Аджибадем Сити Клиник УМБАЛ Токуда - тема 38

  • 25 826
  • 550
# 540
@hoaxy Има и две малки стаи в неонатологията (с повивалник и мивка, там им правят тоалет)  там съм седяла също,
но вътре се събират максимум три момичета.

Това което обясних по-горе при мен един ден - денят след реанимация (секциото).
На вторият ден се освободиха места и ни преместиха в родилният сектор, което беше много по-добре.
Но като цяло плюсовете бяха много повече, един ден се преживява, а и за мен се оказа положително нещо, тъй като искам - не искам се раздвижих много бързо след операцията. Просто имах най-големият стимул - бебето ми. Simple Smile Човек може да се опита да намери по нещо добро в повечето ситуации.
Ако някога съм бременна пак, без да се замисля - пак бих родила там.
Виж целия пост
# 541
Само ще кажа,че когато детето ми се роди с високо црп, не му включиха веднага антибиотик, както биха направили в 98% от другите болници,а го проследиха как се движи, съответно видяха,че не се повишава и се избегна антибиотикът. Със сигурност не е приятен вариантът,че може да сте настанени във врб,а не в родилно,но всеки ден се изписват родилки,освобождават се места и нови майчета ги заемат съответно. Също да допълня,че детето през половината ден не е при вас така или иначе,защото го взимат за изследвания и прегледи. Но да, с парите си и убежденията си всеки може да ходи,където си прецени.
Това,че се чака с часове за прегледи,важи за др Атанасова главно. При доктори Леков,Василев, Маркова, Апостолова не съм чувала за такива зверски чакания. Така че нека се придържаме и към тези факти.
Виж целия пост
# 542
Само ще кажа,че когато детето ми се роди с високо црп, не му включиха веднага антибиотик, както биха направили в 98% от другите болници,а го проследиха как се движи, съответно видяха,че не се повишава и се избегна антибиотикът. Със сигурност не е приятен вариантът,че може да сте настанени във врб,а не в родилно,но всеки ден се изписват родилки,освобождават се места и нови майчета ги заемат съответно. Също да допълня,че детето през половината ден не е при вас така или иначе,защото го взимат за изследвания и прегледи. Но да, с парите си и убежденията си всеки може да ходи,където си прецени.
Това,че се чака с часове за прегледи,важи за др Атанасова главно. При доктори Леков,Василев, Маркова, Апостолова не съм чувала за такива зверски чакания. Така че нека се придържаме и към тези факти.

Как така "детето не е при теб през половината ден"?
Мислех, че повечето изследвания са първия ден. А дори и да има някое друго през следващите дни не е половин ден...
Виж целия пост
# 543
Ами,погледнете ценоразписа, в него са изброени нещата,които им правят. Всичките изследвания са разпределени през дните на престой. Децата се взимат и на 3 часа за смяна на памперс, не може да го сменяте вие. Реално погледнато и да не е половината ден, то 1/3 от деня поне не е в стаята при майката.
Също така, ако раждате оперативно, при престоя в реанимация съм чувала,че ги карат по 2-3 пъти за по 5-10 мин
Виж целия пост
# 544
Ами,погледнете ценоразписа, в него са изброени нещата,които им правят. Всичките изследвания са разпределени през дните на престой. Децата се взимат и на 3 часа за смяна на памперс, не може да го сменяте вие. Реално погледнато и да не е половината ден, то 1/3 от деня поне не е в стаята при майката.
Също така, ако раждате оперативно, при престоя в реанимация съм чувала,че ги карат по 2-3 пъти за по 5-10 мин

Аз знам от лекар там, че ако искаме и ние можем да си сменяме памперсите на бебето...
Виж целия пост
# 545
Кой лекар го е казал това и кога? Изненадах се. Раждах септември миналата година, но и майки,които са наскоро родили споделят,че единствено акушерките сменят памперс. То и в стаите/двойните поне/ няма условия като повивалник,примерно,където да го смениш този памперс/защото в други болници съм виждала специално обособен кът/.
Виж целия пост
# 546
Аз сменях памперса сама в стаята на леглото. Просто хвърлях една пеленка отгоре, че той пускаше пръскачките на всяко отваряне на памперса. Случвало се е и да го преобличам, ако се намокри. Само дупето не ми даваха да му мия сама.
Виж целия пост
# 547
Аз не съм сменяла. Знам,че по памперсите се ориентират за общото състояние на детето,не е прищявка да ги сменят те. Вкъщи като се прибрахме чак поех щафетата.
Виж целия пост
# 548
Знаете ли каква е политиката на АГ в Токуда за strep B (streptococcus agalactiae).
Дават ли антибиотик на майката и бебето, ако има положителен резултат за strep b бактерията при майката?
И най- вече ако си планирано секцио, а не естествено раждане?
Виж целия пост
# 549
Момичета, при естествено раждане носихте ли си Цикратидина или някакво друго обезболяващо/успокояващо или от болницата ви даваха?
Виж целия пост
# 550
Момичета, при естествено раждане носихте ли си Цикратидина или някакво друго обезболяващо/успокояващо или от болницата ви даваха?
От болницата ти дават свещички обезболяващи, аз помолих да ми купят Цикатридина, докато бях там, за по-бързо зарастване на шевовете започнах да го ползвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия