Ти какво сготви? Снимай, покажи! 144-та тема

  • 56 046
  • 402
# 210
Виж целия пост
# 211
Пържени кюфтенца от смлян свински бут и суров бекон и пилешка супа от маншончета:



Скрит текст:

Виж целия пост
# 212
Тирамису - малко по-здравословната му версия с еритритол вместо захар и бисквити без захар вместо бишкоти

Виж целия пост
# 213

Виж целия пост
# 214
Може ли рецепта за тирамисуто без захар? 🙂
Виж целия пост
# 215
Маринована свинска вратна пържолка без кост на фурна с гарнитура от задушени зеленчуци в масло, чесън и копър и гъби портобело на фурна с малко масълце, капки овкусен билков зехтин, провансалски подправки, бял пипер и малко настърган пармезан(гъбките изглеждат изгорели, но не са Grinning):
Виж целия пост
# 216
Днес боб яхния. Всичко  тук е домашно, само  солта и олиото са купени
 

и филе от бут домашно приготвен, месото е купено.



И обичайните спагети "без нищо" само с пуешко и кашкавал на детето.
Виж целия пост
# 217
Може ли рецепта за тирамисуто без захар? 🙂

Според мен рецептата е супер като алтернатива на класическото тирамису. Сега го пробвах и изравнявах доста дълго време 🤣 Аз ползвах рецептата със сурови яйца.

Продукти:
500гр нискомаслено маскарпоне
Есенция ром
Еспресо
5 яйца
100гр еритритол
40гр какао
2 пакета с обикновени бисквити без захар (бишкотите имат страшно голямо количество захар)

1.   Разбивам еритритола в блендер на фин прах, тъй като моят беше на кристали и щеше да хрупа
2.   Разделям жълтъци от белтъци и в двете купи разделям по равно количеството подсладител.
2.   Разбивам жълтъците с еритритола докато не побелеят. Добавям половината есенция и цялото маскарпоне. Разбърквам.
3.   Разбивам белтъците на сняг и започвам да ги добавям постепенно към жълтъците.
4.   Другата половина от есенцията изсипвам в кафето и започвам да потапям една по една бисквитките и да редя като на дъното мажа крем, бисквити, половината крем, бисквити, останалото количество крем и поръсвам с нискомаслено какао.

Общо взето рецептата не е много променена, само с изключение на захарта и бишкотите Simple Smile 🍀
Виж целия пост
# 218
Агнешки котлети във фурна


Печена тиква. Последната. Изникна при разчистването на терасата.
Виж целия пост
# 219
Пълнени чушки



Манго стики райс



Руло с шипков мармалад и бисквити /грозничко, но много вкусно Satisfied/

Виж целия пост
# 220
От днес - един безглутенов баницо- киш със зелении и извара.
 
И фалафели с ферментирал грах:


Заредих си червен лук със сумак и 2 дози ферментирали зеленчуци - цвекло е едната, а другата микс от моркови, репички и стъбла от броколи.
Виж целия пост
# 221
Ориз с коприва
Виж целия пост
# 222
Kalka, бихте ли споделили рецептата за печените пълни чушки? Директно със соса ли ги печете? Изглеждат доста апетитно.
Виж целия пост
# 223
Използвам рецептата на Супичка
https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%80%D0%B8%D0%B7

В соса обаче не слагам брашно, само 2 яйца и кисело мляко. Смесвам с течността от печенето. Като застройка.
Виж целия пост
# 224
Две любими ястия от мен.

Картофена супа.



Баница.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия