Термин септември 2026г.

  • 22 681
  • 748
# 360
За първи път чувам за напълняване от неядене на месо 😀 втора бременност си карам без месо, просто човек трябва да си набавя протеините чрез млечни - сирене, кашкавал, бобени, яйца и т.н.
Нищо от изброеното не можех да ям. Confounded
Виж целия пост
# 361
На мен от Cell Genetics, обещаха да ми звъннат за да ме информират, когато са готови, но без да ми казват пола.
Насочила съм се към същите, но АГ каза, че ги няма в града. Записва се час и после не помня какво ми каза. 😄 Може ли информация всъщност, какво представлява изследването? Вие кое избрахте, ако не е тайна? 🫶🏻
Виж целия пост
# 362
В самия тест си има ред в който е обозначен пола на бебето. Пише gender или fetal sex.
В нашия случай, също ще си правим gender reveal парти(ако всичко е наред), но резултатите ще получи майка ми, а тя е медицинско лице.
На мен от Cell Genetics, обещаха да ми звъннат за да ме информират, когато са готови, но без да ми казват пола.
В сряда имам записан час и ще попитам дали, може така 🙂
Виж целия пост
# 363
Момичетата, които се следят и при ендокринолог и имат и ИР, можете ли да препоръчате добър доктор в София, който се занимава с бременни? Също така има ли момичета, които си поставят Фраксипарин? В търсене съм и на добър хематолог, защото имам 3 различни мнения по въпроса с фраксипарина и аспирина.
Виж целия пост
# 364
Sunny нямам ИР, но имам проблеми с щитовидната и се следя при д-р Стелла Йорданова в Поликлиника България, много е подробна, добре обяснява и се занимава с бременни. Доколкото знам преглежда и в Оскар.

https://superdoc.bg/lekar/stella-yordanova
Виж целия пост
# 365
+1 за Стелла Йорданова, и аз се следя при нея.

Поставям и Фраксипарин - започнах да се следя при доктор Веселина Иванова в Токуда, като моето АГ поиска да си направя консултация и с доктор Минкова пак в Токуда. За мен и двете са ОК, обясняват много, занимават се с бременни и има доста коментари за тях тук във форума.
Виж целия пост
# 366
Аз поставям Клексан , от фраскипарина получих жестока алергия. Тази бременност още не съм ходила на хематолог, с предната посещавах проф. Паскалева в Трета градска болница.
Виж целия пост
# 367
И на мен АГ ми препоръча д-р Паскалева. Май няма опция за онлайн запис на час, през регистратурата на болницата ли става само запазването на час?
На мен терапията с фраксипарин и аспирин ми я изписа доц. Русев. След като забременя я започнах и като минаха 3 седмици от началото на терапията(фраксипарин и аспирин всеки ден) пуснах необходимите изследвания. Свързах се с Веселина Иванова и тя е категорична, че нямам нужда от фраксипарин. Друга хематоложка - Ани Яворова - ми изписа фраксипарин всеки ден и аспирин през ден. И съм тотално объркана на каква терапия трабва да бъда. Може би ще направя консултация и с д-р Паскалева.
Ще погледна и д-р Стела Йорданова, благодаря за насоките!
Виж целия пост
# 368
Аз имам ИР, Хашимото и текущо ГД, предната бременност и сега се следя при д-р Цветелина Йонкова към МЦ в Майчин Дом. Изключително доволна съм, обяснява подробно, винаги намира свободно време дори и да няма свободни часове. Иначе съм чувала добри отзиви за д-р Яначкова.
Момичетата, които се следят и при ендокринолог и имат и ИР, можете ли да препоръчате добър доктор в София, който се занимава с бременни? Също така има ли момичета, които си поставят Фраксипарин? В търсене съм и на добър хематолог, защото имам 3 различни мнения по въпроса с фраксипарина и аспирина.
Виж целия пост
# 369
Антиметил за бременни, но само в първи триместър, и аз бях с гадене и повръщане нямах сили само това ми помогна, сега повръщано по 1 път на ден което енапълно нормално за бременността.
Ох, момичета, помагайте... Има ли как да облекча това гадене - постоянно ми е лошо, не мога да стана от дивана, повръща ми се, но не успявам нищо да изкарам, будувам по цели дни и нощи, легна ли усещам, че ми се повдига, седнала не мога да спя, че ми се върти свят... Не знам вече какво да правя.
Виж целия пост
# 370
Момичета, аз пък да попитам.
Първа бременност ми е и знам, че много неща не знам. 😄 Има ли такива от вас, които четат книги по темата или пък са чели, как се информирате за случващото се? Аз избягвам информацията от интернет, отгоре отгоре прочитам нещо, което ме вълнува в момента. В нета има най-различни мнения и ситуации, аз не питам за това. Питам за литература.
Малко ме е страх да не съм съвсем неподготвена. 🙅♀
Виж целия пост
# 371
Момичета, аз пък да попитам.
Първа бременност ми е и знам, че много неща не знам. 😄 Има ли такива от вас, които четат книги по темата или пък са чели, как се информирате за случващото се? Аз избягвам информацията от интернет, отгоре отгоре прочитам нещо, което ме вълнува в момента. В нета има най-различни мнения и ситуации, аз не питам за това. Питам за литература.
Малко ме е страх да не съм съвсем неподготвена. 🙅♀

Днес точно обяснявах на АГ, че първата ми бременност беше приказка. Нищо не съм чела, не бях достатъчно информирана, освен ако конкретно не ми трябва нещо и грам не съм се притеснявала и с кеф съм влязла да раждам. Сега съм пълна филмарка! При най-малкия проблем започвам да ровя, да чета, да питам и освен да се притеснявам повече, друго не постигам. Ето днес например.. Събудих се с херпес на устната(веднъж на 3-4 години ми се случва). И познайте! Сценария е във вихъра си! Не е лошо да си информирана, но си сложи някакви граници и гледай да не четеш негативни коментари и статии. Ако има да става, ще става(повтарям си го постоянно).
Има доста лекции на различни теми-забременяване, бременеене, раждане, отглеждане на бебе. Ако можеш да ходиш на такива, доста са приятни, лекторите са мили и много обясняват, доста се научава, има други бъдещи майки, има томболи, награди и е интересно. В Пловдив например има следващата седмица (ако не се лъжа) и другия месец също. Аз още не съм се записала де, но предстои. 🙂
Виж целия пост
# 372
Момичета, аз пък да попитам.
Първа бременност ми е и знам, че много неща не знам. 😄 Има ли такива от вас, които четат книги по темата или пък са чели, как се информирате за случващото се? Аз избягвам информацията от интернет, отгоре отгоре прочитам нещо, което ме вълнува в момента. В нета има най-различни мнения и ситуации, аз не питам за това. Питам за литература.
Малко ме е страх да не съм съвсем неподготвена. 🙅♀

Аз по тази тема ще си взема книгата на Олга Дукат ,,Раждане с любов”. Доста е популярна и доколкото разбрах е комбинация от медицинска информация + как да се настроим позитивно за цялата промяна, която предстои. На други препоръки за книги, от които сте останали доволни, също бих се радвала Simple Smile
Виж целия пост
# 373
Момичета, аз пък да попитам.
Първа бременност ми е и знам, че много неща не знам. 😄 Има ли такива от вас, които четат книги по темата или пък са чели, как се информирате за случващото се? Аз избягвам информацията от интернет, отгоре отгоре прочитам нещо, което ме вълнува в момента. В нета има най-различни мнения и ситуации, аз не питам за това. Питам за литература.
Малко ме е страх да не съм съвсем неподготвена. 🙅♀

Аз по тази тема ще си взема книгата на Олга Дукат ,,Раждане с любов”. Доста е популярна и доколкото разбрах е комбинация от медицинска информация + как да се настроим позитивно за цялата промяна, която предстои. На други препоръки за книги, от които сте останали доволни, също бих се радвала Simple Smile

Хубава е. Аз я прочетох цялата и наистина добре настройва положително за раждането. Единственото, което може би е малко нереалистично/крайно е всякаквото отрицание на медикаменти като окситоцин или бусколизин. При моето раждане ако не бешв бусколизина, може би и до спешно секцио можеше да се стигне и добре, че един от стажантите ми обясни, че при мен ще е от изключително значение, защото при контракции шийката ми вместо да се разширява и да постигам разкритие, се свиваше. Та си родих естествено може би благодарение на това. Книгата не отрича напълно всичко, но според мен една идея по-негативно върху медицинската интервенция. Също така е описано раждане в хотелска стая… супер, че не е имало усложнения, но ми е една идея по-хипарско мислене. Като цяло отзива ми за книгата е на 90% положителен и я препоръчвам.
Виж целия пост
# 374
В самия тест си има ред в който е обозначен пола на бебето. Пише gender или fetal sex.
В нашия случай, също ще си правим gender reveal парти(ако всичко е наред), но резултатите ще получи майка ми, а тя е медицинско лице.
На мен от Cell Genetics, обещаха да ми звъннат за да ме информират, когато са готови, но без да ми казват пола.

Здравейте!
Аз малко късно се включвам в темата, с термин 08.09.2026, но вече си направих тест в Cell Genetics. Взеха ми кръв на 10.02.2026 и на 16.02.2026 се обадиха за резултатите да ми обяснят. Първо питаха дали искам да знам пола и вече след това обясняват каквото е необходимо! Лично аз съм доволна от тях, но ми е първа бременност и другаде не съм била.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия