Седмокласници 2025/2026 - тема V

  • 28 454
  • 757
# 495
Jiema, да бях я пропуснала, благодаря. Редактирах коментара.
Виж целия пост
# 496
Вчера дъщеря ми беше на ПИ по БЕЛ към Вектор. Каза, че като сложност бил съпоставим с този на Материка през януари. Затруднил я е въпросът с репликите на героите, картите идват точно навреме да преговаряме това.
Имам ПИ, но дъщеря ми е писала върху листите. Моля да ми кажете как да забеля отбелязаното, за да споделя теста.
Виж целия пост
# 497
Вчера дъщеря ми беше на ПИ по БЕЛ към Вектор. Каза, че като сложност бил съпоставим с този на Материка през януари. Затруднил я е въпросът с репликите на героите, картите идват точно навреме да преговаряме това.
Имам ПИ, но дъщеря ми е писала върху листите. Моля да ми кажете как да забеля отбелязаното, за да споделя теста.
Какви са тези карти?В пощата ли ги има само или мога да ги взема от книжарница?Аз не знам дали имам право на достъп до пощата.
Виж целия пост
# 498
На дъщеря ми картите ѝ харесаха. Играем игра - аз и тя. Баща ѝ играе с малката😂 Ние си я на ходихме спрямо нейните желания, не е предложената. Теглим си тя карта и трябва да каже кое е произведението, кой е авторът и на кой е цитатът. Ако отговори и на трите получава три точки, на две - 2, на една - 1 и ако нищо не знае нула. Така докато свърши кубчето. Печели естествено този с най-много точки. В случая бях аз, но аз знам всички произведения, а тя само тези , които е взела. И аз винаги познавам автор и произведение, а тя малко ги бърка, но щом ѝ се играе е добре. Дано успее да ги запомни.
Иначе живот и здраве поне сега си мисля да я спра от училище деня преди изпитите, за да си почине. Няма да я карам да решава тестове, а да си почива, както иска. Надявам се това да ѝ донесе повече спокойствие.
Виж целия пост
# 499
Вчера дъщеря ми беше на ПИ по БЕЛ към Вектор. Каза, че като сложност бил съпоставим с този на Материка през януари. Затруднил я е въпросът с репликите на героите, картите идват точно навреме да преговаряме това.
Имам ПИ, но дъщеря ми е писала върху листите. Моля да ми кажете как да забеля отбелязаното, за да споделя теста.
Fortuna ако искаш мога да махна текста от листовете.
На моята дъщеря принципно листовете са изписани целите, но ги изчиствам с Photoshop.
Виж целия пост
# 500
Много благодаря на дамата, която ми изпрати  картите!
Как е най-удачно да ги ползваме? Дали като ги разпечатам на гърба на всяка да напиша произведението и авторът? За да не се мачкат дали да ги залепя на картончета?
Приблизително колко от въпросите в НВО са по тези карти и предполагам е възможно да се паднат други цитати от произведенията?
Виж целия пост
# 501
Живот и здраве и аз мисля да спра моята от училище преди НВО.
Даже  и взех билети за концерта на Dire Straits на 15.06.на Античния театър.
Ще е добре да разтовари психически .
Виж целия пост
# 502
И аз си мисля, че е добре да се разтовари психически и ще я спра от училище трите дни в седмицата на НВО.
Виж целия пост
# 503
Много благодаря на дамата, която ми изпрати  картите!
Как е най-удачно да ги ползваме? Дали като ги разпечатам на гърба на всяка да напиша произведението и авторът? За да не се мачкат дали да ги залепя на картончета?
Приблизително колко от въпросите в НВО са по тези карти и предполагам е възможно да се паднат други цитати от произведенията?
Може да ги ламинирате и после да ги изрежете.
Виж целия пост
# 504
Мисля, че ще е добре да се наспи и да си почине нашето предния ден преди изпитите, та сигурно ще остане в тези дни вкъщи. В понеделника, дано е здраво, по-добре да си ходи на училище, ще се види с децата, не че нещо ще учат.
Виж целия пост
# 505
Момичета, не виждам някой да е качил ПИ по БеЛ от Вектор. Имам ги и двата, но са надраскани. Ако на някой му се играе да ги изчисти и качи, да ми пише ЛС.
Виж целия пост
# 506
Аз не помня откога не е имало въпрос за разпознаване на цитати на герои на НВО; Май от 2017-та.
Виж целия пост
# 507
Аз не помня откога не е имало въпрос за разпознаване на цитати на герои на НВО; Май от 2017-та.
Наистина ли? Тогава има ли смисъл от картите?
Виж целия пост
# 508
Ето въпрос от НВО 2017:
24. В първата колона запишете буквата, след която са представени думи на герои от изучени в VII клас творби, а срещу нея във втората колона – името на литературния герой, който произнася тези думи.
А) „Ах, пърдон, извинете, оцапах ви бохчата… Ц… ц… ц… Тюх да се не види!...“
Б) „Пусни ме! Бог да ти даде здраве, на тебе и на децата!“
В) „Как да ти се отплатя? Аз нямам нищо. Нищо, нищо нямам…“
Г) „И посред нощ?... Какво ще му правя аз, ако е болно!“ 

Такива въпроси няма от години. Има разпознаване на герой по характеристика, идеи в произведение, а когато има цитат се посочва от кое произведение е и е зададен въпрос във връзка с него. Определено литературната част на НВО изисква задълбочено познаване на произведенията, но ученето на цитати не знам колко би помогнало.
Виж целия пост
# 509
Neli, ще се опитам да залича  което е писала дъщеря ми и ще кача теста на Вектор , ако не успея, ще прибягва до помощта на Mishlence (тя изяви желание да ми съдейства).

Не знам колко полза има от картите, но вчера имаше такъв въпрос на ПИ във Вектор. Та, не се знае дали няма да им щукне да сложат и такъв въпрос.
Ето
Скрит текст:
Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия