Термин септември 2026г.

  • 22 671
  • 748
# 300
Момичета, аз се отказах днес да пускам пренаталния в Синево. Четох доста и навсякъде пише след 10 г.с., въпреки че в техния сайт пише 9г.с. Ще помисля дали другата седмица да го пусна или наистина да послушам докторката и да изчакам феталната и тогава ако има нещо да го правя.
Аз не мога да разбера защо се рекламират масово за 9г.с. като всъщност трябва да си поне 10г.с.🙄
Виж целия пост
# 301
Момичета, запазих час за фетална морфология на 24.02. Тогава ще съм в 11+2 и се чудя дали не е рано. Но нямаше други свободни часове. Как мислите ?
Виж целия пост
# 302
Момичета, запазих час за фетална морфология на 24.02. Тогава ще съм в 11+2 и се чудя дали не е рано. Но нямаше други свободни часове. Как мислите ?

Доколкото знам, трябва да е след 12г.с. Малко по-късно може, но преди това е рано. То зависи и на каква седмица отговаря и бебето де...
За пренатален тест в Геника, мен изрично ме попитаха дали ще съм в 10г.с. Щях да запазвам за 10+3,но АГ даже реши да съм в 10+5. Аз също не разбирам защо, в 9г.с. го правят в Синево, като абсолютно навсякъде пише, че е след 10-та. Ясна е работата, че се въртят пари, ама чак пък толкова...
Виж целия пост
# 303
Здравейте, плахо се записвам. Постоянно изпитвам притеснение, но ще се присъединя. Днес съм в 7 седмица, термин 30.09. Инвитро. Лошо ми е нон-стоп, не мога да функционирам. Сигурно е от високите дози прогестерон, които приемам. От клиниката не ми дават да го намаля. Имах и зацапване преди 6-та седмица, та филмът е пълен.
Това ми е втора бременност. От първата, имам една почти 5 годишна мис, която ми спира тока всеки ден 💕 и с нея се чувствах зле, но след 3-я месец- отмина.
Успех да всички! Виждам познати имена, което много ме радва 🥰
Виж целия пост
# 304
Лошото е, че не само в Синево пише така. В сайта на NM Genomix за Panorama, също пише 9 г.с. и още някъде го срещнах, но не помня къде. Описали са допълнително какъв минимален процент фетална фракция се изисква, ама ние от къде да знаем кога какъв % ще имат.....
Виж целия пост
# 305
Да,не само в Синево. Явно някакъв маркетингов трик, което  е доста дразнещо.
Julliana, добре дошла. Не знам дали е от прогестерона. Аз съм на 3×2 вече, но не ми е било толкова лошо. Вече даже хич, а прог. го продължавам засега.
Виж целия пост
# 306
Ох, и аз не знам, какво е, но е неприятно. Все едно по цял ден пътувам, по завои. Най-лошото е, че повръщането не ми се получава(сори за цветовата композиция), и все съм си така. Най-зле ми става, когато си сложа прогестерона. Аз съм и на инжекции. Четох, че е често срещано. При първата бременност, пак така, бях почти сигурна, че е от това, защото като го спрях, веднага заживях нов живот.
Много се радвам, че не ти влияе така. Ти си щастливка ❤
Виж целия пост
# 307
Добре дошла, Джули! Много се радвам да те видя тук!!! Flowers Hibiscus

Аз не приемам допълнително прогестерон, но и аз само лежа и ми е лошо постоянно. Надявам се да поотмине през 3тия месец, че се измъчих.
Супер притеснено ми е дали всичко ще е ОК, но май ще кажа на работа вече. Не мога да ходя в офиса от гаденето и е много подозрително вече...

Скрит текст:
Джули, с теб вече трябваше да ходим по топли дестинации с пораснали деца. Grin
Виж целия пост
# 308
Аз днес съм в 10(+5)г.с и направих пренатален тест Niptify в CellGenetics. Очаквам резултатите следващата сряда или четвъртък, като умишлено няма да ги проверявам аз, а майка ми. Ако всичко е наред ще си направим нещо, като Gender Reveal. 3 дни по-късно ще съм на първата фетална в Марковс.
Виж целия пост
# 309
Аз днес съм в 10(+5)г.с и направих пренатален тест Niptify в CellGenetics. Очаквам резултатите следващата сряда или четвъртък, като умишлено няма да ги проверявам аз, а майка ми. Ако всичко е наред ще си направим нещо, като Gender Reveal. 3 дни по-късно ще съм на първата фетална в Марковс.

В петък и аз ще пускам същия тест. Резултатите онлайн ли се проверяват или изпращат на имейл? И дали се обаждат предварително, за кажат какви са резултатите?
Виж целия пост
# 310
За NIPT тестовете статистически феталната фракция е достатъчна след 10г.с. Предполагам ако не е достатъчна в 9та г.с. се повтаря теста безплатно, поне с моя тест на друга фирма беше така. Предния път правих чак в 11та г.с. за да е сигурно. Сега пак мисля за тогава да си запиша час.   
Лошото е, че не само в Синево пише така. В сайта на NM Genomix за Panorama, също пише 9 г.с. и още някъде го срещнах, но не помня къде. Описали са допълнително какъв минимален процент фетална фракция се изисква, ама ние от къде да знаем кога какъв % ще имат.....
Виж целия пост
# 311
Аз днес съм в 10(+5)г.с и направих пренатален тест Niptify в CellGenetics. Очаквам резултатите следващата сряда или четвъртък, като умишлено няма да ги проверявам аз, а майка ми. Ако всичко е наред ще си направим нещо, като Gender Reveal. 3 дни по-късно ще съм на първата фетална в Марковс.

В петък и аз ще пускам същия тест. Резултатите онлайн ли се проверяват или изпращат на имейл? И дали се обаждат предварително, за кажат какви са резултатите?
Дават ти картонче с потребителско име и парола и линк, като казват, че след 6-тия ден може да проверяваш резултатите в тяхната платформа. Ако всичко е наред се обаждат и по телефона на 7-мия ден или малко по-късно. В случай, че има открита аномалия, се свързват със следящия АГ, а впоследствие по телефона с вас се свързва лекар генетик за допълнителни разяснения и чак тогава качват резултатите. Общо взето, последното уточнение ме накара да си мисля, че ако има някакво забавяне ще се побъркам. Sweat Smile
Плащането на теста се извършва само по банков път.
Виж целия пост
# 312
Благодаря за изчерпателния отговор! Много е неприятно, когато има проблем и не ти дават достъп до собствените ти резултати, явно е масова практика. Първата ми бременност ми излезе положителен тест за синдром на Едуардс от Vision - обадиха ми се по телефона да ми кажат, че има проблем, като не уточниха какъв и отказаха да ми изпратят резултатите преди да съм се свързала с АГ. Чак след като говорих с АГ и по телефона ги убедих, че вече съм говорила със следящия лекар ми пуснаха резултатите по имейл. Не знам, защо е тази практика и вкарване на допълнително напрежение.
Виж целия пост
# 313
За Панорама няма свързване по телефон. Излизат си на линка. Оттам нататък се оправяш сам.
Виж целия пост
# 314
Здравейте момичета, миналата седмица бях на преглед и чухме сърчице. Чувствам се много уморена и понякога ми се гади, но нищо  сериозно. Надявам се да отмине след 12-та седмица.
И аз съм на темата с пренаталните тестове и много се чудя - препоръчаха ми Cell Genetics, но разглеждам Veracity на Синево и е чувствително по-евтин, а включва почти същите неща в единия пакет.🤔 Някой дали знае нещо по въпроса?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия