Октомврийски бебчета 2026 🤩💞

  • 28 921
  • 746
# 420
Здравейте, както не исках да споделям на много хора за бременноста си, след като казахме на дъщеря ни, която е на 5, вече всиички знаят, цялата детска градина, продавачите в магазина, комшиите, абе общо взето всеки който срещнем по пътя си, само повечето ни близки и приятелите ни не знаят😄Поне реагира добле, на това, че ще е момче, че имах опасения😄 В петък влизам в четвъртия месец и тогаво ми е ФМ, не можах до се вредя за по-ранен час, притеснявам се, че съм отслабнала с 2кг, а аз като цяло съм си досто слаба, все още си закопчавам копчето на дънките хс размер, през първата бременност, пак бях горе-долу така, и все ме стресираха, че обеколката но корема ми е твърде малка, че бебето ще се роди много малко и то заради мен, а аз се храня добре, не го искам отново този стрес...
Виж целия пост
# 421
Здравейте, както не исках да споделям на много хора за бременноста си, след като казахме на дъщеря ни, която е на 5, вече всиички знаят, цялата детска градина, продавачите в магазина, комшиите, абе общо взето всеки който срещнем по пътя си, само повечето ни близки и приятелите ни не знаят😄Поне реагира добле, на това, че ще е момче, че имах опасения😄 В петък влизам в четвъртия месец и тогаво ми е ФМ, не можах до се вредя за по-ранен час, притеснявам се, че съм отслабнала с 2кг, а аз като цяло съм си досто слаба, все още си закопчавам копчето на дънките хс размер, през първата бременност, пак бях горе-долу така, и все ме стресираха, че обеколката но корема ми е твърде малка, че бебето ще се роди много малко и то заради мен, а аз се храня добре, не го искам отново този стрес...

Здравей! Според мен за колкото по-малко неща се стресираш, толкова по-добре. Аз също съм отслабнала с 3,5кг до момента, не по мое желание, но мисля, че ще си ги кача обратно много бързо в следващите месеци. Чувала съм за доста жени, които първо свалят кг, особено при засилено гадене. При всяка е много индивидуално как реагира тялото й при бременност. Щом и предния път си била по същия начин, значи просто организмът ти е настроен така. Аз лично гледам да не мисля негативно, докато лекар не ми каже, че има реален проблем. И аз утре съм на ФМ, ще бъда 12г.с. + 3.
Виж целия пост
# 422
Здравейте, както не исках да споделям на много хора за бременноста си, след като казахме на дъщеря ни, която е на 5, вече всиички знаят, цялата детска градина, продавачите в магазина, комшиите, абе общо взето всеки който срещнем по пътя си, само повечето ни близки и приятелите ни не знаят😄Поне реагира добле, на това, че ще е момче, че имах опасения😄 В петък влизам в четвъртия месец и тогаво ми е ФМ, не можах до се вредя за по-ранен час, притеснявам се, че съм отслабнала с 2кг, а аз като цяло съм си досто слаба, все още си закопчавам копчето на дънките хс размер, през първата бременност, пак бях горе-долу така, и все ме стресираха, че обеколката но корема ми е твърде малка, че бебето ще се роди много малко и то заради мен, а аз се храня добре, не го искам отново този стрес...
Ако казаното не идва от лекар, просто кажи на хората да не знаят много 😀 Много обичат да дават непоискани съвети и мнения без изобщо да са се информирали и често се базират на бабини суеверия. Фактът, че и с първата бременност си била с по-малък корем, а всичко е било наред (доколкото разбирам), е достатъчно успокоителен.  😊
Виж целия пост
# 423
Sunshine.s наистина най-важното е лекарите да намират, че бебчо е добре.
Големината на корема и това, че не качваш много килограми или не качваш в началото изолирано не е проблем.
Преди първата си бременност бях в долната граница на нормалната телесна маса. Съответно до 17 г.с. не качих килограми, на първата фетална всички панталони си ми ставаха, а тогава пак приемах утрогестан, а той принципно подува. Феталните специалисти даже ми се зарадваха. Казаха ми, че на тях им е по-лесно да преглеждат жени, които са по-слабички, тъй като  на първата ФМ се виждали нещата по-лесно. Впоследствие до края на бременността  качих 8 кг. до самия термин, питах АГто си проблем ли е. Тя казваше, че за мен ще е по-лесно за възстановяването, а бебка се роди на термин 3, 500 кг. Имам приятелка, която е с поднормено тегло, качи 7 кг. по време на бременността и бебче се роди 3 кг. Имам друга приятелка, която качи около 18 кг., а бебчо при нея нямаше 3 кг. Най-хубавото от всичко е, че въпреки различните анатомични и физиологични  особености бебчетата са здрави и растат. Важно  е (доколкото знам) кръвотокът и плацентата да са добри, това лекарите си го следят и казват, ако има проблем.
Сегашната ми бременност започна по сходен  начин. Към този момент нищо не съм качила. Разликата е, че стартирах  с 2 кг. повече Grinning, за които са допринесли най-вероятно продължаващото кърмене,  както и близкият период  на зачеването сега и първото ми раждане. 
 
Момичета, тези от вас, които са правили пренатален на Geneplanet, за колко време ви излезе резултат ?  При мен предния път излезе за точно една седмица. Сега не знам как ще е, тъй като утре е Разпети петък за католиците, а утре става една седмица за мен. Надявам се да излезе до ФМ, която ще ми е идната сряда.
Виж целия пост
# 424
Днес бях на Фетална морфология, чакам резултат от БХС другата седмица. Всичко изглежда добре с бебето, правеше пируети в корема по време на прегледа 🤩
Предположението е за момиченце ( аз също имам такова усещане от самото начало ), но каквото и да е, важното е всичко да е наред и да се роди живо и здраво !
Виж целия пост
# 425
Здравейте, момичета! Присъединявам се и аз към вас с термин 10-ти октомври. Аз вече преминах пренаталния тест и ФМ и за сега всичко е наред. Ще си имаме момченце. От два дни обаче усещам по-осезаемо някакви придърпвания ниско долу при движения като свиване, сядане, ставане. Вие имате ли такива усещания? Надявам се да са от разтягане на матката, но понеже ми е първа бременност и съм с по-изострено внимание.
Виж целия пост
# 426
След две БХС при мен се потвърди риск от прееклампсия. 😕
За капак съм болна и всяко издухване е съпроводено с болки. 😣
Но пък мъничето е толкова буйно, енергично, че само тази мисъл ме зарежда! 😍
Виж целия пост
# 427
Здравейте, момичета! Присъединявам се и аз към вас с термин 10-ти октомври. Аз вече преминах пренаталния тест и ФМ и за сега всичко е наред. Ще си имаме момченце. От два дни обаче усещам по-осезаемо някакви придърпвания ниско долу при движения като свиване, сядане, ставане. Вие имате ли такива усещания? Надявам се да са от разтягане на матката, но понеже ми е първа бременност и съм с по-изострено внимание.
Аз имам при някои движения, но по-скоро долу и в страни ги усещам - доколкото четох са точно от разтягане на връзките, причинено от  нарастването на матката.
Виж целия пост
# 428
Имате ли коремчета вече? Сутрин имам мъничко, но следобяда и до вечерта трудно го крия. В работата още не съм казала, ще го направя след 3-4 седмици. Ходя с по- широки блузи, но това не е моят стил. Попринцип съм с много тънка талия, но вече няма 🙂
Виж целия пост
# 429
Имате ли коремчета вече? Сутрин имам мъничко, но следобяда и до вечерта трудно го крия. В работата още не съм казала, ще го направя след 3-4 седмици. Ходя с по- широки блузи, но това не е моят стил. Попринцип съм с много тънка талия, но вече няма 🙂
И корем и дупе, всичко си имам вече 😅 И моят корем се подува и вечер повече се вижда, но все още мога да за мина за пухкава, а не бременна. Аз си работя от вкъщи, но и ние като цяло почваме да казваме вече. Вчера говорих с шефа, този уикенд ще кажем на моето семейство, другият - на ММ семейството (в различни градове са, а ние сме в трети, но това е друг въпрос 😀)
Виж целия пост
# 430
След две БХС при мен се потвърди риск от прееклампсия. 😕
За капак съм болна и всяко издухване е съпроводено с болки. 😣
Но пък мъничето е толкова буйно, енергично, че само тази мисъл ме зарежда! 😍
БониБон, какъв риск изчислиха и към коя седмица?
Родих септември 2025. На БХС март миналата година ми изчислиха риск за преемклапсия след 34 г.с. - 1:897, след 37 - 1:189. Цял живот съм с ниско кръвно 90/60. В началото на септември започна да ме избива на студена пот. Меря вкъщи кръвното 120/70, но не се чувствам добре, защото на мен ми е високо това. Отидох до спешното в Майчин дом и го измериха 140/90. Със сигурност съм го качила от притеснение. И ме приеха за наблюдение. Пет дена лежах в патологична бременност на 5ти етаж и кръвното ми варирираше от 110/60 до 120/70. Три пъти ми га мереха на ден. Акушерките казваха, че съм с нормално кръвно. За пет дена там, колкото е пътеката никакви лекарства не ми дадоха да го смъкват. Това беше в края на 36 г.с. В епикризата ми пишеше умерена преемклапсия. В 38 г.с. родих нормално живо и здраво момченце. След бременността ми се запази това по-високо кръвно. Може да има риск, но не е задължително да се развие. Ако се следи редовно и АГ взема адекватни мерки, всичко ще е под контрол. Стискам ти палци, да се разминеш и да имаш спокойна и лека бременност.
Сега съм в 9 г.с. и ми откриха следродилна хипофункция на щитовидната жлеза. Уж още не е Хашимото, но съм на хормон. Ендокринолога казва, че заради краткото време между двете бременности. ТСХ ми е много високо и се надявам да го смъкнем бързо. Предстои ми ФМ и БХС чак на 22 април, но съм спокойна.
Виж целия пост
# 431
Редовно чета темата от самото и начало и реших днес да се включа 🤗 С термин 11.10, днес 12г.с.+4 дни се регистрирах за ЖК в АГ Варна. Живот и здраве, ще ми бъде второ раждане там, имам момченце, което в края на април става на 2 години и честно казано нямам търпение за всичко, което предстои. Днес направих ФМ, на която гинеколожката ме увери, че всичко изглежда наред и на 80% ще си имаме момиче! ❤️ Очаквам резултати от пренатален тест в cellgenetics, за да ми е още по-спокойно!

Благодаря ви дами, че споделяте опита си и преживяванията си, смятам, че е много полезно за всички, които следим темата ❤️❤️❤️
Виж целия пост
# 432
Редовно чета темата от самото и начало и реших днес да се включа 🤗 С термин 11.10, днес 12г.с.+4 дни се регистрирах за ЖК в АГ Варна. Живот и здраве, ще ми бъде второ раждане там, имам момченце, което в края на април става на 2 години и честно казано нямам търпение за всичко, което предстои. Днес направих ФМ, на която гинеколожката ме увери, че всичко изглежда наред и на 80% ще си имаме момиче! ❤️ Очаквам резултати от пренатален тест в cellgenetics, за да ми е още по-спокойно!

Благодаря ви дами, че споделяте опита си и преживяванията си, смятам, че е много полезно за всички, които следим темата ❤️❤️❤️

Ех, че хубавата дата за термина - ние имаме годишнина от сватбата тогава Simple Smile) (тази година ще ни е първа и се надявам да не съм в родилни мъки на този ден, аз съм с термин 30.09). Лека бременост ти пожелавам! Heart
Виж целия пост
# 433
Хехехе, Sunden, моят е 10.10 и ще е момченце :Д
Виж целия пост
# 434
Моят е 09.10,  за сега предполагат момиче, но ние все още се надяваме да са сбъркали и да е момче 😁 Чакаме да излезе пренаталният все още.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия