Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 83

  • 23 007
  • 715
# 705
Щом имаш такова желание и ти се получава супер. Аз просто исках нещо изпробвано за да знам, че като направя и ще стане. Достатъчно ми тежеше да готвя отделно всичко, та нямах въобще мотивация за експериментирам.
Виж целия пост
# 706
Щом имаш такова желание и ти се получава супер. Аз просто исках нещо изпробвано за да знам, че като направя и ще стане. Достатъчно ми тежеше да готвя отделно всичко, та нямах въобще мотивация за експериментирам.
Много съм благодарна за твоята подсказка и за всички мнения и съвети, които чета в темата. Благодаря ви и за мястото, в което да си споделя със сестри по съдба.
Скрит текст:
Ние в къщи сме само двама и ММ е всеяден, стига да има достатъчно подправки. Яде същото, което готвя за себе си. Сладко не обича. Винаги в менюто ни е преобладавала скарата и печените меса. Ориз не готвя много отдавна. Сега просто изключих картофите. Така че е лесно да експериментирам със зеленчуците.
Ако трябва да се изхранват и деца, става по-трудно и напълно разбирам желанието да се приготвят проверени рецепти.
Виж целия пост
# 707
Здравейте отново!

Днес излезна част контролните ми изследвания и бих искала да споделя резултатите. Витамин Д вече е в норма, от 11 до 24 го чувствам като малка победа.
Виж целия пост
# 708
Здравейте отново!

Днес излезна част контролните ми изследвания и бих искала да споделя резултатите. Витамин Д вече е в норма, от 11 до 24 го чувствам като малка победа.

Браво!
Би ли споделила с какъв препарат вдигна вит. Д и за какво време?
Виж целия пост
# 709
Браво!
Би ли споделила с какъв препарат вдигна вит. Д и за какво време?
[/quote]

Солигамма 20 000 UI, 4 седмици по две таблетки седмично и още 3 месеца по една седмично.
Виж целия пост
# 710
Да споделя интересна информация относно моя съпруг.

Здрав, но преди време инцидентно изследван TSH му беше 2.4, което към онзи момент игнорирахме. След това започна да се качва и играе 3.5 - 4.5 - 5.9 - 4.1 на фона 'нормални' Т3 и Т4, които се движат около горна граница.

ТАТ и МАТ подчертано отрицателни. Щитовидна ехография - без данни за автоимунен процес или патология.

Попада в графата 'субклиничен' хипотиреоидизъм.

Трима ендокринолога му казаха, че нямало нужда от терапия. След като TSH бил под 10 и той не бил жена, която да ражда – нямало индикации за медикаментозно лечение.

Но една 'мозъчна мъгла', леко качване на килограми (и по-трудно сваляне) продължиха доста дълго време. Нещо като не ти е много добре, но и ти не знаеш дали и какво точно.

По мое настояване и против указанията на ендокринолозите, стартира с ниска доза л-тироксин от 25мг. Започна да се чувства по-добре след около два месеца. Това продължи известно време, стана ясно, че има симптоматично облекчение и качих още леко дозата на 37.5. Сега се чувства отлично, а няколкото екстра кг бързо се стопиха без да променя абсолютно нищо в диетата си или начина на живот.

Скоро ще проверим ТСХ-Т3-Т4, но по-важно от цифричките – той започна да се чувства значително (и видимо) по-добре.
Виж целия пост
# 711
Супер, браво!
На ММ ми ТАТ и МАТ са му високи.
Казват засега без лекарства.
Аз имам "нормални" стойности на всички хормони, но фТ3 и фТ4 са ми в долната граница, назначиха ми 12.5 мг Еутирокс и направо не мога да се позная - от 10-ина дни съм нов човек, чувствам се много добре. Сега, ако и килограмите малко паднат няма да се разсърдя. То всъщност заради тях пуснах изследвания, не ям много и различно от преди, а качвам.
Виж целия пост
# 712
Изследвайте се за инсулинова резистентност и намалете въглхидратите, ако излезе това, щом качвате килограми.

Супер, браво!
На ММ ми ТАТ и МАТ са му високи.
Казват засега без лекарства.
Аз имам "нормални" стойности на всички хормони, но фТ3 и фТ4 са ми в долната граница, назначиха ми 12.5 мг Еутирокс и направо не мога да се позная - от 10-ина дни съм нов човек, чувствам се много добре. Сега, ако и килограмите малко паднат няма да се разсърдя. То всъщност заради тях пуснах изследвания, не ям много и различно от преди, а качвам.
Виж целия пост
# 713
Етти, след 2 месеца пак изследвай щитовидните показатели. Може да се окаже, че дозата трябва да се преразгледа.
Виж целия пост
# 714
etty775 както са препоръчали преди мен да видиш инсулина как е, но и за дефицити на витамини се провери.
Виж целия пост
# 715
Етти, след 2 месеца пак изследвай щитовидните показатели. Може да се окаже, че дозата трябва да се преразгледа.
Да, Мари, имам режим и ще се изследвам Simple Smile

etty775 както са препоръчали преди мен да видиш инсулина как е, но и за дефицити на витамини се провери.
Имам и ИР, естествено Disappointed Relieved
Дефицити нямам, но излишъци... Пикочна киселина, лош холестерол. Малко съм "втасала".
Добре, че е сезона на тиквичките. Yum
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия