Априлски бебета 2026 ❤️ (Тема 4)

  • 19 097
  • 761
# 480
На мен първия път АГ ми казa, че няма проблем да ползвам колан, ако ми е по-удобно. Нищо, че обикновено се препоръчват основно на жени след Цезарово сечение.

Еми удобно ми беше и, докато не ми се прибра коремът, си слагах лепящия колан за по няколко часа в активната част на денонощието. Някак си така чувствах повече опора при ходене, навеждане, вдигане на бебето и си ползвах коланчето, макар и само за час-два. Чувствах се почти като преди забременяването, все едно не съм родила наскоро. Много яко усещане. Помня, че изчаках две седмици, преди да почна да го нося. Нещо със свободното изтичане на лохиите беше свързано.

Плюс това бях чела, че в Корея това е част от традиционната грижа за родилката - да я омотаят през кръста с един топ плат. Звучеше ми логично да опитам нещо аналогично и аз. 😁🤭
Виж целия пост
# 481
И аз забравих да питам, но то няма и значение, така или иначе съм си взела. Joy Вика-та ми изглеждат 1:1 с Тему, просто с петорна надценка, така че си поръчах от Тему, ако е сполучлив - съм спестила едни пари, ако не е - няма да ме е яд.
И аз мисля да го нося за по няколко часа дневно, така няма шанс да се загуби тонуса на мускулите, както ако се носи постоянно, може само да помогне според мен.
Такива колани, ако категорично е зле коремът и има нужда и препоръка от медицинско лице - само от санитарен магазин до болницата от лицензиран вносител.
Вика и всякакви подобни не могат да ме убедят посмъртно, че не пробутват китайските и турските боклуци от пазарите на петорна цена.
Виж целия пост
# 482
Аз не ползвах след предното секцио. Отне му няколко месеца да се прибере напълно сам корема. Този път мисля да пробвам с колан, но ще отида до някой магазин специализиран за такива неща и така ще си купя.
Доколкото знам, трябва да се изчака прегледа при аг, след раждане и той да каже от кога да се слага. Най-рано е 2-3 седмици след раждането. Някои дори препоръчват  след 1вия месец.
Виж целия пост
# 483
Момичета, в момента в Ебаг има доста добра оферта за памперси Памперс. Един кашон със 156 е на цена от 49.99 лв.
Аз мисля да пробвам първо с тази марка, а вече след това, ако не ми харесат, да сменям. Нали уж тези са най-добри 🤣🤣🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 484
Аз тук във форума прочетох много негативни мнения за Памперс Премиум, че протичали. Даже си го бях записала, за да не забравя и да се подлъжа по някоя промоция.
На първо време взех Хъгис, ще видим как ще са. Ако не стават, сменяме. Поне такива артикули се продават навсякъде, няма да е някаква обикаляница, за да се купи.
Виж целия пост
# 485
Днес бях на преглед, бебето е 2.075 грама! Аз се чудя защо тежи…

Ваксинирах се за rsv.

Пуснахме изследвания, добре са. Записахме дата за секцио в началото на април, като се уговорихме, че при някакъв форсмажор - изтичане на води, контракции или кървене ще отивам към болницата. За сега положението е спокойно. Тези дни имам повече енергия, сигурно, защото съм предала цялата работа и върша вече дребни неща.
Сбогувах се с колегите онзи ден, изпратиха ме, а тези дни сме хоум. Така до петък.
Вече започвам да ходя на тонове от следващата седмица. Лекарката ме похвали, че не съм с голям корем и съм с добри показатели (демек не съм качила много кг, при мен е противопоказно да се дебелее, заради ир).
Минах през пепкото до болница Надежда. Видях серията от органичен памук, тук бяхте споделили. Ами нямаше много избор, но взех боди и ританки. Колкото да има.
Виж целия пост
# 486
Минавам да помрънкам малко - свалила съм 2кг в последната седмица и общо 3 и малко за последните две, рефлуксът в осми месец не ме подмина и този път. Ако хапна нещо вечер, през нощта имам чувството, че ще се удавя. Утре съм на последна фетална и ще видим дали бебето си расте с нормален темп, но съдейки по големината на корема и движенията, не би трябвало да има проблем. Вече отчетливо усещам крака, ръце, глава, гръб, така си ги разпъва, че изглежда все едно ще излязат в някакви моменти.

Pampers Premium Care купих 156бр за 49.99 от ебаг, предният път само те ми допаднаха и до края си карах с тях. Изненадаха ме колко са се увеличили цените, но засега в ебаг големите опаковки са супер като цена. Като адаптирано мляко съм купила отново Lactana BIO, да видим дали ще останем с него.

Бебето все още е седалищно, 32 г.с. съм, трябва да е около 2кг вече и май отиваме към планиране на дата за секцио. Този път не съм се настройвала и малко ми е притеснено, но не бих казала, че съм разочарована. Тези, които вече са имали секцио и/или сега ви предстои, каква упойка сте избрали? Не ме притеснява толкова слагането на спиналната упойка, колкото да ме режат в съзнание, но пък знам, че вливат и допълнителни неща за щастие и успокоение 😁

Колан ползвах след предното раждане (естествено), имах един тип тези на Вика, който не ми свърши особена работа, имах Maskateer за след раждане и един от магазин за ортопедични материали. Последният беше единствената смислена покупка, така че сега пак бих ползвала него.
Виж целия пост
# 487
Аз ще съм със спинална, не се притеснявам. Пълната е по-кофти, а и все пак искам да видя бебето веднага. Вадили са ми мъдрец с операция, само с местна упойка. Ами не е толкова страшно, нищо не виждаш. На секциото също има параванче.
Виж целия пост
# 488
Ако не бъркам бях със спинална упойка.
То има един параван и не се вижда нищо, дори доктора не си виждаш. Анестезиолога е до теб,.както и сестра и казват какво правят - режат, вадят... аз не усетих нищо при ваденето на бебето. Казаха, че мога да усетя нещо като дърпане, но аз толкова бях заета да се ослушвам дали ще чуя проплакването, че нищо не усетих.

ilquor, ако успея.2кг да сваля и аз ще е суупер. Аз ту ги имам киселините пак ту не. Влизам в 32г.с. тази седмица. Другата ми е последната фм.
Виж целия пост
# 489
Pandora1, за ваксината искаха ли ти бележка от проследяващия АГ, че е ок да ти я поставят? На мен така ми казват и за RSV-то, и за коклюша и за варицелата и докато дойде времето за преглед, ще се чудя има ли риск наблюдаващият нещо да ме отреже. Затова не съм си ги и купила все още тези ваксини. 🙄
Виж целия пост
# 490
Ами мен ме следят в Надежда и там се случи всичко. Реално самото АГ ми препоръча ваксината и ме информира за нея. Тя ми я поръча в аптеката на болницата. Разбрахме се да я сложат днес, отидох, прегледа ме, поставиха ми я.
Виж целия пост
# 491
Благодаря, надявам се и моят да е благосклонно настроен към идеята и да не се окаже, че имам някакви противопоказания.
Виж целия пост
# 492
Благодаря за съветите за колани! ❤️ Аз имам още една чуденка относно козметиката за майката. Масово ми излизат клипчета в социалните мрежи колко обилно се потял човек след ражданрто и колко ужасно сме започвали да миришем, за да ни намират по- лесно бебчетата 😂 Чудя се с какъв дезодорант да се подготвя за след раждането. Иска ми се  нещо без алкохол и алуминий, тъй като искам да кърмя, но пък не знам за особено ефикасен такъв. Много се надявам това с миризмата да е силно преувеличено като цяло, защото много ме притеснява 😂
Виж целия пост
# 493
Много се надявам положението с потенето да не е много зле. А и точно като родим започва да става топло, когато хормоните се наместват в 4-ия триместър. Гледам една жена в тикток мама любче, тя точно говореше за потенето и малко се ужасих. Аз не мога да дам препоръка за дезодорант. Майките с опит, споделете!
Виж целия пост
# 494
Аз също не мога да дам препоръка за дезодорант, просто защото при мен не е имало такова обилно потене и не съм забелязала да мирише зле и т.н. При всяка жена е различно. Аз много патих с косопада. Беше някакъв ад.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия