Седмокласници 2025/2026 - тема V

  • 28 454
  • 757
# 345
Момичета, какво знаете за Френската гимназия в София като отзиви?
Виж целия пост
# 346
Има тема за ФЕГ във форума https://www.bg-mamma.com/?topic=1814702.msg50826901#new
Виж целия пост
# 347
Моето дете изкарало 90т. на изпита на Междучасие/СМГ ( еднакъв е) и мен ме е яд, че е загубила 4 точки на първата част ... пак е бързала за някъде сигурно, но освен задачата с ъглите другите не са и били трудни ... 
Виж целия пост
# 348
Аз току що установих, че обучението по математика в училище е абсолютно проформа. Нали отсъстваше 2 дни и прегледахме заедно какво са взели. Ами нищо не им е обяснено или затвърдено като знания от Iви и  IIри признак за еднаквост. Тя си чака изцяло на обясненията на курсовете, за да разбере нещо и да упражни нещо.... Днес часът по математика протекъл в презентация, слайдовете на която сменяла съученичка, а госпожата си гледала в телефона. И после коментирала, че пак ще има двойки в класа, защото нищо не разбирали.
Заинтересованост от родителите явно няма. Моята на контролните решава задачите и нямам основания дори да се оплача.
Виж целия пост
# 349
Днес часът по математика протекъл в презентация, слайдовете на която сменяла съученичка, а госпожата си гледала в телефона.
Чета някакви подобни методи и във ФЕГ - ученици с отлични оценки презентират на останалите материал по физика. Тук пък математика в 7 клас Expressionless Това вода в мелницата на частните уроци ли не разбирам? Моето дете също ходи на курс, но то не е, за да усвоява основния материал, а за да не я притесняват по-трудните задачи.
Виж целия пост
# 350
Здравейте ! Споделям информация за  състезание по формата на НВО, което ни презентираха като пробен изпит. Някой  има ли наблюдения за нивото му на трудност,  а може пък да е нещо ново...
Виж целия пост
# 351
Здравейте, влизам и аз в темата със седмолкасничка и с проблем. Бих искала да помоля за препоръки за школи, където може да се запише на математика. Иска да се премести от мястото, където ходи в момента. Още в края на първи модул каза, че не вижда смисъл в че учителката в училище обяснява много по-ясно. Аз тогава не се съгласих, предполагах, че е въпрос на свикване, но тя продължава да настоява, че уроците там са безсмислени. Искам да поясня, че тя е добре по математика, но смятам, че ходенето на школа е необходимо, не мисля, че иначе би имала дисциплината сама да си решава задачи.
Много се извинявам, ако въпросът ми не е за тук, както и че не съм изчела всичко назад, където предполагам, че може да има информацията, която ме интересува. Просто го решихме сега и ми се иска възможно най-бързо да започна да търся място за нея, предполагам няма да е лесно. Видях добри отзиви за Веди, много ще съм благодарна за отзиви и за други школи.
Виж целия пост
# 352
Фотон,
Не знам на този етап къде може да се запишете. Въпреки, че като се замисля идват нови деца поне при дъщеря ми от време на време. За Регалия съм чувала добри отзиви от познати, но там май учител не може да се избира. От личен опит аз съм доволна от Вероника Матеева от Междучасие, но тази година имаше много малко групи към тях и все в 32ро и не можах да запиша наборката при нея. Сега ходи при Кръстев, но според мен не е толкова организиран като Матеева. Иначе наборката си го харесва господина, но не дава достатъчно домашни според мен.
Търси някоя малка школа, която е близо или частен учител. Ужасен ужасон е този 7 клас..... Аз още чакам официални резултати от пробния от Междучасие. Наборката вече взе да дава отпор на допълнителни задачи и е ужасно уморена Sad
Виж целия пост
# 353
Фотон,добре дошла.
По това време не знам дали и къде може да се запишете.
Jsed,и при нас е така.Госпожата от частните уроци му обяснява наново материала,че в училище нищо не им се обяснява.Господина им пишедраска,трие и кои разбрал-разбрал.Дават им се домашни,но не се проверяват.
Днес са взели 4 и 5 глава на"Една Българка" и за утре за домашно имат да правят характеристика на Баба Илийца.Втора смяна са,моя утре е на урок по МАТ и допълнителни часове МАТ имат и ще трябва да стане в 6.30,за да успее с всичко.Изморен е от сега го виждам.
Виж целия пост
# 354
Пробвам да кача ПИ от Образователни технологии по МАТ. Хм... досега май само jpeg съм качвала. Някой може ли да каже има ли вариант с pdf, че го сканирах и мисля е по-удобно?

Бг - мама не дава възможност за качване на формати тип пидиеф (текстово обработваеми). Само формати тип изображение. За да се качи, пидиефът трябва да се трансформира в jpeg, което обезсмисля сканирането в пидиеф  формат.
Виж целия пост
# 355
Фотон, питайте в сегашната осмокласна, а също и в деветокласната теми. Там имат опит. Помня, че потребител от деветокласната преди време беше споделял за малка школа в ж.к. Лагера с индивидуални занимания по Мат, както и в малки групи.
Виж целия пост
# 356
При нас по математика на шестокласника преподаването протича по следния начин, цитирам - "преписваме от дъската решение задачи, без обяснения без нищо'. Наборката е с една идея по-добре учителка, но пак си чака и тя частни уроци, за да и се дообясни и затвърди....
Виж целия пост
# 357
Благодарности на този,който е качил в пощата ПИ по математика от СМБ-Варна.При него ми прави впечатление,че задачите с отворен отговор са ужасно дълги,което затруднява децата-иначе не са трудни за решаване
На ОТ е една идея по-добре от предните им и се доближава до реалното НВО по трудност - изкл последната зад,защото още не е взет материал  от по-трудната геометрия.
Виж целия пост
# 358
Фотон, в кой район на София търсите или няма значение? Но не се отказвайте, питайте навсякъде.
Каката започна уроците от януари и после доста добре се справи на матурите. Е, ако я бях записала от септември, можеше и перфектна да бъде, но пак имаше голяма полза. Сега ще видя с наборката, като е от септември какви ще бъдат при нея резултатите Grinning
Виж целия пост
# 359
Нашата учителка по математика в училище я смениха втория срок. Нямам думи. Моят не ходи на уроци, брат му го обучава. Не знам какво ще излезе накрая. Дано новата учителка обяснява добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия