Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес? - Тема N° 1 - 2026 година

  • 21 497
  • 773
# 165
Салата зеле и моркови
Супа леща
Плескавици на скара
Виж целия пост
# 166
Кюфтета във флаера
Салата домати и краставици
Плодове
Виж целия пост
# 167
Гъбена чорба, баница аламинут, разни мезета изостанали в хладилника
Виж целия пост
# 168
През деня си правих принцеси със салам и кашкавал. За вечеря оризови нудли, зеленчуци и парченца свинско на тиган "по китайски". Сега пека един кекс със сушени плодове и орехи за утре.
Виж целия пост
# 169
омлети
салата айсберг с царевица и копър
мезенца
Виж целия пост
# 170
Крем карамел с какао
Много ме заинтригува с това какао. В млякото ли го вариш?
Виж целия пост
# 171
Крем карамел с какао
Много ме заинтригува с това какао. В млякото ли го вариш?
Да, добавя се в млякото.
Правя крем карамел в индивидуални формички и понякога, след като приготвя сместа ( мляко, захар + яйца) разделям и в едната част, добавям какао, предварително сварено в малко мляко.
Може да се добави и директно, зависи от какаото и дали ще се разтвори добре ( сместа трябва да по-топла, към гореща... за да не стане на бучки). Друг начин е чрез гъста паста, първоначално и след това се добавя повече течност ... има различни техники на смесване?!
Виж целия пост
# 172
Крем карамел с какао
Много ме заинтригува с това какао. В млякото ли го вариш?
Да, добавя се в млякото.
Правя крем карамел в индивидуални формички и понякога, след като приготвя сместа ( мляко, захар + яйца) разделям и в едната част, добавям какао, предварително сварено в малко мляко.
Може да се добави и директно, зависи от какаото и дали ще се разтвори добре ( сместа трябва да по-топла, към гореща... за да не стане на бучки). Друг начин е чрез гъста паста, първоначално и след това се добавя повече течност ... има различни техники на смесване?!
Благодаря.
Добре, че попитах, щях да го сваря в млекото и кой знае какво щеше да се получи, ако не е нескуик.
Виж целия пост
# 173
Нищо няма да му стане, просто целият крем ще бъде кафяв.
Виж целия пост
# 174
Аз млякото само го затоплям, а какаото трябва да се вари предварително, ако е прах, така разбрах, да не разчитам, че ще се свари при печенето на крем карамела.

Иначе по темата, днес предложих за обяд леща.
Довечера - принцеси с кайма и зелена салата с репички.
Виж целия пост
# 175
Захарта не струва - каква ли не купих вече - дайте идея коя карамелизира най-добре - даже не ми се говори, колко ме е яд на последният ми крем - карамел!
Виж целия пост
# 176
Захарта не струва - каква ли не купих вече - дайте идея коя карамелизира най-добре - даже не ми се говори, колко ме е яд на последният ми крем - карамел!
Нямам никакви претенции към захарта - ползвам каквато имаме.
За да направиш карамел си има тънкости. В интернет вече има доста клипчета - потърси, разгледай... много е лесно.
Трябва ти тенджера/касерола алпака с двойно или тройно дъно... т.е. да е дебело.
Изсипваш захарта + лимонов сок + малко вода.
На 200 гр. захар + 2-3 сл. вода + 1 сл. лим. сок ( нещо такова)
На умерен до средно силен котлон. Получава се нещо като сироп, който трябва да ври, докато започне да променя цвета си. Когато стане средно златист на цвят го махаш от котлона, но трябва да се има предвид, че той ще продължи да потъмнява.... ако стане много тъмен, започва да горчи.
Някои от триковете са, да се облее с вода вътрешността на съда и тогава да се сложи захарта... друг - да не се бърка, докато не започне да променя цвета си и т.н. - повечето не ги спазвам и винаги се получава добре.
Карамелът може да е база за крем - с масло, сметана... да се направи крокан и т.н. ..карамелени конци, за украса на сладкиши и т.н.  карамелизирани ядки, пуканки, ябълки, банани  ...
Виж целия пост
# 177
Боб. Мислех постен, ама държат на месната група и ще опека чорисо.
Виж целия пост
# 178
свински прАжоли
пържени картофи със сирене
лютеница
таратор
зелена салата
Виж целия пост
# 179
За тази вечер: Пици с “тесто„ от авокадо на фурна, върху които ще сложа котидж, домати, маслини и зехтин.
Телешки дроб на тиган.
Малинова гранола с кисело мляко и сметана.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия