Конфликтът между САЩ и Европа за Гренландия

  • 14 432
  • 285
# 45
Няма проблем. Случва се да се обърка човек за потребителите. И аз понякога се обърквам кой какво е казал. И либерал не съм, гласувам вдясно по принцип, но не бих гласувала за Тръмп.
Виж целия пост
# 46
Дали не може Европа да даде Гренландия на САЩ в замяна те да и дадат нещо друго равностойно? Но не виждам защо американците да се съгласят на такава трампа...
Виж целия пост
# 47
Дания и Гренландия са поканили няколко американски сенатора в Гренландия. Инициативата е на Дания. Не се знае кои сенатори са поканени.

Защо пък Дания да дава Гренландия на САЩ? Това да не е бит пазар?
Виж целия пост
# 48
Гренландците имат само катастрофални преживявания от американците.
Когато американците си строят базите, насилствено изселват живеещите там инуити. 
През 1967 г. САЩ изоставят военната си база Camp Century, но и изоставят голямо количество токсични отпадъци, нефтени варели и пр., които все още се намират под ледената покривка. Смята се, че там се намират най-малко 200 000 литра дизелово гориво и течности с токсични вещества, които не подлежат на разграждане. Има 24 милиона литра отпадъчни води от жилищната зона, включително канализационни води. Под повърхността все още е съхранен и радиоактивен отпадък от ядрения реактор построен в базата.
На 21 януари 1968 г. американски атомен бомбардировач се разбива край базата Туле в Северна Гренландия. На борда си е имал четири водородни бомби. При самолетната катастрофа конвенционалните взривни вещества на бомбите са детонирали, а радиоактивният материал е бил разпръснат над мястото на инцидента. Сред работниците, които са почиствали след аварията, са регистрирани многобройни смъртни случаи от рак.

Въображение не ми достига да си представя как “ще разработят” острова американците, ако сенилно-маниакалният им президент и антуражът му си присвоят Гренландия.
Виж целия пост
# 49
Моето мнение е, след като Европа и Дания са коалиционни партньори със САЩ трябва да се разберат като такива. САЩ спокойно могат да построят бази в Гренландия с които да защитават САЩ и Европа от Русия и Китай. Не е необходимо да се дарява територия за да се изградят бази за защита.
Другият вариант според моите виждания е, Европа да прекрати коалицията със САЩ за защита и да потърси друг/други партньори като Канада. Това би означавало да защитим Гренландия със сила ако бъде нападната. Дано не се стигне до този мой предполагаем вариант.
Виж целия пост
# 50
Те САЩ имат бази в Гренландия.
Виж целия пост
# 51
Имаше един текст - САЩ са получавали всичко ,стига да го поискат.
 Тръмп ще си отиде преди да промени нещо. Освен ако не е толкова луд, да мине самосиндикално през всичко.
Виж целия пост
# 52
Те САЩ имат бази в Гренландия.
Така е, но до колкото разбрах искат да построят нови с модерна защита от балистични и свръх-звукови ракети като Орешник.....
Новина по темата.
Цитат
Гренландия поиска да бъде защитена от НАТО

Правителството на Гренландия заяви днес, че ще увеличи усилията си, за да гарантира, че отбраната на арктическата територия се осъществява под егидата на НАТО, като отново отхвърли амбицията на американския президент Доналд Тръмп да завземе острова, предаде "Ройтерс".
Тръмп заяви, че САЩ трябва да вземат Гренландия, автономна територия на Дания, за да попречат на Русия или Китай да окупират в бъдеще стратегически разположената и богата на минерали територия.

"Всички държави членки на НАТО, включително САЩ, имат общ интерес от защитата на Гренландия", каза в изявление коалиционното правителство на острова.
По-рано еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс предупреди, че ако САЩ завземат Гренландия с военна сила, това ще е краят на НАТО.
Източник: https://www.vesti.bg/sviat/grenlandiia-poiska-da-byde-zashtitena-ot-nato-6248999

Края на НАТО е силно казано, по-скоро си мисля за края на САЩ в НАТО. НАТО може да продължи да съществува с друго име без САЩ.
Виж целия пост
# 53
Аз все още немога да проумея защо САЩ реагират по този начин за Гренландия при положение, че сме заедно във военна коалиция? Подобно искане е на път да раздели тази коалиция НАТО! Какво се случва и защо? Трябва ли НАТО да се раздели и разпадне? Това ли е целта? Европа да се раздели и всяка държава да се защитава самостоятелно. Вдруги ден сигурно лидера на САЩ ще измисли нещо за да раздели и държавите на Европейския Съюз......
Виж целия пост
# 54
Един от тръмповите депутати в долната камара е внесъл законопроект «Greenland Annexation and Statehood Act».
Ако се събере мнозинство, ще иде в Сената. От там при мнозинство - при Тръмп.

Хардкор МАГА е този флоридианец.
Виж целия пост
# 55
Чак пък толкова, не вярвам да не знае къде се намират.
Виж целия пост
# 56
По предложение на Дания и Гренландия, утре във Вашингтон трябва да се срещнат външните министри на тези държави с Рубио, но днес към срещата се е самопоканил Ванс, което гарантира груби заплахи и изнудване на европейските партньори.
Дали ще удържи всички фронтове, международни и национални,  на които е обявил война Тръм?
Виж целия пост
# 57
По предложение на Дания и Гренландия, утре във Вашингтон трябва да се срещнат външните министри на тези държави с Рубио, но днес към срещата се е самопоканил Ванс, което гарантира груби заплахи и изнудване на европейските партньори.
Дали ще удържи всички фронтове, международни и национални,  на които е обявил война Тръм?
Ванс ще представлява руските интереси Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 58
Нищо няма да "си вземе". Какво сте си плюли в устата, един пише как другият клоун щял да "си вземе" Одеса, тоя пък щял да си вземе Гренландия. То така се взима. Ще я окупира ли, какво ще направи. Ти виждал ли си я Гренландия.

Европа и САЩ няма да се сбият, това е смешно. Ще му дадат на тръмпака да си дислоцира каквото иска в Гренландия, което и без това можеше да направи  и така.

https://www.investor.bg/a/516-politika/424742-donald-tramp-e-por … resva-na-voennite
Виж целия пост
# 59
Тръмп е доказал, че най-обича да се пазари, пардон преговаря.
Всичко е пушилка.
Тръмп ще си отиде като лош сън преди Гренландия да си смени суверинитета.


https://myfox8.com/news/north-carolina/nc-sen-thom-tillis-rails- … -tired-of-stupid/
На който не му се гледа видеото, това е изказване на Американски сенатор, Републиканец, от Републикански щат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия