Какво повече НЯМА да купя - 29

  • 76 935
  • 693
# 660
Не знам какво се е случило с продуктите на Саяна, отдавна не бяхме купували. Но сиренето им е покъртително. Разчупвайки го, виждам вътре как се точат някакви лигави нишки. Изцяло за кофата е.
Виж целия пост
# 661
Такива лигави нишки и при Боженци има.
Виж целия пост
# 662
Не знам какво се е случило с продуктите на Саяна, отдавна не бяхме купували. Но сиренето им е покъртително. Разчупвайки го, виждам вътре как се точат някакви лигави нишки. Изцяло за кофата е.
Купували сме неща на Саяна преди години, и не ни харесаха. Мъжа ми яде киселото им мляко, при все, че си пише, че е със сухо мляко... Не му пречело, тъкмо било по гъсто Grinning
Виж целия пост
# 663
Мъжът ми само Боженци купува от българския магазин и само той си го яде де. Преди жегите квасеше прясно мляко с него и правеше кисело, но ставаше едно лигаво, ужасно просто.
Виж целия пост
# 664
Козето сирене на Ракево също е с такива лиги 🤢
Мин.ден мъжът ми взе от магазина им на Кр.село някакви луканки и около 1кг.желирано шкембе.Шкембето намирисва неприятно.Не е било в хладилната витрина явно.За ядене не става.Пробвах да го направя на шкембе чорба,добавих доста чесън,масло,люто..пак намирисва…кучетата ще го хапнат.
Луканките и те нещо не са ок,меки,лепкави и с дъх 😷
Иначе състава им уж е чист 🤔
Скрит текст:
Виж целия пост
# 665
Преди взимах намалени сирена от витрината на Билла, всяка седмица каквото има....писна ми. Вече само Братя Пееви си взимам  от близкия КАМ. 
Виж целия пост
# 666
Откакто чета тази тема, продуктите на Саяна присъстват през няколко поста, никога не съм купувала техни неща.
Виж целия пост
# 667
Не знам, сигурно зависи от партидите им, но масло тяхно никога повече няма да купя. Така преди доста време хвърлих прясна хубава домашна баница, която направих с тяхно масло. Ами баницата миришеше на нещо като ацетон и не ставаше за ядене.
Обаче на лошо тяхно сирене не съм попадала, слава Богу. Като е на промо се изкушавам и купувам понякога от витрина и все хубаво е било - мазничко, не много солено, с леко кисела жилка (аз така го обичам, но това е въпрос на вкус), не много твърдо(не обичам сирена тип "киреч"), не се размеква в саламура(не съм попадала на лигаво или точещо се) и не прави съга. Явно съм късметлийка и попадам на добри партиди, но случи ли се лоша това ще ми е купуването на сиренето им, защото няма да смея да рискувам, както стана с маслото им.
Виж целия пост
# 668
Не знам какво се е случило с продуктите на Саяна, отдавна не бяхме купували. Но сиренето им е покъртително. Разчупвайки го, виждам вътре как се точат някакви лигави нишки. Изцяло за кофата е.
Купували сме неща на Саяна преди години, и не ни харесаха. Мъжа ми яде киселото им мляко, при все, че си пише, че е със сухо мляко... Не му пречело, тъкмо било по гъсто Grinning
Сигурна ли си, че пише такова нещо? Защото не намирам такава информация.
Виж целия пост
# 669

Това имаме в хладилника в момента, цедено кисело мляко на Саяна...
 Не просто съм сигурна, убедена съм.
Виж целия пост
# 670
И какво от това? Сухото мляко си е мляко, ама без водата, евентуално и без сметаната, ако е обезмаслено. Слагат му вода и пак става мляко. Нищо изкуствено няма в него.
Виж целия пост
# 671
Вероятно нищо му няма, но лично за мен киселото мляко трябва да е от прясно мляко и закваска.
Малко ми е шантаво прясното мляко да го пастьоризираме, изсушим, и после пак да го мокрим, за да стане нещо като прясно мляко. Моя си особеност Simple Smile
Виж целия пост
# 672
Не е шантаво. Така се транспортира много по-лесно и трае дълго.
Нещо подобно било когато Уилям Завоевателят измислил коняка (брендито). В Англия нямало вино, а бароните му не пиели бира. И искали да си занесат. Ама на корабите нямало място за толкова бъчви. И тогава някой му дал идеята да дестилира виното, тоест да му махне повечето вода, да си занесе концентрата в пет пъти по-малко бъчви, а като стигнат пак да го разредят. Обаче по пътя норманите пробвали от концентрата и толкова им харесал, че отказали да го разреждат после.
Виж целия пост
# 673
И Саяна, и Боженци, и повечето са със сухо обезмаслено мляко. Това е далеч от истински кисело мляко.
За Ракево писах още преди години, че всичко е измислено. Същата работа са и Млекарят.
Виж целия пост
# 674

Това имаме в хладилника в момента, цедено кисело мляко на Саяна...
 Не просто съм сигурна, убедена съм.
Наименованието е "ЦЕДЕНО кисело мляко" с 10% масленост. Това е различен продукт от просто кисело мляко. С него можеш катък да си направиш. Няма краве мляко с такава масленост без да се внесе масленост отвън. В случая е добавена сметана. Доколкото ми е известно, целта на сухото мляко е да стои по-гъсто киселото мляко. Явно и не е забранено, а и няма как да е.
По БДС стандарта киселите млека се правят само от прясно мляко и закваска.

Стандартното кисело мляко на Саяна няма сухо мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия