Снимки и спомени от близко и далечно минало - 4

  • 105 056
  • 2 715
# 2 700
Амидофен помните ли?
Чета, че бил вреден, а дали е така?
Виж целия пост
# 2 701
Аз помня амидофен, фарингосепт и аналгинхинин ли беше? Едни зелени големи хапчета.
Виж целия пост
# 2 702
Абе знам че са си експериментирали с дозите. Познавам една жена по - възрастна от мен - 50-55 год. която е глуха пак на 2-3 год. възраст са я лекували като и слагали антибиотици. И още един ама той направо си беше като дебил някакво психично заболяване, а до 10-12 год. възраст си бил нормално дете. Пак го лекували с антибиотици.
Виж целия пост
# 2 703
А аз се сетих за Фарингосепт-дано не греша, едни кафяви таблетки за гърлото, кат' бонбонки ги смучех през зимата.

Килограми Фарингосепт съм изгълтала.
Виж целия пост
# 2 704
И сега бих ползвала този аналгин-хинин! За ден оздравявах, остатъка от болничния -ваканция. Ама го нЕма...
Виж целия пост
# 2 705
А аз се сетих за Фарингосепт-дано не греша, едни кафяви таблетки за гърлото, кат' бонбонки ги смучех през зимата.

Ефизол е може би. И сега го има. И аз го смучех като бонбони.
Виж целия пост
# 2 706
И сега бих ползвала този аналгин-хинин! За ден оздравявах, остатъка от болничния -ваканция. Ама го нЕма...
Има го и сега Аналгин Хин се казва, колко е същия, обаче. По времето на Ковид, казваха, че помагал.
Виж целия пост
# 2 707
А аз се сетих за Фарингосепт-дано не греша, едни кафяви таблетки за гърлото, кат' бонбонки ги смучех през зимата.

Ефизол е може би. И сега го има. И аз го смучех като бонбони.
И двете ги имаше. Едните бяха по-сладки и ги смучех като бонбони. Другите киселееха и не ги харесвах много.
Виж целия пост
# 2 708






Виж целия пост
# 2 709
Аналгин хинин и амидофен се произвежда и сега, но се изнася в Русия.
Виж целия пост
# 2 710
Да си го ползват със здраве руснаците аналгин-хинина. Много носталгия по аналгин-хинина има, защото явно хората масово не са наясно колко и какви странични ефекти дава хининът, да не му се налага на човек да ползва хининови лекарства...
Мисля, че и Амидофен е спрян по същите причини.
Виж целия пост
# 2 711
За пръв път видях Ефизол в училище. На едно момиче му бяха предписали и тя носеше и ни черпеше, намирахме таблетките за вкусни
Виж целия пост
# 2 712
То и пеницилин няма в страната, но има неща, които се лекуват само само с него и го купуваме от Турция.
Виж целия пост
# 2 713

Имах подобна чантичка 😍


И аз! Ей затова я обичам тая тема, припомня ми толкова позабравени нещица.
Виж целия пост
# 2 714
Много носталгия по аналгин-хинина има, защото явно хората масово не са наясно колко и какви странични ефекти дава хининът, да не му се налага на човек да ползва хининови лекарства...
Мисля, че и Амидофен е спрян по същите причини.

Явно не си чела листовката на нито едно лекарство, дори и на витамините. Пълно е с всевъзможни странични ефекти.
Спряха ги, защото са евтини и ефикасни. Няма печалба от тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия