Термин септември 2026г.

  • 22 699
  • 748
# 315
Niptify Celvia на Cell genetics е с по-голяма чувствителност 1 Mb и изследва всички 23 хромозоми за микроделеции и дупликации и целия геном, има включена и митохондриална ДНК. Аз доста сравнявах и мисля, че този е един от най-подробните и чувствителни. Може да звъннеш в Синево и да попиташ колко хромозоми изследват.
Виж целия пост
# 316
Ох, момичета, помагайте... Има ли как да облекча това гадене - постоянно ми е лошо, не мога да стана от дивана, повръща ми се, но не успявам нищо да изкарам, будувам по цели дни и нощи, легна ли усещам, че ми се повдига, седнала не мога да спя, че ми се върти свят... Не знам вече какво да правя.
Виж целия пост
# 317
Привет, момичета отдавна не съм писала, но не ми остава и много свободно време. Та като цяло и ние чухме пулс преди седмица, като по календар съм в 8седмица и термин 25септември. АГ ме вика отново на 6март и вас ли през месец ви викат на преглед, че ми се струва далеко. А фетална запазих час за 13март като ще съм в 12седмица. Simple Smile
Виж целия пост
# 318
Rosi92, И при мен последния преглед беше в 7+5 г.с., а следващия ще ми е на 24.02., когато ще съм в 11+5 г.с. Супер бавно минава времето, но реших да не си записвам по-ранен час, тъй като нямам поводи за притеснение и като цяло карам доста леко първия триместър.
Dragonfly_94, съжалявам, че се чувстваш така. Аз не мога да ти помогна, защото при мен от началото не е имало гадене, освен ако не огладнея много. Знам, че има таблетки за смучене, които са подходящи за бременни, но не се сещам как се казваха.
Виж целия пост
# 319
Dragonfly_94 за съжаление не мога да ти съдействам с нищо, дано премине по-бързо. Аз не съм имала изобщо гадене.

Rosi92 аз ходя на две седмици, но все още съм на частно при репродуктивната лекарка при която правихме инвитро. В процес съм на издирване на следящ, които хем да може да се запиша на ЖК, хем да си има частен кабинет, за да ходя по-често и да изражда. Спряла съм се на няколко и май ще ги посетя да видим дали се усетим взаимно Simple Smile))
Виж целия пост
# 320
Аз минах през преглед в 10+2 и така се успокоих, че всичко е наред, вървим малко напред, силен пулс. Hug
Аз с гаденето нямам толкова проблем и нямам какво да посъветвам, но толкова ме мъчи болка в корема и постоянно ми къркорят червата, подута съм и се усеща просто възпален??, а нош па изобщо не ми помага. Казаха ми спазмалгон, но попитах и в аптеката за всеки случай и фармацевтката ми каза, че не е добре по време на бременност и пак ме набута да пия това нош па. Не мога да изолирам да е от някоя храна, а то малко изглежда, че всеки ден различно нещо толерирам.

П.С. тъй като ми е първа бременност, бях шокирана как в 10та седмица започва да прилича на човек Grinning, много емоционално ми дойде
Виж целия пост
# 321
Ох, момичета, помагайте... Има ли как да облекча това гадене - постоянно ми е лошо, не мога да стана от дивана, повръща ми се, но не успявам нищо да изкарам, будувам по цели дни и нощи, легна ли усещам, че ми се повдига, седнала не мога да спя, че ми се върти свят... Не знам вече какво да правя.



Привет, при мен някои дни са така. Горе-долу хванах откъде идва проблема, а той е свързан с нередовното ми хранене. Ако пропусна или хапна нещо съвсем малко се започва от обяд и чак до лягане е някакъв ад, изпусна ли момента за хранене  и после няма шанс да хапна, съответно ми е много зле. Досега не съм повръщала, но ми се сгажда много на моменти. Като алтернатива на мен ми изписаха вомитусхил капки, не са ми особено приятни, но на 3тия прием ситуацията е малко по-добре.
Виж целия пост
# 322
Здравейте!
И на нас препоръчаха Cell Genetics, обаче се обърквам с ценовия разпис. Има изследване за 300+€, има и пренатални няколко вида, които започват от 600€ и нагоре .. не ми е ясно кое какво значи точно, другата седмица ми е прегледа и ще попитам.

Моят “проблем” е подуването. Наедрях в бедрата, в ханша, таза, а корема е брутален. Не знам на какво се дължи тази постоянна тежест и подутина.
Нямам проблем с wc. Е, не е както ми се иска и както беше някога, но не бих казала, че е драма.
С храната внимавам по принцип, не само сега .. много кофти в кожата си се чувствам от сега. Замислям се вече за подмяна на гардероба, просто нямам какво да нося ..

Имам леки моменти на повдигане и слава Богу, като хапна ми минава. Много ме спасява водата с лимон, ама много лимон.
Виж целия пост
# 323
Здравейте!
И на нас препоръчаха Cell Genetics, обаче се обърквам с ценовия разпис. Има изследване за 300+€, има и пренатални няколко вида, които започват от 600€ и нагоре .. не ми е ясно кое какво значи точно, другата седмица ми е прегледа и ще попитам.

Моят “проблем” е подуването. Наедрях в бедрата, в ханша, таза, а корема е брутален. Не знам на какво се дължи тази постоянна тежест и подутина.
Нямам проблем с wc. Е, не е както ми се иска и както беше някога, но не бих казала, че е драма.
С храната внимавам по принцип, не само сега .. много кофти в кожата си се чувствам от сега. Замислям се вече за подмяна на гардероба, просто нямам какво да нося ..

Имам леки моменти на повдигане и слава Богу, като хапна ми минава. Много ме спасява водата с лимон, ама много лимон.

Същата работа съм... С предната бременност бях с този корем в 6-ти месец, а в краката не бях мръднала. Една нова дреха нямах. А сега само анцузите ми са добре и то, като ластикът им е под корема ми (на кокалите). По размер съм ХS, а вчера облякох едни дънки на майка ми р-р М. Щях да падна! На дупето и краката са ми широки, но на корема е рай! Утре сме на една семейна фотосесия, която трябваше да бъде в началото на декември, но се отложи и дънките, с които трябва да съм, не мога да ги закопчея, та ще ги покривам с пуловера, че ципа и копчето ще са си свободни 😂😂😂
Питах АГ какво е това чудо и каза, че е от Циклогеста... Демек, да не се настройване, че ще отмине скоро. Иначе моя Nifti Pro, като го гледах миналия месец, видях че струва 1300лв, сега не знам колко е.

За гаденето не мога да кажа... На мен вече не ми става лошо, освен понякога и то много за малко. Но имах приятелка, която повръщаше и после си продължаваше да яде. А имах друга, която си изкара почти до 8-ия месец в болница, защото стигаше до обезводняване всеки божи ден.

Nanisi, онзи ден на прегледа и аз бях втрещена! Много готино пляскаше с крачета и чак ми се доплака от кеф, а ММ не отлепи очи от монитора. АГ каза "танцува", без да сме ѝ казвали, че двамата сме професионални танцьори 😂.
Виж целия пост
# 324
Момичета аз реших да се доверя за ФМ на доц. Чавеева, преди малко видях, че са пуснали часове за март през супердок и запазих за 13 март, когато ще съм в 12+6. Имаше доста свободни часове все още, ако някой друг се интересува. Simple Smile
Виж целия пост
# 325
Ох, момичета, помагайте... Има ли как да облекча това гадене - постоянно ми е лошо, не мога да стана от дивана, повръща ми се, но не успявам нищо да изкарам, будувам по цели дни и нощи, легна ли усещам, че ми се повдига, седнала не мога да спя, че ми се върти свят... Не знам вече какво да правя.

Съжалявам, че при теб гаденето е от силните! При мен с първата нямаше изобщо, сега с втората определено имам, може би не чак толкова лошо, с антиметил ми попреминава. Забелязала съм, че на вън винаги ми е добре и най-лошо ми е в хола с кухнята. Имам теория, че сега, като ни е пъти по-развито обонянието, улавяме всякакви натрупали се миризми - по текстил, по дамаски, по дрехи, кърпи и тн. Пробвай да проветряваш на всеки 1 час по 3-4 минутки и също така ако имаш тераса, излизай за глътка въздух. Дори Софийския мръсен въздух ми действа освежаващи, като ми се догади. Също така, пробвай да си пийваш по няколко глътки газирана вода. Няма да премахне цялото гадене, но облекчава!
Виж целия пост
# 326
Благодаря Ви! Вчера приех две хапчета Антиметил и най-сетне успях да спя... Явно ми помага. Благодаря на всички за съветите и подкрепата, надявам се този период да премине по-бързо!
Виж целия пост
# 327
На една приятелка АГ-то й беше казал по една две глътки бира (лека, светла разбира се) или същото количество кока кола за гадене. Тя го слушаше и много й помагаше това.
По принцип съм за августовската тема, но следя и Вас, за да си сверявам часовника с усещания, новости и въобще всичко - първа бременност ми е.
Виж целия пост
# 328
Момичета, кога намаля чувствителността при гърдите? От тази сутрин са доста омекнали и не усещам напрежение.. Силно притеснена съм. На лекар съм утре.
Виж целия пост
# 329
Момичета, кога намаля чувствителността при гърдите? От тази сутрин са доста омекнали и не усещам напрежение.. Силно притеснена съм. На лекар съм утре.

С първата бременност до края на 2рия месец напрежението отмина и си се върнаха към нормалното. С текущата бременност изобщо нито са натежавали, нито нищо. Абсолютно същите са си при мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия