен това е най-правилния вариант.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия