Снимки и спомени от близко и далечно минало - 4

  • 105 411
  • 2 724
# 2 715
Ми, да, аз не мога да чета, как ще чета листовки. Trollface
Толкова е токсичен, че се ползва само в много тежки случаи на малария, по изключение, когато другите амтималарийни не помагат. Те всички амтималарийни са ужасни, де...
Да се ползват лекарства с хинин за банални инфекции - е също толкова лошо, колкото и безразборната употреба на АБ...
Виж целия пост
# 2 716
Не се използваше при инфекции, а против треска. Когато те втресе, краката в гореща вода с морска сол, пиеш един аналгин-хинин и на сутринта си кукуряк.
Поколения сме отгледани с него, колко да е токсичен? Имаше и детски...
Амидофенът също – сваляше много бързо и трайно температурата. Имаше за възрастни и за деца. Имаше и на свещички.
И на двата препарата главния недостатък вече го казах – евтини и ефикасни. Що да пиеш само един амидофен, когато можеш да изпиеш няколко шепи парацетамол и ибупрофен? Или един аналгин-хинин, вместо курс с антибиотик, плюс още 3-4 неща покрай него, без да броим пробиотиците?
Виж целия пост
# 2 717
Имам спомен как баба ми ме вози в детска количка към парка по ул. "Незабравка", беше спряла до строежа и аз гледах как го строят.
Виж целия пост
# 2 718
Никога не съм влизал в Парк хотел "Москва". Интериорът дали е бил подобен на този в хотел "Родина"?
Виж целия пост
# 2 719
Всичките бяха еднакви.
Виж целия пост
# 2 720
Родина имаше басейн, Парк Хотел Москва мисля че няма.

Годината на пускане в експлоатация е различна, няма как да са еднакви .
Виж целия пост
# 2 721
Една от абитуриентските ни вечери беше в парк-хотел Москва, след това съм била няколко пъти на кафе, нищо не помня от интериора, явно не е бил забележителен
Виж целия пост
# 2 722
Интериора си беше типичен за времето 1975 г. май откриха пх Москва. Ходила съм в нощния бар няколко години по-късно. Нищо особенно -  сепарета с ниски дивани и маси, вариететна програма. Но то какво ми е разбирала пуберската глава - нали съм навън с батко, докато съучениците зубрят за класно.
Ресторантите бяха по-еднакви - навсякъде ярко осветление, маси с бели покривки, бели сервизи, прибори като от 1001 стоки.  По стените - модерната за времето ламперия. Сервитьорите - възрастни, с бели ризи и черни костюми. Движат се уж достолепно, но се разтапят като видят 2 - 3 лв бакшиш.
Родина го пуснаха май 1983 - 84. Но и там същото  - обслужване на клиенти тип Балкантурист.
Виж целия пост
# 2 723
Може да не е имало пробиотици и антибиотиците да са били допотопни, ама не се сменяха по няколко за едно заболяване и правеха тестове за поносимост. Сега изписват, като не действа - следващ и никой не тества за алергии конкретното дете.

Аз помня че ме тестваха така като боледувах от скарлатина като бях на 6.

В болнични условия сестрата с игла от спринцовка надраскваше предлакътницата на 4места и капваше капки от различни АБ. И пишеше кое какво е. Дали са правили същото без да сме в болница, не зная.

На кака Сийка ще възразя за амидофена. Беше ефикасен, обаче нямаше как само той да свали температурата и за следващите дни. Вземаше се, когато е над 38градуса и се разчиташе на АБ да се справят. Ако АБ е подходящ, той атакува и високата температура. Дали амидофенът е бил вреден не зная.
Сега някои разчитат на парацетамол да им понижава температурата и не желаят АБ! И се чудят на лошия резултат.....Изписването на повече АБ за едно и също би могло да означава некомпетентност. Ако АБ е подходящ, трябва още на следващия или най-късно на по-следващия ден да се почувстваме по-добре.

Не помня времена само с инжекционни АБ.

Веднъж се измъчвах с аналгин-хинин и нямаше полза. А как горчеше!
Виж целия пост
# 2 724
Спрян е, защото е евтин и ефикасен...
Ние сме оцелели, да...
Ама Не сме особено здраво поколение, никак даже.
Вирусните и бактериални инфекции не се влияят от антипротозойни лекарства като хинина.
Аналгинът основно е помагал за треската, не толкова 50-те мг хинин.
Не е по темата, но е добре да се знае, че хининът си е противомаларийно средство и при втрисане или други симптоми на инфекция - няма никаква логика да се приема хинин под каквато и да било форма. Не защото е евтин и ефикасен е спрян Аналгин-хинин, а защото не сме в Третия свят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия