Има и много други ползи - фибри-мибри и т.н.
https://www.himalaya.bg/%D0%BF%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%83%D0% … D0%BB%D1%8F%D0%BA
Хубавото е, че не е агресивно средство, и всъщност е добре да се приема редовно, така ще се усетят ползите от него.
Може да се разтвори в малко кисело мляко, скир, вода или каквото решите.
На мен ми е идеален със скир, който си разбърквам с нутрибулета, заедно със замразени плодове, някой и друг сушен плод за леко подсладяване, чия (нея я разтварям във вода и я добавям след разбиването), лъжица смляно ленено семе, слагам и кисело мляко, защото скирът ми е много гъст и не ми е достатъчен.
Трябва да се има предвид, че сместа се сгъстява (леко като желирана седи) от хуска - на мъжа ми например не му е много приятно и му я слагам в малка част от наритката, другата да си я пие по-течна.

