Априлски бебета 2026 ❤️ (Тема 4)

  • 19 100
  • 761
# 495
Има едни кристали, които се използват. Мокрят се и на подмишницата ама не знам доколко действат. Аз сега се потя много и без дезодорант е ужас положението. Надявам се да не е толкова зле и после.
Виж целия пост
# 496
До към третия месец след раждането ми беше наистина тежко с потенето, особено нощем. По принцип малко се потя и трудно се потя, но от хормоните след раждането тялото ми откачи. На вълни беше и наистина по различен начин миришех. Още отпреди да забременея заради алергия към алуминия бях почнала да ползвам Schmidt's, зарибих и мъжа и той също е много доволен. От натуралните део стикове тези бяха и са единствените, които при мен поне имат някакъв надежден ефект, а не е просто нещо със сода бикарбонат, нишесте от тапиока, кокосово масло и малко етерични масла, което никаква реална работа не върши. Много от тези натуралните не попиват изобщо в кожата и оставят много гадни петна по дрехите.

Свекърва ми има проблем с изпотяването, откакто е влязла в критическата и тя се кълне в минералните стикове, които се ползват под душа - представляват твърдо камъче, което се мокри и се натриват подмишниците с него. Ползвала съм и такова и беше ефективно - не миришех зле, а самото стикче е икономично и издържа много дълго време ползване, но на мен просто ми е по-приятно део стикът да има и някакъв хубав аромат, затова си се придържам към Schmidt's с ванилия или роза. 😍 Само дето цените напоследък са им литнали в небесата. От 12-16 лв преди вече не виждам някъде да се продават за под 26-30 лв. 😬

От медицинската козметика голямо разочарование бяха ролоните на Eucerine, Avene и Bioderma - даже и преди да родя не ми харесваха и ги ползвах само от немай къде, а пък насред хормоналния срив изобщо даже не посегнах към тях.
Виж целия пост
# 497
Аз днес бях на преглед и тонове. Вече имам направление за хоспитализация и обменна карта. Измериха госпожицата 2700, което било супер, води има, плацентата е ок. Като цяло вече трябва да си стегна багажчето,че този път може и да не дочака термин.
Виж целия пост
# 498
Аз ползвах и продължавам да ползвам на Uriage рол-он. Аз се потях вечер след раждането, но се преживяваше.
Има жени, на които им е студено, след раждане.
Имах голям косопад, докато кърмех. А някъде бях чела, че докато кърмиш нито цикъл нито косопад - ем аз не бях от тези.

Не се тревожите момичета, това че при едни е имало тези неща, не означава нищо. Сестрата на мъжът ми - и след 2те раждания нямаше косопад. Косата й стана лъскава и здрава. Противно на всички писания.

Lady, значи си около 36г.с.?  Хайде да минава бързо и леко, когато и да е 🍀
Виж целия пост
# 499
Аз днес бях на преглед и тонове. Вече имам направление за хоспитализация и обменна карта. Измериха госпожицата 2700, което било супер, води има, плацентата е ок. Като цяло вече трябва да си стегна багажчето,че този път може и да не дочака термин.

Вашият термин кога е. Аз още отлагам взимането на направлението, защото знам че има давностен срок 30 дни и ако изтече трябва май да взимам ново. Чудя се дали да не отива в понеделник да си го взема или да изчакам още една седмица.
Виж целия пост
# 500
До към третия месец след раждането ми беше наистина тежко с потенето, особено нощем. По принцип малко се потя и трудно се потя, но от хормоните след раждането тялото ми откачи. На вълни беше и наистина по различен начин миришех. Още отпреди да забременея заради алергия към алуминия бях почнала да ползвам Schmidt's, зарибих и мъжа и той също е много доволен. От натуралните део стикове тези бяха и са единствените, които при мен поне имат някакъв надежден ефект, а не е просто нещо със сода бикарбонат, нишесте от тапиока, кокосово масло и малко етерични масла, което никаква реална работа не върши. Много от тези натуралните не попиват изобщо в кожата и оставят много гадни петна по дрехите.

Свекърва ми има проблем с изпотяването, откакто е влязла в критическата и тя се кълне в минералните стикове, които се ползват под душа - представляват твърдо камъче, което се мокри и се натриват подмишниците с него. Ползвала съм и такова и беше ефективно - не миришех зле, а самото стикче е икономично и издържа много дълго време ползване, но на мен просто ми е по-приятно део стикът да има и някакъв хубав аромат, затова си се придържам към Schmidt's с ванилия или роза. 😍 Само дето цените напоследък са им литнали в небесата. От 12-16 лв преди вече не виждам някъде да се продават за под 26-30 лв. 😬

От медицинската козметика голямо разочарование бяха ролоните на Eucerine, Avene и Bioderma - даже и преди да родя не ми харесваха и ги ползвах само от немай къде, а пък насред хормоналния срив изобщо даже не посегнах към тях.
Здравей  ! Simple Smile
Може ли линк откъдето закупуваш стиковете/ дезодорантите , никога досега не съм използвала тази марка ?
Виж целия пост
# 501
Надявам се, че не нарушава правилата на форума - преди от Нотино поръчвах по 4-5 броя, да си имаме 😉 Не знам от кога в Нотино вече не ги предлагат, но виждам, че сега в iHerb се продават. https://bg.iherb.com/c/schmidt-s?gad_campaignid=23029972940&gad_ … _BwE&gclsrc=aw.ds

Кристалите съм ги виждала на много места, във всеки Lilly и DM например съм мяркала такива минерални стикове.
Виж целия пост
# 502
На 28ми март ми е термина. Аз затова се подвизавав и в мартенската и априлската група,понеже с първата бременност преносих 7 дни. Вече съм в 36та седмица, та затова сега го издадоха.
Ползвах рол от на Uriage да скоро, сега мм е взел някакви на Vichy  ще дам мнение.
Виж целия пост
# 503
Кристалите ги има в Дм, лили, зоя. Години наред съм ги ползвала в течен вариант. Не бяха лоши, не помня защо спрях. Имам един твърд кристал останал в чекмеджето. Като цяло са удобни и лесни за употреба. Не знам обаче справят ли се с такива бушуващи хормони, за каквито си говорим с вас.
Виж целия пост
# 504
Здравейте мамчета днес бях на последна ФМ ,в 33г.ссъм.Добре растем станали сме 2200кг.и даже върви напред малко момата.Докторката каза че може и да изпреварим събитията да не съм Април,а края на Март.
Виж целия пост
# 505
Дами, наближаваме с добро темпо момента в който ще си гушнем мъничетата. Пожелавам ви последните седмици да са спокойни и възможно най-приятни и слънчеви. 💛🌷 Идва пролет!

Относно потенето; да, и при мен имаше такъв период в първите месеци и единственото което помагаше беше честото миене с твърд сапун. Аз също не желая да използвам анти-перспиранти с алуминий и алкохол. Иначе тези минералните кристали не са ли и те алуминий?

Аз утре влизам в 32 г.с. и бях на изследвания в ХЕИ за Спин, ХИВ, Хепатит, Сифилис и тн и всичко е окей. Също така и пълна кръвна картина + урина. Предстои ми последната ФМ в понеделник.

Тази седмица ми беше първата в която не съм на работа и успях да свърша доста задачки. Днес си взех една нощница за кърмене от Пепко и всъщност хич не е лоша. Чудя се какво да си взема да си облека за самото раждане.
Виж целия пост
# 506
Включвам се да кажа, че бюстиетата за кърмене от Шейн не са никак зле, ако някоя се чуди, да поръчва. Simple Smile
Относно раждането - не е ли по-добре да сме с нощница или там каквото трябва, осигурено от болницата, все пак със сигурност са стерилни. То аз мисля, ако са ми удобни нощниците, които ми предоставят там, да не обличам моите, но ще видим де.
Всяка сутрин, когато се събудя, усещам менструални болки ниско долу, случва се и когато просто си лежа. Когато се раздвижа усещам друг тип напрежение. На някоя от вас случва ли и се?
За бебето нещата са подготвени иначе - имам изпрани и изгладени неща, дори и днес да реши да излиза🤣 Но и на много неща им предстои да минат през пералнята. Малко е трудно да натрупаш неща за пералня на новородено 🤣🤣🤣 Днес очаквам пратката от Шейн с органайзерите, чантата за памперси и т.н. така ме ще напълня още една.
Виж целия пост
# 507
+1 и от мен бюстиетата от shein. Поръчах заедно с дрехите за бременни. Бюстът ми дръпна доста и се наложи да ги вкарам в употреба. Удобни са, търпят пране и сушилня, не ми убиват, цена-качество са супер.

Аз още нищо не съм подготвила. Дано бебето не подрани 🤣🤣🤣
Но съм планирала този уикенд да наваксам. Дано мъжа издържи на темпото, че май го наплаших с мойте планове. Отложи си горкия планове с приятели, въпреки че щеше да смогне според мен.
Вече много ми тежи корема, нямам енергия и желание за нищо, едва довършвам последни работни задачи. Вече трябваше да съм болничен, но заради проекти го отложих. Дано няма проблем с НАП/НОИ, че само това ми трябва. До колкото разбрах имам право на това, но просто губя част от тези 45 дни.

За изпотяването не съм имала проблеми покрай бременеенето, но преди да овладея Хашимотото имах сериозни. В офиса постоянно се преобличах и поддържах. Въпреки, че бях сподедила за проблема ми, отнесох доста хейт от някои колеги мъже(!) и една колежка. Тогава открих т.нар. кристали и те ме спасиха. Доста ме удари по женското его, но пък гарантирам за ефекта при хормонални проблеми.
Виж целия пост
# 508
Илиева, няма проблем да не ползваш пълните 45 дни, просто губиш неизползваните. Аз също мислех да не ползвам, даже из счетоводната тема писах и компетентните съфорумки това казаха. Иначе реших да ползвам 45-те, защото като сложим секциото 2 седмици преди термин, то си става само месец преди раждането.

Не съм готова с нищо.. имам напазарувани неща, но не се чувствам да съм се подготвила. Не е изпрано, не е изчистено. Днеска долепват плочки в нас.. какво да е чистено, всеки ден нова прах.

Свекър ми направи скрин за бебето и е супер, само крака и дръжки не сме сложили.

Вече ми тежи, трудно спя, обръщането е някаква мъка. Явно ми е топло постоянно, мм само ме завива, а аз се отвивам. И през деня като изляза някъде по обяд в обедната почивка имам чувство, че умирам от жега, а не съм с много дрехи.

За потенето, при някои дами в менопауза също се усеща промяна в потта, сигурно от хормоните. Предполагам и при друг хормонален дисбаланс може да се случи, Илиева, колегите ти са просто… нямам думи!

При мен пигментацията на зърната и интимната област е ужас. Направо зърната ми са черни, а аз съм светла като тип. Долу положението не е добре на цвят. Не знам това избледнява ли като родиш?

Според лекарката бебето върви в норма, не е нито едро, нито дребно. При мен ще е проблем ако върви едро, защото това е признак на кофти показатели на захарта, като имам ИР. Та поне се успокоявам, че това е в норма. И според АГ няма да родя по-рано, ще устискам до секциото. Разбира се, божа работа, каза ако ми изтекат водите да отивам в болницата.
Като цяло се надявам до април да си издържа и да няма изненади. А и да успеят да приключат с основния ремонт в нас.
Тежко ми е и ми е трудно, вървя и събарям неща с корема вкъщи, едвам се разминавам с хората в магазина, между стелажите. Имам чувство, че съм мечка с яке и шал. Sad
Виж целия пост
# 509
Аз засега ще съм с нормално раждане, но бебето било голямо и ми определиха нов термин 19.04.
 Акушерката каза за "родилния ден" задължително нощница, след това както ми е удобно. Пижами/клинчета - нямат изисквания.
И на мен ми е все топло. Постоянно карам на отворени прозорци, даже няколко пъти и климатика си пусках Joy за ужас на ММ, на който му се налага да се вози при мен, докато му оправят колата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия