Какво пазим и на кого го оставяме - döstädning и не само

  • 9 667
  • 182
# 165
Ама моля те, не си българин, ако нямаш торбичка пълна с торбички.

Разбирам сантимент, детски дрехи-остави си пет. Ама чували с всички, не не го приемам.
Като малка се забавлявах да търся в тях дрехи за куклите, после дрехи от които да шия рокли на куклите.
Не го разбирам това в къща, в която от десетилетия няма деца да се пазят и декорират плюшени играчки.
Виж целия пост
# 166
Аз имам плюшени играчки, подарявани от гаджета. Сега се чудя какво да ги правя. Не съм си играла с тях, не съм ги лигавила, просто са си стояли и са като нови. Къде да отидат, се чудя? Предимно кученца са, защото съм любител.
Виж целия пост
# 167
Явно нещо съм сбъркана. Колкото повече чета в разни теми толкова по-различна се чувствам.
Виж целия пост
# 168
Не си се объркала. Живееш, мислиш и пишеш по начин, който е удобен, подходящ за тебе. Не за мене.
Аз също ще споделя своите си разбирания, не твоите.
Няма някакъв общовалиден учебник, указател, който да напише как точно и правилно стоят нещата.
Виж целия пост
# 169
Ирис, в кои времена ме върна! Веднага ми изплува в главата хола на баба ми, с наредените върху всички хоризонтални плоскости кофички от кисело мляко с разсад за домати.

Като истинска българка, и аз си имам торбичка с торбички, които се ползват за миризливи памперси. Преди ги ползвах за останали по 1 черпак супа, обелки от лук и картофи и такива неща.
Виж целия пост
# 170
Аз пък имам два плика - един хартиен с хартиени торбички и един с найлонови.  Simple Smile
Виж целия пост
# 171
Три години не бях купувала чували за боклук,   кофата ми е избрана нарочно малка и ползвам дребосъчести торбички от плодове и зеленчуци.
Не помня дали писах една умна идея, която ми хрумна, когато видях парцаливите неща, които ползва - от време на време казвам на мама, че ми трябват парцали за ремонт, боядисване на стая и така нататък. Тя събира всичките си стари хавлии, чаршафи и дрехи и с чиста съвест започва да ползва новите, които има. Иначе, по нейни думи, щяла да ги пази за нови, за да не ни тежи на портфейла...
Виж целия пост
# 172
Аз също не купувам спец .торби за боклук, защото така или иначе или с покупки ( най -вече) или от другаде се събират найлонки ,торби, които така или иначе ще се хвърлят, поне да бъдат използвани оше веднъж.
Три години не бях купувала чували за боклук,   кофата ми е избрана нарочно малка и ползвам дребосъчести торбички от плодове и зеленчуци.
Не помня дали писах една умна идея, която ми хрумна, когато видях парцаливите неща, които ползва - от време на време казвам на мама, че ми трябват парцали за ремонт, боядисване на стая и така нататък. Тя събира всичките си стари хавлии, чаршафи и дрехи и с чиста съвест започва да ползва новите, които има. Иначе, по нейни думи, щяла да ги пази за нови, за да не ни тежи на портфейла...
Виж целия пост
# 173
Винаги се опитвам и намирам приложение за пликчетата от магазина. Хвърлям боклук с тях.
Виж целия пост
# 174
Аз много рядко взимам пликчета от магазин. Винаги имам в чантата платнена торба за пазар. Малките от плодове и зеленчуци  ги хвърлям, а за коша си купувам чували 120 л.
Виж целия пост
# 175
Точно малките от плодовете и зеленчуците ползвам за боклук. В боклука имам ли обелки от банани, краставици и т.н. не го държа нито в шкафа, нито извън шкафа.  Но имам голям плик, пълен с големи, сериозни пликове от покупки на дрехи, обувки.
Виж целия пост
# 176
Аз пък имам два плика - един хартиен с хартиени торбички и един с найлонови.  Simple Smile

трябва да има и трети плик
Подаръчна торбичка с още подаръчни торбички вътре
Виж целия пост
# 177
Аз пък имам два плика - един хартиен с хартиени торбички и един с найлонови.  Simple Smile

трябва да има и трети плик
Подаръчна торбичка с още подаръчни торбички вътре
Изпреварихте ме - аз имам такива торбички с подаръчни торбички  Grinning
Виж целия пост
# 178
Имам! При хартиените са! Simple Smile
Хубава, запазена, не хвърлям!! Но повечето съм ги купувала аз с намерение да опаковам нещо, пък не е била подходяща като размер или нещо друго съм купила и така ми остава новичка, неползвана.
Виж целия пост
# 179
Нямам торба с пликчета. Хвърлям ги веднага.
За кофите имам ролки с нови.

Мн.мразя вмирисани стари торбички. В чекмедже или където и да е. Ама много.
Като малки имаше такива в едно чекмедже вкъщи.
Когато заживях отделно....бях напълно убедена че таквоз животно няма да имам!! И нямам и съм супер хепи Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия