Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 484 285
  • 45 458
# 33 315
Кой точно е имал сметка в банка Сантандер, Калушев ли? В английската или в испанската банка?

https://www.youtube.com/watch?v=kZmiP-0KoDA

Не знам кой е този господин, но ако цялата му информация е такава...  Таксите, казва, по тия сметки не са малко. 😄 Това да не ти е България, бре, господине? Не всички банки скубят като българските. Има толкова начини да не плащаш никакви такси (€0) , според зависи от банката и това какъв вид точно ти е банковата сметка, ама няма да му секвам ентусиазЪма на човечеца, я. Щом е казал, нека е така, но от тук нататък с едно на ум за неговата информация.
Виж целия пост
# 33 316
Момичето остава в Хижата, Ники заминава за някъде с целия този багаж. Изглежда Ивей им помага. Това е един от малкото кадри, в които го виждаме без Дечо и Пламен.

Ти от началото го споменаваш това момиче, че е в хижата. Подозираше също, че е седмата жертва.

Как ти хрумна това? От записите? Имаш лична информация? Струва ти се най-логичния мотив (ревност)?
Ивей докарва джипа отнякъде, чака ги двамата да излязат от хижата. Ники товари багаж, тя е до него. Шепнешком си говорят: тя: Мишик той: Мишинка (следва "Дай да те цункам") известно време минава, чуват се стъпки, явно обратно в хижата. След малко Ники се качва в джипа. Мисля че няма никой на другото място.
И нали баща й казва, чче са я върнали на 30-31!? На 1-еи февруари сутринта тя е още в хижата.
Виж целия пост
# 33 317
Според мен в темата няма защитници на ламата. Има трезвомислещи, които не смятат, че тримата от Петрохан са се самоубили заради харизмата на ИК.
Много интересно това за момичето от видеото..Аз чувам само Мишик, но признавам си не съм слушала на слушалки. Освен датата на камерата да не е вярно и е очевадно, че силуетът е замазан после.
Виж целия пост
# 33 318
За Макулеви не знам, но Ралица не е "дала"," изоставила" детето си. И явно до самата му смърт са имали силна връзка. Колко от вас празнуваха Нова година с порасналите си деца? Аз с моето (набор на Ники) не съм празнувала от 5-6 години.
Виж целия пост
# 33 319
А това не е ли нормалният ход на нещата - на 22 да си на купон на нова гони с приятели?
На тази възраст хората откриват независимостта си, купонясват, учат, започват първата си работа, пътуват, сменят гаджета, а не живеят като отшелници в изолация.
За Макулеви не знам, но Ралица не е "дала"," изоставила" детето си. И явно до самата му смърт са имали силна връзка. Колко от вас празнуваха Нова година с порасналите си деца? Аз с моето (набор на Ники) не съм празнувала от 5-6 години.
Виж целия пост
# 33 320
Не знам кое е нормалния ход на нещатата, отговорих по-скоро на някое от предишни мнения, че Ралица е изоставила, не е познавала, не е имала връзка, едва ли не сега няма право да скърби.
Колкото до "отшелници в изолация" назад имаше достатъпно кадри на Ники сред млади и не толкова хора, извън основната група. Не е нужно да нормализираме единствено купоните, голяма част от които  във вихъра на чалгата и дрогата.

А това не е ли нормалният ход на нещата - на 22 да си на купон на нова гони с приятели?
На тази възраст хората откриват независимостта си, купонясват, учат, започват първата си работа, пътуват, сменят гаджета, а не живеят като отшелници в изолация.
За Макулеви не знам, но Ралица не е "дала"," изоставила" детето си. И явно до самата му смърт са имали силна връзка. Колко от вас празнуваха Нова година с порасналите си деца? Аз с моето (набор на Ники) не съм празнувала от 5-6 години.
Виж целия пост
# 33 321
Много е развинтено въображението на някои хора.
Сега, тези бележки кога са писани? За кого са писани? Знае ли се с точност?
Или са както видеата. Извадени от контекст и останалото прочелите си го украсяват докъдето им стига въображението.

Все си мисля колко предвидливо изгоря хижата. Ако са били педофили, защо точно доказателства за педофилия ще оставят?
Затова по-скоро си мисля, че хижата е запалена за да се задушат и бъдат ликвидирани по-лесно. Будистките стаи не са закачани и всичко си стои.

Ако ще се самоубивам заради гузна съвест и страх от наказание, първо ще унищожа всичко, което може да бъде използвано за доказателство, после ще се гръмна. А няма да оставя всичко, така че куцо и сакато да ме разнася сто години и близките ми да берат срам.
Виж целия пост
# 33 322
РА, разделена с първия си мъж, оставила НЗ на 11 години при ламата, разделена и с втория си мъж и без нито едно от двете си деца, няма как да има топла връзка с Ники. Тя има топла връзка с групата, където е отишла да и правят плитки и да я гощават със сарми.
За мен това е ненормално, пък нека за други да не е.
Виж целия пост
# 33 323
За Макулеви не знам, но Ралица не е "дала"," изоставила" детето си. И явно до самата му смърт са имали силна връзка. Колко от вас празнуваха Нова година с порасналите си деца? Аз с моето (набор на Ники) не съм празнувала от 5-6 години.
Направо ще пусна сълза. Момчетата на тази възраст не празнуват НГ с родителите си и това е най-нормалното нещо на света. За разлика от това да захвърлиш детето си на 11 години на някакъв дърт мъж, и да празнуваш с него НГ, когато е станал вече мъж, отгледан не от сствената си майка, а от чужд човек, който се свързва с  любовта си към малки момченца. Доста изкривено мислене.
Виж целия пост
# 33 324
Според мен в темата няма защитници на ламата. Има трезвомислещи, които не смятат, че тримата от Петрохан са се самоубили заради харизмата на ИК.
Много интересно това за момичето от видеото..Аз чувам само Мишик, но признавам си не съм слушала на слушалки. Освен датата на камерата да не е вярно и е очевадно, че силуетът е замазан после.
Няма как да са ги убили външни хора. Само фантазьори измислят разни сценарии.
Виж целия пост
# 33 325
Понеже дискусията ни с Рокет бе заметена, въпреки, че нито аз, нито тя, предполагам, се е почувствала засегната, малко ще перефразирам, като се надявам този път да не наруша нито едно от правилата на форума.

Чудно,  защо някои се интересуват какво е провокирало събитията, повече от куцото водене на разследването. като ние всички като общество, сме потенциални жертви на недобре свършена работа от тези, на които плащаме да ни пазят и защитават.
Самият случай е толкова странен, да не кажа откачен, че едва ли това, което го е провокирало (а то не може да е само едно нещо) ще се случи някога някъде в този фатален порядък и сбор от нвобходими условия и съвпадвния.
Но да станеш жертва на престъпление (колкото и да не им се вярва на някои, случва се и на добрите хора) и тези, от които зависи защитата, справедливостта  и възмездието, да потулват, замазват (умишлено или не) и опорочават разледването...мисля, че всички ние сме потърпевши на ТОВА, а не на един единствен потенциален перко.
И още нещо-почти за всички е ясно, че прикриват някой, който е свързан с групата. В същото време "фактите", които водят към Калушев като за главен виновник и причинител на всичко идват от същите тези хоря, за които сме убедени, че прикриват нещо и някой. Защо да лъжат у манипулират само в едно направлрние? И не е ли точно способ за прикриване на някой очернянето на друг?
Виж целия пост
# 33 326
Крау, какво значи очерняне? Човек, заподозрян в поне две убийства на млади хора, един от които дете?
Засега, повече от 2 месеца, няма нито едно свидетелство за седми човек, или външни физически извършители.
Каквото и да прикриват, убиецът си е убиец.
Виж целия пост
# 33 327
Хм, не се бях замисляла, че отстрани изглежда странно, че синът ми е с нас на НГ /на 21/...
Виж целия пост
# 33 328
А това не е ли нормалният ход на нещата - на 22 да си на купон на нова гони с приятели?
На тази възраст хората откриват независимостта си, купонясват, учат, започват първата си работа, пътуват, сменят гаджета, а не живеят като отшелници в изолация.
За Макулеви не знам, но Ралица не е "дала"," изоставила" детето си. И явно до самата му смърт са имали силна връзка. Колко от вас празнуваха Нова година с порасналите си деца? Аз с моето (набор на Ники) не съм празнувала от 5-6 години.

Нормално е да има приятелска среда, приятелка или приятел, да има избор и личен живот, някакъв вид лична реализация.

Но в този случай деца с нормално детство няма, няма и как да имат нормален живот като пълнолетни.
Виж целия пост
# 33 329
Краули, не съм се почувствала засегната и не знам защо се изтриха коментарите.
Сега седнах на компютъра и видях, че всичките ми мнения от сутринта ги няма.

На въпроса ти от по-рано, разбира се, че ме интересува и вълнува как държавата не си върши работата, но това не е фокусът на тази тема.
Да, ако държавата се беше намесила по-рано, можеше да има друг изход.
Но същото важи и ако родителите не си бяха оставили децата там.
И в двата случая поне Ники и Алекс можеше да бъдат спасени.

Иначе, личното ми мнение е, че групата се е самоликвидирала заради техни "вътрешни" вярвания, разбирания и желания и външните фактори са просто станични, отежняващи положението фактори. Но решението и изпълнението е дошло от ядрото. Затова, предвид че обсъждаме конкретния случай, се фокусирам върху това какво е провокирало тяхно решение.

Бих писала и повече, ама ей сега пак ще мине чистка на писанията и язък за цялото обясняване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия