Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 515 313
  • 46 308
# 35 235
Леон - от показанията на бабата и дядото му, братът на Николай - от изтеклите показания на баща му. Момичето тулку - от интервюто на СА. За тези се знае със сигурност. Хич не са малко.
Виж целия пост
# 35 236
И към коя друга версия да върви разследването? Мислиш ли, че прашинка улика в друга посока, преди изборите нямаше да се извади и да се раздуе като балон? И шефът на мвр и правосъдният министър, които са пп ви казаха, няма чужда намеса. Каква версия искате, пак ли за злато и каналджийство, или ще повтараме да припадък видяли са нещо?
Чудя се кой е по- гнусничък в тази история - този, който е вършил мизерии, или този, който знаейки го е прикривал/мълчаливо подкрепял.


О, има друга версия.
Както писах вече доста пъти, разследват се убийства официално. Не самоубийства.

Потвърдено е, че на Околчица е имало екип от хора в черни униформи без опознавателни знаци ПРЕДИ началото на официалния оглед.
Виж целия пост
# 35 237
Леон - от показанията на бабата и дядото му, братът на Николай - от изтеклите показания на баща му. Момичето тулку - от интервюто на СА. За тези се знае със сигурност. Хич не са малко.
Големия брат на А. също е бил година в Мексико, а някаква хижарка разказваше за групичка от 9 деца които са минали през нейната хижа с К.  и са медитирали, през школата уж били минали хиляди деца според самия лама и т.н. Най-вероятно има по-подробна информация в свидетелските показания и видеата от камерите.
Виж целия пост
# 35 238
То така се прави. Да падне някой от балкон, да го намерят отровен, да го намерят застрелян с пистолет до него, да го намерят със свръхдоза, и т.н. и дори с писмо АЗ го направих, други няма, официално се образува дело за убийство срещу неизвестен извършител.
Виж целия пост
# 35 239
Виж целия пост
# 35 240
Само да си кажа все пак че не съм адвокат. Просто си питам ChatGPT за разни закони и правила, давам му потенциални сценарии (общо взето това, което се е случило) и после разсъждавам за потенциални аргументи от различните страни (страната, обвинение, защита) и го питам дали аргументите, които съм измислила може да се приемат в съда (защото някои не могат).

Та в този ред на мисли като казах, че роднините може да имат аргументи да съдят за изявата на Сарафов визирах много повече твърденията около педофилска мрежа отколкото около секта.

Тук пак говорим за article 8 и 10. Първия е за защита репутация на загиналите и съответно техните близки. Там обаче се балансира с article 10, в който се казва, че ако фигурата е публична или има силен публичен интерес, държавата/прокуратурата може да споделя информация за следствието, тук влизат и сигнали в миналото. Та в този ред на мисли на прокуратурата им е разрешено да казват, че има подадени сигнали за неща и какво е правено по тях. Това, което не им е разрешено е да твърдят като факт, че човека е извършил престъплението.

Да се върна на това с педофилската мрежа - това чисто езиково създава усещането, че там са минали не малко деца, към които е имало посегателство. За мен мрежа не е 1-2 човека (макар че и за това дори не знам дали има доказателства). И в този ред на мисли роднините може да съдят за накърняване авторитета на жертвите и за потенциални материално и емоционални щети от този факт.

Отделно се чудя това изказване може ли да се превърне в аргумент тип полицията/прокуратурата са неглижирали случая, защото имат негативно отношение към жертвите и съответно не са направили всичко възможно да разследват.
Виж целия пост
# 35 241
Самоубийство под натиск също Е убийство.
Виж целия пост
# 35 242
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Мисля, че се води отделно престъпление - склоняване или подпомагане към самоубийство. Трудно се доказва в съда и мисля, че присъдата е по-ниска от тази на убийство (до 3 години за неуспешен опит, от 1 до 6 за успешен, ако има мъртво дете - до 8, ако има физическо участие - повече години). Тя спрямо закона не е убийство. Престъпление е, просто не е убийство, друго е.
Виж целия пост
# 35 243
И към коя друга версия да върви разследването? Мислиш ли, че прашинка улика в друга посока, преди изборите нямаше да се извади и да се раздуе като балон? И шефът на мвр и правосъдният министър, които са пп ви казаха, няма чужда намеса. Каква версия искате, пак ли за злато и каналджийство, или ще повтараме да припадък видяли са нещо?
Чудя се кой е по- гнусничък в тази история - този, който е вършил мизерии, или този, който знаейки го е прикривал/мълчаливо подкрепял.


О, има друга версия.
Както писах вече доста пъти, разследват се убийства официално. Не самоубийства.

Потвърдено е, че на Околчица е имало екип от хора в черни униформи без опознавателни знаци ПРЕДИ началото на официалния оглед.


Къде е потвърдено. Защо отново лъжеш?

1. Каква би била причината да лъжа ?
2. Потвърдено е в постановленията
3. Вярвайте ако искате , никой не ви задължава.

Разбирам колко е неприятно да ви се счупят опорките, но, такъв е животът.

Не ме интересува защо лъжеш, пишеш, че е потвърдено за хора в черни униформи на Околчица - ти била ли си там или ако не си била, тогава дай точния източник с текста, който потвърждава това твое твърдение.
Виж целия пост
# 35 244
И към коя друга версия да върви разследването? Мислиш ли, че прашинка улика в друга посока, преди изборите нямаше да се извади и да се раздуе като балон? И шефът на мвр и правосъдният министър, които са пп ви казаха, няма чужда намеса. Каква версия искате, пак ли за злато и каналджийство, или ще повтараме да припадък видяли са нещо?
Чудя се кой е по- гнусничък в тази история - този, който е вършил мизерии, или този, който знаейки го е прикривал/мълчаливо подкрепял.


О, има друга версия.
Както писах вече доста пъти, разследват се убийства официално. Не самоубийства.

Потвърдено е, че на Околчица е имало екип от хора в черни униформи без опознавателни знаци ПРЕДИ началото на официалния оглед.


Къде е потвърдено. Защо отново лъжеш?

1. Каква би била причината да лъжа ?
2. Потвърдено е в постановленията
3. Вярвайте ако искате , никой не ви задължава.

Разбирам колко е неприятно да ви се счупят опорките, но, такъв е животът.

Ралица достъп до тези постановления няма ли?
Че нали ако имаше нещо вярно в това, че се разследват убийства, досега тя 100 пъти щеше да го разгласи.
Нямаше с всеки следваш пост да "иска истината".
Виж целия пост
# 35 245
Четох го това в Бивол, но имало и интервю на Катя Илиева с Христо Иванов, та е добре и то да се види.
Ако е истина е....Close Дори не знам как да коментирам - най-умната и красива част от обществото на какво е разчитала.
Виж целия пост
# 35 246
Самоубийство под натиск също Е убийство.

А ако е самоубийство, защото са те заплашили със съдебно преследване и са ти затворили чадъра, дали пак е убийство?
Виж целия пост
# 35 247
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Мисля, че се води отделно престъпление - склоняване или подпомагане към самоубийство. Трудно се доказва в съда и мисля, че присъдата е по-ниска от тази на убийство (до 3 години за неуспешен опит, от 1 до 6 за успешен, ако има мъртво дете - до 8, ако има физическо участие - повече години). Тя спрямо закона не е убийство. Престъпление е, просто не е убийство, друго е.
Така е, затова в случая по-лесно беше да ни кажат самоубийства, свързани с небогуогодни дела и да се приключи...
Виж целия пост
# 35 248
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Какво се има предвид под натиск?
Да ти спрат парите и ти да се самоубиеш под натиск ли е? Да ти кажат ще те съдим за нещо под натиск ли е?
Да кажеш "самоубий се или убиваме всичките ти роднини" е натиск, ама няма да мине, след като най-близките им са в групичката и няма оцелели и така.
Виж целия пост
# 35 249
Самоубийство под натиск също Е убийство.

Да кажеш "самоубий се или убиваме всичките ти роднини" е натиск, ама няма да мине, след като най-близките им са в групичката и няма оцелели и така.

Аз смятам, че точно така си е заминала групата на Петрохан.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия