И сега, след като казах това и се съгласих с него (въпреки, че никога не съм твърдяла, че това за мен е нормално и, че аз бих постъпила по този начин, но на вас така ви харесва да го разбирате), та, стана ли ясен мотива, причината и извършителя? Стана ли ясно, защо държавата е прикривала тези деяния? Стана ли ясно, защо ни беше поднесена информацията по този начин? Стана ли ясно, защо се чувстваха длъжни да ни обясняват какво виждаме и какво чуваме? Стана ли ясно, защо Сарафов след дълго мълчание реши да го наруши точно сега и с тези обяснения? Стана ли ясно, защо Папалезов така ги хвалеше колко много са помагали на полицията? Стана ли ясно кой разреши регистрирането на толкова много оръжия на един човек? Стана ли ясно как точно се самоуби Ивей? Стана ли ясно кой е стрелял в кемпера? Стана ли ясно, защо по Алекс няма барутни частици? Стана ли ясно къде е багажа, който качиха? Стана ли ясно, защо са чакали толкова време? Стана ли ясно, защо прикриха охлузванията, ако са постмортем? Въобще изясни ли се нещо и не е ли най - важното да разберем, защо се случи това? Това може да се случи утре, на други хора, при които няма деца? Кой ще сочим с пръст тогава? На кой ще ровим по профилите?
Това го виждаме всеки ден, за съжаление, във всякакви сфери от живота, на места, които посещаваме ние и децата ни и, които смятаме за нормални. Виновни обаче няма, защото държавата пази своите, пази себе си и не я интересуват хората.