Пациенти на Д-р Александър Калчев - 2

  • 10 449
  • 303
# 285
д-р Калчев не прави ин витро процедури от доста време.
Виж целия пост
# 286
Не прави ин витро, да. Прави само стимулации с кломифен и проследяване на фоликулите. За ин витро препраща към други доктори, преди беше Станулов, сега май Турция, но не знам със сигурност.
Виж целия пост
# 287
Да, на мен ми прави офис хистероскопия и махане на полип. Неприятно е, но не чак толкова, колкото PRP на яйчниците.
Виж целия пост
# 288
Не прави ин витро, да. Прави само стимулации с кломифен и проследяване на фоликулите. За ин витро препраща към други доктори, преди беше Станулов, сега май Турция, но не знам със сигурност.
Може би аз се изразих неправилно. Това имах предвид. С този кломифен има ли добри резултати. Има ли жена , която да е забременявала след тези стимулации вместо инвитро? Знаете ли към кои лекари препраща, освен Тургут, за който знам.
Виж целия пост
# 289
Не прави ин витро, да. Прави само стимулации с кломифен и проследяване на фоликулите. За ин витро препраща към други доктори, преди беше Станулов, сега май Турция, но не знам със сигурност.
Може би аз се изразих неправилно. Това имах предвид. С този кломифен има ли добри резултати. Има ли жена , която да е забременявала след тези стимулации вместо инвитро? Знаете ли към кои лекари препраща, освен Тургут, за който знам.
Него препоръчва , но това не означава, че не можете да изберете друг лекар. Аз примерно когато бях при него на консултация се бях насочила към друг специалист, не към Тургут и бях подкрепена. Останах с впечатлението, че който и да избереш в Турция е до-добре, отколкото в България, според него.
Виж целия пост
# 290
Kira, знам за успели момичета от стимулации, тук във форума се сещам за 2-3 поне. Чела съм и за момичета без успех обаче. Трябва да си прецениш и за теб, има ли смисъл или не. Примерно и при мен беше част от плана , ако другото не сработи, но аз бях решила, че ако овулирам естествено, не задържам фоликули и т.н , няма смисъл от стимулация за мен и по-скоро щях да пропусна тази стъпка и да премина към ин витро. Може да поговориш с доктора във вашия случай защо го препоръчва и какво цели. Стискам палци!
Виж целия пост
# 291
Kira, знам за успели момичета от стимулации, тук във форума се сещам за 2-3 поне. Чела съм и за момичета без успех обаче. Трябва да си прецениш и за теб, има ли смисъл или не. Примерно и при мен беше част от плана , ако другото не сработи, но аз бях решила, че ако овулирам естествено, не задържам фоликули и т.н , няма смисъл от стимулация за мен и по-скоро щях да пропусна тази стъпка и да премина към ин витро. Може да поговориш с доктора във вашия случай защо го препоръчва и какво цели. Стискам палци!
Благодаря ! Аз имам 6 неуспешни инвитро опита и смятам да му се доверя, ако това ми предложи.Ако той ме отпрати и няма шанс, ще пробвам при Сигридов .
Виж целия пост
# 292
При 6 неуспешни опита инвитро не виждам смисъл да се препоръчва стимулация на естествен цикъл с опити вкъщи? Защото това прави Калчев, само таймира овулацията и си действате у вас… Вече ако установи защо не са били успешни инвитро опитите и отстрани евентуален проблем, после може да го предложи
За Сигридов с едно на ум, прочети цялата тема за него преди да се впускаш в това приключение
Виж целия пост
# 293
От тези 6 опита има ли някакви по-задълбочени изследвания на ембриони и среда в матката, имунология и други специфики? Някой опита ли се да промени/добави нещо…примерно след втория трансфер?
Виж целия пост
# 294
Записах чс за преглед за септември, като ко е възможно и аз ще избера този вариант. Предполагам полипа Ви е бил малък? Моят казаха под 1см,че е но за др седмица съм при лекар за потвърждение.


Да, на мен ми прави офис хистероскопия и махане на полип. Неприятно е, но не чак толкова, колкото PRP на яйчниците.
Виж целия пост
# 295
Вече не се сещам за полипа колко е голям, това ми е трето махане на полип и им загубих бройката. Освен това се оказа, че цялата структура на матката ми е полиповидна, на нещо като малки полипчета.
Виж целия пост
# 296
От тези 6 опита има ли някакви по-задълбочени изследвания на ембриони и среда в матката, имунология и други специфики? Някой опита ли се да промени/добави нещо…примерно след втория трансфер?
От 6 опита имах само два трансфера, завършили с неуспешна бременност . После имах още два трансфера само с утрогестан за три дни и пункция. Днес бях на лекар и ми казаха, че имам 9 може и повече малки миоматозни възли , така че каквото и да опитвам, аз едва ли ще мога да го износя. Ще търся клиники в Турция, които предлагат безоперативно да ми ги магнат. Не знам. Отчаяна съм, много.
Виж целия пост
# 297
Калчев и при мен видя много на брой малки миоми, но ми каза че не са проблем за забременяване и износване на бременност. Коригира ми формата и големината на матката, след което забременях още със следващия  инвитро опит и то с близнаци. В момента съм в 32 гс

    От тези 6 опита има ли някакви по-задълбочени изследвания на ембриони и среда в матката, имунология и други специфики? Някой опита ли се да промени/добави нещо…примерно след втория трансфер?
    От 6 опита имах само два трансфера, завършили с неуспешна бременност . После имах още два трансфера само с утрогестан за три дни и пункция. Днес бях на лекар и ми казаха, че имам 9 може и повече малки миоматозни възли , така че каквото и да опитвам, аз едва ли ще мога да го износя. Ще търся клиники в Турция, които предлагат безоперативно да ми ги магнат. Не знам. Отчаяна съм, много.
    Виж целия пост
    # 298
    Калчев и при мен видя много на брой малки миоми, но ми каза че не са проблем за забременяване и износване на бременност. Коригира ми формата и големината на матката, след което забременях още със следващия  инвитро опит и то с близнаци. В момента съм в 32 гс

    Видях , че в Плевен има Хайфу. 1. HIFU (Хайфу - високоинтензивен фокусиран ултразвук)Това е напълно неинвазивен метод, при който ултразвукови вълни с висока интензивност загряват и унищожават миомния възел, без да увреждат околната здрава тъкан.Предимства: Няма разрези и кръвозагуба, матката се запазва напълно, а възстановяването отнема ден-два.Къде се извършва в България: Този метод се прилага в специализирания HIFU център към УМБАЛ „Света Марина“ в Плевен.
    Как ти я коригира, той голям магьосник !:Simple Smile Дано да ми помогне.
    Виж целия пост
    # 299
    Моля ви като цитирате чуждо мнение да го отделяте, тъй като така вашето се слива с цитата и става доста нечетимо. Предварително благодаря.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия