Mounjaro (Тирзепатид) – споделете опит и резултати! 2

  • 29 328
  • 608
# 570
Посестрими, аз започнах днес. От два дена го бях купила, но чак днес успях да започна.
Срам, не срам, стартирам от 85 кг.
Виж целия пост
# 571
Успех 😊
Дами, споделяте ли с хората около вас, че ползвате лекарството?
Виж целия пост
# 572
Успех 😊
Дами, споделяте ли с хората около вас, че ползвате лекарството?

Рядко. Виждат ме, че отслабвам, но не е нужно да знаят всичко. Отслабването ми се случва супер бавно с много труд от моя страна, не искам да си мислят, че само заради инжекциите е това. Не че нямам примери около мен за отлични резултати без да се чанчат като мен Simple Smile
Виж целия пост
# 573
Аз не крия.
Виж целия пост
# 574
Успех на започващите! Моля, споделете, усещат ли се страничните ефекти? Аз бих казал на близки, за да знзаят защо не се чувствам добре.
Виж целия пост
# 575
Здравейте, нова съм в темата. Отдавна отлагам включването на "тежката артилерия" за моя проблем с килограмите, въпреки че имам всички медицински показания за това, вкл. инсулинова резистентност, преддиабет, ранна менопауза, хипофункция на ЩЖ. Преди два дни бях на еднокринолог, директно ми предложи Мунджаро като безалтернативен вариант, ако мога да си го позволя,  и вече го закупих. Предписа ми начална доза 5мг, каза, че няма смисъл да си играем с минималната. Утре ще сложа първата доза и ще се отчитам.

Наш приятел свали с Мунджаро 30 кг за 3 месеца - от 105 на 75, но явно при мъжете е по-лесно. Мен ме притесняват повече другите неща, но и ако ефектът за теглото е добър, ще съм доволна.
Виж целия пост
# 576
Аз ви съветвам да стартирате с 2.5мг. Този медикамент не е шега работа и в началото много хора не се чувтсват добре. Аз на доза над 3.5 имам чувството че ще умра.
Виж целия пост
# 577
Категорично подкрепям, има строг протокол, започва се с 2,5 мг встъпителна доза 1 път седмично за 4 седмици, след това се вдига на 5 мг.  Не си играйте със здравето.
Виж целия пост
# 578
Категорично подкрепям, има строг протокол, започва се с 2,5 мг встъпителна доза 1 път седмично за 4 седмици, след това се вдига на 5 мг.  Не си играйте със здравето.

Не си играя аз, така ми го предписа ендокринологът. Аз за никъде не бързам и по принцип съм много съвестен и изпълнителен пациент.
Виж целия пост
# 579
Аз също започвам с 2,5, но при мен казаха да го държа 3 месеца на тая доза.
Кога се усещат страничните ефекти?

Аз казах на две приятелки, които са ми близки и знам, че там имам подкрепа. На мъжа ми казах, разбира се, но подкрепа от него нямам. Той из начално не схваща проблема ми с ИР, поликистоза и ме има за лигла, която е вечно гладна и толкова.
Не ми се обяснява много, много на хората, защото само аз си знам какво ми е.
Виж целия пост
# 580
Аз ви съветвам да стартирате с 2.5мг. Този медикамент не е шега работа и в началото много хора не се чувтсват добре. Аз на доза над 3.5 имам чувството че ще умра.

Какво имаш предвид? Надявам се няма световъртеж или някакви силни болки (панкреатит). За гадене и/ или диария ли става дума? Извинявам се, че питам, но е добре да имаме информация.
Виж целия пост
# 581
Странно е това прибързване, още повече, че дори не "идвате" от друго подобно лекарство. А иначе бързото сваляне не винаги е най-доброто, увисване на кожата си има. 30 кг за 3 месеца е твърде много.
Виж целия пост
# 582
Моя приятелка в Щатите свали почти 30 килограма с доза 5 мг.
Започна на 2.5, искаше да продължи с нея, но нямаше как, тъй като е само въвеждаща и не се поддържа от застраховките им този вариант след първия месец.
За разлика от на нея, на друга приятелка тук ѝ е препоръчано всеки месец да вдига дозата, с проследяване чак на шестия месец... не знам, на мен лично това ми се струва не много правилен подход, но сигурно някои ендокринолози предпочитат да си следват листовката.
Аз лично най-вероятно ще започна Уегови, с надеждата, че бавно и полека ще продължа по пътя към нормализирането на килограмите.
Не ми е нужно бързо, но усещам, че имам нужда от тази подкрепа, въпреки, че усещам, че главата най-накрая ми е увряла за някои сериозни промени в начина на хранене (и донякъде за движение, най-вече включването на силовите, иначе аз като цяло не водя заседнал начин на живот, но предпочитам по динамичното спортуване). Започва да ми се превръща в рутина по-отговорното отношение към тялото и се надявам, че Уеговито ще ми е добър помощник. Пък по-нататък, ако се налага, ще мина и към Мунджаро.
Дано го направят по-достъпно като цена и него.
Виж целия пост
# 583
По повод достъпността, вчера четох статия, че и в Индия е свършил лиценза на Оземпик и буквално 24 часа по-късно пазарът е бил наводнен с поне едно 10-15 генерика, като цените са паднали до 25 долара на някои.
Там пазарът бил необятен, от всички милиони жители, един от 4 бил с диабет.
Чакам с нетърпение и в Европа, не конкретно за Оземпик, а по принцип за тези лекарства. Мунджарото направо ме убива с цена, ще си изкарам 6 месеца рецептата и ще говоря с ендото дали да не се върнем за Оземпик.
Виж целия пост
# 584
По повод достъпността, вчера четох статия, че и в Индия е свършил лиценза на Оземпик и буквално 24 часа по-късно пазарът е бил наводнен с поне едно 10-15 генерика, като цените са паднали до 25 долара на някои.
Там пазарът бил необятен, от всички милиони жители, един от 4 бил с диабет.
Чакам с нетърпение и в Европа, не конкретно за Оземпик, а по принцип за тези лекарства. Мунджарото направо ме убива с цена, ще си изкарам 6 месеца рецептата и ще говоря с ендото дали да не се върнем за Оземпик.
Как ще се случи това връщане ,реално ще си били на по висока доза с Мунджаро от тази на която ще минеш при връщането към Оземпик? Питам чисто информативно и любопитно би било полезно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия