Снимки и спомени от близко и далечно минало - 4

  • 104 092
  • 2 667
# 2 655
А защо не е била клетвата в ШЗО? Аз там съм присъствала на клетва през 90те години

Нямам представа. Нашата беше след 2000 г. Сбутаха ни всички роти на центъра ... абе пародия.
Виж целия пост
# 2 656
Според Захари Стоянов "руския камшик боли повече от турския" .

Това дали е вярно ?
И още как.
Моето мнение е, че 500 години в които сме били под османско владичество не могат да се сравнят с 50те години руско. Защото под османското сме се борили, отстоявали ценностите си и историята, а под руското директно сме се предали и те са минали отгоре ни. Последствията от руското ще си ги влачим още много време, подлизурството, корупцията, влизането с връзки, да имаш твой човек, всички това и още много са пряко последствие от ботуша на руснаците.
Виж целия пост
# 2 657

Имах такава химикалка,май жълта беше 🤔/без надписи/,много неудобна за държане и писане.
Спомням си,че каквато и по-нестандартна да се появеше,аз си я купувах.Имах една зелена,дълга и доста дебела,като кученце/не 🐊😀/…перо и т.н.,колкото интересни,толкова и неудобни 🙃



Виж целия пост
# 2 658
Кавалерът на миските Никола Анастасов ли е?
Последната снимка е руска май, с Толкова руси момченца със сака и специфичните униформи и кордели на момиченцата.
Виж целия пост
# 2 659
На него прилича 🤔

Виж целия пост
# 2 660
Според Захари Стоянов "руския камшик боли повече от турския" .

Това дали е вярно ?

Не е вярно!  Захари Стоянов прибира дневника на Никола Икономов и пише своите "Записки " ползвайки го за източник на събития. Баба Тонка много го моли да и го върне, но той не го връща. Биографията на Захари бълбука от много неприятни факти. Като разказвач е добър, но само толкова, като човек - няма морал.
Това не е мое мнение, това са биографични факти.
Виж целия пост
# 2 661
Снимката с пеньоара за мен обобощава темата.
Култов.
Виж целия пост
# 2 662
Снимката с пеньоара за мен обобощава темата.
Култов.

Колко ги нищихме тези пеньоари по-напред... Тук снимката е съвсем информативна.

И аз мисля, че учениците са русначета. У нас никога момичетата не са имали такива бели престилки върху черните.
Виж целия пост
# 2 663
Да, ученици от СССР са. Там момчетата бяха от първи клас с костюми със сако. Момичетата с кафяви рокли, няколко модела и върху тяп престилка. За всеки ден беше черна, за ден с пионерско/комсомолско/ събитие или пред празник бяха белите престилки.
Но и в Бг, в прованса имаше мода за бели престилки и огромните руски панделки, като зелки. Имам снимка на 2 братовчедки от Севлиево с бели престилки на 15.09. На общите снимки около тях има и деца с шарени, празнични дрешки.
Виж целия пост
# 2 664
Според Захари Стоянов "руския камшик боли повече от турския" .

Това дали е вярно ?
И още как.
Моето мнение е, че 500 години в които сме били под османско владичество не могат да се сравнят с 50те години руско. Защото под османското сме се борили, отстоявали ценностите си и историята, а под руското директно сме се предали и те са минали отгоре ни. Последствията от руското ще си ги влачим още много време, подлизурството, корупцията, влизането с връзки, да имаш твой човек, всички това и още много са пряко последствие от ботуша на руснаците.
Не съм съгласна.Най-малкото,че като четем възрожденски автори и тези след Освобождението,всичко звучи много ''съвременно'' по отношение на тарикатлъци,кражби и т.н.Споменатия Андрешко също.
Като погледнем държавите,които са останали след разпада на Османската империя,една няма като за цвят,с изключение на Гърция,но пък там османците са ги били определили като ''шефове'' на християнската рая и оттам те са по-добре.Априлското възстание? Което избухва само в 4тия революционен окръг и другите не?
500те години ни смазват и оттам вървим все на целуване на обувки.
Като погледнеш чехите и поляците,и те славяни,но не са били под османско робство,как след падането на тоталитаризма живвнаха и не се съсипаха като нас..
Соца просто идва като шапка,все пак 50 години не са 500.
Виж целия пост
# 2 665
Имаш право да не си съгласна, както и аз да държа на мнението си.
Виж целия пост
# 2 666

Имах такава химикалка,май жълта беше 🤔/без надписи/,много неудобна за държане и писане.
Спомням си,че каквато и по-нестандартна да се появеше,аз си я купувах.Имах една зелена,дълга и доста дебела,като кученце/не 🐊😀/…перо и т.н.,колкото интересни,толкова и неудобни 🙃




Химикалката най-отдолу... В началото на 90-те имах черен кожен сак с надпис "Sofia-Mitsukoshi ". Вероятно смесено българо-японско предприятие.
Виж целия пост
# 2 667
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия