Mounjaro (Тирзепатид) – споделете опит и резултати! 2

  • 30 845
  • 645
# 120
Аз мисля, че успях да преборя платото. При мен заби на 10 кг свалени и на 4ти месец. След 2 дни правя точно 6 м. Мръднах с кило надолу.
Като цяло след първия месец, в който свалих 5 кг, после свалях по 1 кг на 10 дни. Такъв дефицит бях задала на програмата. Така до ноември. Декември свалих 1 кг и закотвих на 84 и няма мърдане. Първоначално свалих на 1200 калории на ден от 1500. Груба грешка, моля не я правете. Сигурно 3 седмици изкарах така.
Принципно знам,че от плато се излиза с вдигане на калории, но теорията и практиката да две различни неща. Както и да е, от 22 23 януари вдигнах на 1800 1900 калории, които пак са дефицит за мен, но само с около 100 20ч калории. Държах тези калории 1900, че даже отгоре до 16ти февруари. От 17ти съм в по- умерен дефицит, отново около 1500 калории и мръднах надолу.
Вдигнах дозата на 7.5, но се чудя има ли смисъл при положение, че буквално ям насила.
Ще видим как ще се развият нещата. За тази цена, броене на калории и тренировки някак очаквах малко по-бързо да се случват нещата.
Ако не започна да свалям отново, ще приключа тази писалка и си давам няколко месеца почивка и после отново ще опитам.
Успех на всички.

Edit: имам минус 2 см от подгръдна и паласки и минус 1 от талията.
Бонбон, точно за теб си мислех, че не беше много доволна след смяната и се надявах да пишеш как е с увеличената доза. Дано със 7,5 ти е добре!

Така като чета, май при повечето ни след 10-11 месеца и 20-25кг се забива в плато. Дали някой е успявал да мине оттатък платото, че да сподели? Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 121
За тази цена, броене на калории и тренировки някак очаквах малко по-бързо да се случват нещата.

И аз точно така се чувствам.

Трети GLP-1 продукт, всеки по 3-5 месеца даване на пари на вятъра, за 3 месеца мръдна едно кило, после си го върна. Аз този "успех" го имах и без стотици евра на месец. Плюс това за мен си знам че 99% е емоционално хранене, давам шанс тук до края на март да си изхабя рецептата и приключвам.

НВХ, марули и тренировки за 1кг на тримесечие ги играя и без да плащам такива пари.
Виж целия пост
# 122
Някой започвал ли е с 1.25 мг и да е имал ефект (поне първия месец)?
Виж целия пост
# 123
Някой започвал ли е с 1.25 мг и да е имал ефект (поне първия месец)?
А защо с такава доза ?
Виж целия пост
# 124
Здравейте, аз бях 6 месеца на Мунджаро, като последните 3 месеца на 7.5 мг. Обаче ЛЛ се забави с даването на направление за ендокринолог, записах др час и мина месец от последното боцване. Върнаха се старите навици, съответно и кг. Сега чета за Мун, за ретат... той не е одобрен още. Нямам и предишната активност през деня, малко отчаяно ...
Чакам с нетърпение края на март, че да ми се изпише Мунджарото, да не говорим че и цената му е висока. Sad
Имате ли информация за ретатр... (не знам дали мога да изписвам цялото име на продукта)
Виж целия пост
# 125
Искате да кажете,че сте качила за месец това, което сте свалила за 6?
Ретатрутид не е одобрено, ако не се лъжа е в трета фаза на клинични изследвания.
Не бих купила нещо, което не знам какво е, а ако не е от аптека гаранция няма.
Преди около 2 седмици ме заболя зверски корема и щях да ходя до спешното. За щастие размина, но ако се случи на някой, който купува нелегално какво ще кажете в спешното..? Бия си нещо, но не знам какво точно си бия.
Такъв риск не ми се поема лично на мен. Всеки има глава на раменете.
Лекарите не препоръчват да се взимат експериментални вещества, ако не сте част от клиничното проучване, разбира се.

Снощи от скука си говорих с чат гпт и на кратко разговора, ако си в дефицит, стрес за организма и спираш да сваляш. Ако тренираш със съпротивление, стрес за организма, спираш да сваляш и задържаш вода.
Не съм тренирала от 2 дни, защото усещам една натрупана умора. Започнах да свалям.
Организъм - върви го разбери
Здравейте, аз бях 6 месеца на Мунджаро, като последните 3 месеца на 7.5 мг. Обаче ЛЛ се забави с даването на направление за ендокринолог, записах др час и мина месец от последното боцване. Върнаха се старите навици, съответно и кг. Сега чета за Мун, за ретат... той не е одобрен още. Нямам и предишната активност през деня, малко отчаяно ...
Чакам с нетърпение края на март, че да ми се изпише Мунджарото, да не говорим че и цената му е висока. Sad
Имате ли информация за ретатр... (не знам дали мога да изписвам цялото име на продукта)
Виж целия пост
# 126

Снощи от скука си говорих с чат гпт и на кратко разговора, ако си в дефицит, стрес за организма и спираш да сваляш. Ако тренираш със съпротивление, стрес за организма, спираш да сваляш и задържаш вода.

Може и да има нещо такова в кратко и средно-срочен план. Да се надяваме, че в дългосрочен план свалянето ще се върне.
Виж целия пост
# 127
Не съм качила всичко което съм свалила, споделих че имам възвръщане, но споменах че месец съм без Мун.
За ретатр... просто питах дали някой го ползва, защото се предлага, а какво има всъщност ДА никой не знае.
Искате да кажете,че сте качила за месец това, което сте свалила за 6?
Ретатрутид не е одобрено, ако не се лъжа е в трета фаза на клинични изследвания.
Не бих купила нещо, което не знам какво е, а ако не е от аптека гаранция няма.
Преди около 2 седмици ме заболя зверски корема и щях да ходя до спешното. За щастие размина, но ако се случи на някой, който купува нелегално какво ще кажете в спешното..? Бия си нещо, но не знам какво точно си бия.
Такъв риск не ми се поема лично на мен. Всеки има глава на раменете.
Лекарите не препоръчват да се взимат експериментални вещества, ако не сте част от клиничното проучване, разбира се.

Снощи от скука си говорих с чат гпт и на кратко разговора, ако си в дефицит, стрес за организма и спираш да сваляш. Ако тренираш със съпротивление, стрес за организма, спираш да сваляш и задържаш вода.
Не съм тренирала от 2 дни, защото усещам една натрупана умора. Започнах да свалям.
Организъм - върви го разбери
Здравейте, аз бях 6 месеца на Мунджаро, като последните 3 месеца на 7.5 мг. Обаче ЛЛ се забави с даването на направление за ендокринолог, записах др час и мина месец от последното боцване. Върнаха се старите навици, съответно и кг. Сега чета за Мун, за ретат... той не е одобрен още. Нямам и предишната активност през деня, малко отчаяно ...
Чакам с нетърпение края на март, че да ми се изпише Мунджарото, да не говорим че и цената му е висока. Sad
Имате ли информация за ретатр... (не знам дали мога да изписвам цялото име на продукта)
Виж целия пост
# 128
Чудесни резултати! Може ли да споделите схемата на прием? Моят лекар ми изписа 2 месеца х 2,5 г., след това 5 г.

Здравейте,отдавна ви чета и се радвам на резултатите ви.
Искам да попитам всички които го ползвате,какво ще кажете за ефекта му при задържане на вода?
Аз съм с хормонален дисбаланс и ИР.
От години тренирам стриктно от 3 до 5  тренировки седмично.От години спазвам здравословен начин на живот и в храненето и добавки и витамини ,да не изпадам в подробности.Нямах много кг за сваляне,но от подпухването и задържане на вода имах големи скокове особенно около цикъл.Да не обяснявам дискомфорта който изпитвах като напомпана с вода,подпухнала за часове. Каква ли сол не ползвах,какви ли лекари не обикалях,изследвания,диети без сол.Ей от два месеца съм на mounjaro и се "родих".Вече си ям туршийки с маслини и нямам никаква водна задръжка.Чувствам се прекрасно.Висока съм 165 см.,започнах не знам с точност може би 74-75 кг може и повече да е било защото като го започнах не се премерих.След 8 седмици бях 68 кг.Да не обяснявам каква талийка изваях и коремчето се прибра,съжалявам ,че не си измерих обиколките преди и след.Коланите ми вече са с 3-4 дупки по-стегнати.Точно пояса около корема преди не мърдаше и най-трудно го прибирах.Дискомфорт и гадене имах само в началото и дните в които пиех по-малко вода,затова си се наливам по 2-3 литра си следя да пия.Истинското чудо при мен е,че сладко изобщо не ми се яде,а преди умирах за сладко.Чувствам се по-жизнена,енергична,спокойна,влияе ми и на настроението.
Тази ми е десета седмица от както започнах и трябва да инжектирам втора седмица 7.5 .
Обаче преди 4 дни ме оперираха за да сложат зъбни импланти и съм само на течни протеинови напитки,айрян и крем супи.Имайки в предвид,че още поне 3 седмици ще съм така и едва приемам 400-500  калории на ден се чудя дали да не пропусна тази седмица или да намаля дозата.
Виж целия пост
# 129
Здравейте,
Не съм се включвала отдавна, но ви чета.
При мен след 5 месеца на терапия, като последните месец и половина първо бих през 10 дни, после през 14( тоест идеята беше за плавно отказване), се случи така че 1 месец не бих доза изобщо (боледувах, чаках заплата и тн). Дойде зверски глад. Явно нищо не съм научила в периода докато е действал медикамента. Визирам - не ми се приготвят салати и тн, ям по всяко време и избирателно (вкл шоколад). Накрая резултатът е плюс 3кг за този месец.
Видях нагледно защо се случва - еми не може да се храня на поразия както преди...
Имам да взимам последна изписана писалка от 2.5мг и това ми е шанса да препрограмирам мозъка...
Виж целия пост
# 130
Аз след една седмица на 1.25 мг, като първа доза, забелязвам че апетитът ми се промени и се върна този, с който бях до преди няколко години - цял живот съм имала апетит за здравословни храни - обичам свежи плодове, зеленчуци, хубави риби и морски дарове, крехки месца (свежи, сготвени, не деликатеси) и т.н., тук таме някой въглехидрат като шоколад, предимно черен. В последните години не беше така, развих вълчи глад за какво ли не и в един момент беше невъзможно да го контролирам. Калорийният ми прием също падна последната седмица от 1800-2100 на 1200-1400 и то само качествена храна вкъщи и с малко мисъл мога да задържа на 1200 и да съм сита и доволна. Кантарът е 1 кг надолу на ден 5. Мислех да си сложа пълна доза като следваща, както изписа док, но засега не искам да падам под 1200 ккал, съвсем ще ми умре апетита за протеин и ще почна да губя и мускул, а са ми малко в момента, а поради други здравословни проблеми са ми много минимални тренировките.
Виж целия пост
# 131
Здравейте! Днес си сложих 1ва доза Мунджаро, 2.5 мг. Не чувствам нищо освен лека болка в стомаха от страната, където сложих дозата. Някой имал ли е такава болка, чудя се дали е нормално....
Виж целия пост
# 132
Стомах боли в средата над пъпа, сигурна ли сте, че ви боли стомах?
Виж целия пост
# 133
Здравейте,
Не съм се включвала отдавна, но ви чета.
При мен след 5 месеца на терапия, като последните месец и половина първо бих през 10 дни, после през 14( тоест идеята беше за плавно отказване), се случи така че 1 месец не бих доза изобщо (боледувах, чаках заплата и тн). Дойде зверски глад. Явно нищо не съм научила в периода докато е действал медикамента. Визирам - не ми се приготвят салати и тн, ям по всяко време и избирателно (вкл шоколад). Накрая резултатът е плюс 3кг за този месец.
Видях нагледно защо се случва - еми не може да се храня на поразия както преди...
Имам да взимам последна изписана писалка от 2.5мг и това ми е шанса да препрограмирам мозъка...

Здравейте и от мен,
Влизам, за да споделя абсолютно същото... от януари месец си слагам през 2 седмици 2.5мг., движението на кантара беше с грамове нагоре-надолу, докато в един момент не стана 1кг., а тази сутрин направо лошо ми стана и много криво.... 2кг.  Как стигнах до тук...няма какво да ме оправдае, но по-малко сладко, по-малко алкохол, по-малко други бързи въглехидрати, стрес и така докато не съм натрупала и надвишила калорийният прием.
Мислех да не си слагам последната доза и останали още 2 /златни/, но ще трябва... А после, после как да продължа без да качвам и да задържа, не искам цял живот на скъпоструващи лекарства, за да поддържам теглото нормално /въпреки, че имам още 10кг.докато съм с нормален ИТМ/, наистина ли ще си върна всичката лой, която така доволно махнах от себе си....Broken HeartSobSobSob , колко време е нужно, за да не качвам отново с лекота... Sob И да знам, без горе изброените "фактори" и с месо и салати, вода.
Между другото незнам дали му се е случвало на някого, преди време някой беше споменал, за "Златната доза", че с малко по-"мъжко" усърдие и ще може да се използва като нормална дозировка, но да ви кажа, че при нас се счупи механизма и ще трябва да я теглим с обикновена инжекция, за да мога да я ползвам. Дали повече е напънал мъжа ми незнам, но е факт, че сега само я "подбутвам", но при така стеклият се килограмен погрес ще трябва да я използвам и нея... На контролен преглед съм в края на април месец... трябва да се справя/им, нали момичета?!
Виж целия пост
# 134
Значи не съм само аз в тази драма.
Тегава е работата. Най-кофтито е, че се чувствам напълняла..
Вчера бих една доза от 2.5мг в крака. Надявам се да усетя скоро притъпяване на апетита. Днес направих една разходка и гледам да ям по-обрано. Мисля да намеря някой психолог, който работи във връзка с емоционалното хранене. Няма да стане само с боцкане..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия