Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 496 939
  • 45 805
# 35 640
Е, едно е да кажат "убиха ги, ама толкова професионално, че нищо не намираме" /само какво доверие и сигурност внушаваме на хората!/, друго е "вижте сега как се кланят на кемпера, за какъв култ става въпрос, че и секта, че и други небогоугодности и решили да се гръмнат".

Въпрос на гледна точка. Нямаше да е първото убийство, за което се е казало, толкова е професионално, че не можем да открием нищо. Няма и да е последното.

Цитат
П.П А ако не беше очернящата кампания, която се поде, мисля, че някои сигнали въобще нямаше да видят бял свят. Така, както не са видели до онзи момент.

Може и да е обратното. Този сигнали да са се пуснали за контра аргумент на твърденията “тези хора са добри и бели и някой ги е убил нарочно”. Но съм съгласна, че и вашето разбиране е логично.

Това е проблема на този случай. Почти всичко, което се каза може да се интерпретира по повече от един начин. За това и информация уж има, ама всъщност няма …
Хората и институциите назначени да спазват и прилагат закона не трябва да ги интересува кой е добър и кой е лош, за да се налага да пускат информация за очерняне или избелване на даден човек или група хора, а то точно това се случи.

Така е институциите не трябва да ги интересува каква е жертвата. Но закона не е точно така както си го представяте. Аз писах тези дни за това. Няма закон, който забранява на институциите да споделят за налични сигнали срещу хора. Има закон срещу това да твърдят, че са виновни.

За това репорта на МВР и твърдения, че е имало сигнали, не нарушават закона. Интервюто на Сарафов обсъждах, че за мен е проблем.
Виж целия пост
# 35 641
Скрит текст:


Чудя се, защо Валери се сеща след цели  пет /5/ години да осигури защита на Ники, след като е толкова загрижен за него
?
Защото най-вероятно някой му е натиснал "копченцето" в удобен момент.

Точно!
 2022г е годината в която се активират  Д.Куманов , А.Русев,  подават  се сигнали до всички инстанции, до които се сетиш.
Виж целия пост
# 35 642
Скрит текст:
Е, едно е да кажат "убиха ги, ама толкова професионално, че нищо не намираме" /само какво доверие и сигурност внушаваме на хората!/, друго е "вижте сега как се кланят на кемпера, за какъв култ става въпрос, че и секта, че и други небогоугодности и решили да се гръмнат".

Въпрос на гледна точка. Нямаше да е първото убийство, за което се е казало, толкова е професионално, че не можем да открием нищо. Няма и да е последното.

Цитат
П.П А ако не беше очернящата кампания, която се поде, мисля, че някои сигнали въобще нямаше да видят бял свят. Така, както не са видели до онзи момент.

Може и да е обратното. Този сигнали да са се пуснали за контра аргумент на твърденията “тези хора са добри и бели и някой ги е убил нарочно”. Но съм съгласна, че и вашето разбиране е логично.

Това е проблема на този случай. Почти всичко, което се каза може да се интерпретира по повече от един начин. За това и информация уж има, ама всъщност няма …
Хората и институциите назначени да спазват и прилагат закона не трябва да ги интересува кой е добър и кой е лош, за да се налага да пускат информация за очерняне или избелване на даден човек или група хора, а то точно това се случи.

Така е институциите не трябва да ги интересува каква е жертвата. Но закона не е точно така както си го представяте. Аз писах тези дни за това. Няма закон, който забранява на институциите да споделят за налични сигнали срещу хора. Има закон срещу това да твърдят, че са виновни.

За това репорта на МВР и твърдения, че е имало сигнали, не нарушават закона. Интервюто на Сарафов обсъждах, че за мен е проблем.
А какво пише в закона, когато слагат нарочно грешни субтитри, когато ни казват какво виждаме и какво чуваме, когато ни пускат точно определени неща и ни конкретизират определени пози на тялото? Това не е ли умишлено направено внушение с цел да създаде конкретен образ? Всичко това е направено в изключително ранен етап на разследването.
Виж целия пост
# 35 643
Е, едно е да кажат "убиха ги, ама толкова професионално, че нищо не намираме" /само какво доверие и сигурност внушаваме на хората!/, друго е "вижте сега как се кланят на кемпера, за какъв култ става въпрос, че и секта, че и други небогоугодности и решили да се гръмнат".

Въпрос на гледна точка. Нямаше да е първото убийство, за което се е казало, толкова е професионално, че не можем да открием нищо. Няма и да е последното.

Цитат
П.П А ако не беше очернящата кампания, която се поде, мисля, че някои сигнали въобще нямаше да видят бял свят. Така, както не са видели до онзи момент.

Може и да е обратното. Този сигнали да са се пуснали за контра аргумент на твърденията “тези хора са добри и бели и някой ги е убил нарочно”. Но съм съгласна, че и вашето разбиране е логично.

Това е проблема на този случай. Почти всичко, което се каза може да се интерпретира по повече от един начин. За това и информация уж има, ама всъщност няма …
Хората и институциите назначени да спазват и прилагат закона не трябва да ги интересува кой е добър и кой е лош, за да се налага да пускат информация за очерняне или избелване на даден човек или група хора, а то точно това се случи.

Така е институциите не трябва да ги интересува каква е жертвата. Но закона не е точно така както си го представяте. Аз писах тези дни за това. Няма закон, който забранява на институциите да споделят за налични сигнали срещу хора. Има закон срещу това да твърдят, че са виновни.

За това репорта на МВР и твърдения, че е имало сигнали, не нарушават закона. Интервюто на Сарафов обсъждах, че за мен е проблем.
А какво пише в закона, когато слагат нарочно грешни субтитри, когато ни казват какво виждаме и какво чуваме, когато ни пускат точно определени неща и ни конкретизират определени пози на тялото? Това не е ли умишлено направено внушение с цел да създаде конкретен образ? Всичко това е направено в изключително ранен етап на разследването.

За това няма закон, но нали знаете, ще кажат не сме чули добре, сложили сме грешни субтитри. Мисля, че тук трябва да знаем, че хората, които прикриват такива неща, знаят по-добре закона от нас и знаят добре вратичките му така че да се измъкват.

Това не променя факта, че някои хора си мислят, че внушения и интерпретации са факти, а те не са. Едно са фактите, друго е какво обществото решава на база на тези факти. Следяла съм достатъчно криминални случаи, за да ви кажа, че това, което виждаме тук, се случва и на много други места. Не е нито толкова драматично както хората си мислят, нито толкова уникално.

В момента следя случай в САЩ на баща убил мъж, защото е groom-вал дъщеря му. Никой не го съди, че клевети мъртвеца или му обяснява, че няма право да говори такива неща. Да не говорим пък колко хора онлайн наричат жертвата педофил нищо, че той не е осъден в съда за това …

Не казвам, че не се случват нередни неща. Казвам, че е хубаво и да сме малки по-обрани в това къде виждаме проблеми и къде наистина има. И да разбираме, че това какво се говори в социалните мрежи и кой какво интерпретира не е в наш контрол и не можем за всичко да виним някой. И ако искаме да се борим срещу такива неща, трябва да се борим спрямо закона, защото за другото не можем.
Виж целия пост
# 35 644
Искам да обърна внимание на последния смс към майка му, това, че той ЗНАЕ какво горе долу ще последва и то си последва, частта с " Нищо от това, което ще чуеш, не е вярно", значи е имало страшен натиск от някой. Това го приемам като факт и не мисля, че всичко се изчерпва със сигнала към ДАНС и показанията на момчето(Валери). Той е знаел, или му е било казано и внушено от този който упражнява натиска, каква кал ще се метне върху тях още от началото. Не мисля, че просто се е страхувал и е изпаднал в параноя(споменахте какви били пещерняците, как са свикнали да живеят и работят в риск, тук се губи много частта с "изперкалия лама" който е полудял от страх, че ще го разкрият, според мен е имало конкретна заплаха) мисля, че имало конкретен много силен натиск от някой или група. Това подсказва и реакцията на разследващите, сега дали е направил това в което го обвинявате е друг въпрос, ама защо те не се насочиха от самото начало да търсят от къде е дошъл натиска и коя е "кочината" от СМС-а? Това би било дало мотив.
Напълно е възможно Калушев да е бил изнудван и заплашван с очерняне.
Като виждаме какво се случва и какви клевети се мятат постмортем.
Може би е допускал и да бъде ликвидиран, затова този смс към майка му.
Ако беше виновен, мисля че щеше да се изнесе някъде и да се покрие. Очевидно не е бил виновен щом е останал в кочината.

Именно. Аз мисля, че е имало конкретна заплаха(може би и затова в последствие пише нещо от сорта "това не е причината, ами капката която преля чашата". Може би е искал да предпази близките си, за да не се пренесе натискът върху тях след смъртта му, не сте ли се замисляли? Може да не е изперкал, може и да е изперкал - но натискът е факт.
Виж целия пост
# 35 645
FABoJnvz, нямаше да е 1-вото неразкрито убийство, но щеше да е 1-то неразкрито шесторно убийство, при което да признаят, че нищо не могат да разкрият. При масови такива винаги версията е била с установен убиец или самоубийства /като в Нови Искър/.

А по отношение на контрааргумента на твърдението "бели и добри", за които казваш, аз не видях никой, никъде в началото да твърди това. Преди да се чуят приятели, роднини, се каза "черни и лоши".
Виж целия пост
# 35 646
FABoJnvz, нямаше да е 1-вото неразкрито убийство, но щеше да е 1-то неразкрито шесторно убийство, при което да признаят, че нищо не могат да разкрият. При масови такива винаги версията е била с установен убиец или самоубийства /като в Нови Искър/.

А по отношение на контрааргумента на твърдението "бели и добри", за които казваш, аз не видях никой, никъде в началото да твърди това. Преди да се чуят приятели, роднини, се каза "черни и лоши".

Тук си мисля дали не оказва влияние и алгоритъма на фейсбук. Аз първо видях постовете за това колко са добри хората. Появиха ми се понеделник на втори или вторник. За интервюто на Сарафов видях много по-късно например. За това казвам, че интерпретациите са толкова различни колкото хора питаш. Не можем да се водим по тях.
Виж целия пост
# 35 647
За да има заплаха, това означава, че човек има с какво и за какво да го заплашват.
Ако си бял и добър, ще има ли?
Виж целия пост
# 35 648
Разбира се, добрите ги заплашват разни мафиоти, даже предимно тях. Не казвам, че е такъв случаят.

Всъщност не знаем нищо. Даже и по официалната теза, която не е съвсем официална логиката е някак  нелогична.

"Самоубили са се, защото са култ, в който каквото каже лидерът, това се прави. А откъде знаем, че  са култ, в който каквото каже лидерът, това се прави? Защото са се самоубили."
Виж целия пост
# 35 649
Е, едно е да кажат "убиха ги, ама толкова професионално, че нищо не намираме" /само какво доверие и сигурност внушаваме на хората!/, друго е "вижте сега как се кланят на кемпера, за какъв култ става въпрос, че и секта, че и други небогоугодности и решили да се гръмнат".

Въпрос на гледна точка. Нямаше да е първото убийство, за което се е казало, толкова е професионално, че не можем да открием нищо. Няма и да е последното.

Цитат
П.П А ако не беше очернящата кампания, която се поде, мисля, че някои сигнали въобще нямаше да видят бял свят. Така, както не са видели до онзи момент.

Може и да е обратното. Този сигнали да са се пуснали за контра аргумент на твърденията “тези хора са добри и бели и някой ги е убил нарочно”. Но съм съгласна, че и вашето разбиране е логично.

Това е проблема на този случай. Почти всичко, което се каза може да се интерпретира по повече от един начин. За това и информация уж има, ама всъщност няма …
Хората и институциите назначени да спазват и прилагат закона не трябва да ги интересува кой е добър и кой е лош, за да се налага да пускат информация за очерняне или избелване на даден човек или група хора, а то точно това се случи.

Така е институциите не трябва да ги интересува каква е жертвата. Но закона не е точно така както си го представяте. Аз писах тези дни за това. Няма закон, който забранява на институциите да споделят за налични сигнали срещу хора. Има закон срещу това да твърдят, че са виновни.

За това репорта на МВР и твърдения, че е имало сигнали, не нарушават закона. Интервюто на Сарафов обсъждах, че за мен е проблем.
А какво пише в закона, когато слагат нарочно грешни субтитри, когато ни казват какво виждаме и какво чуваме, когато ни пускат точно определени неща и ни конкретизират определени пози на тялото? Това не е ли умишлено направено внушение с цел да създаде конкретен образ? Всичко това е направено в изключително ранен етап на разследването.

За това няма закон, но нали знаете, ще кажат не сме чули добре, сложили сме грешни субтитри. Мисля, че тук трябва да знаем, че хората, които прикриват такива неща, знаят по-добре закона от нас и знаят добре вратичките му така че да се измъкват.

Това не променя факта, че някои хора си мислят, че внушения и интерпретации са факти, а те не са. Едно са фактите, друго е какво обществото решава на база на тези факти. Следяла съм достатъчно криминални случаи, за да ви кажа, че това, което виждаме тук, се случва и на много други места. Не е нито толкова драматично както хората си мислят, нито толкова уникално.

В момента следя случай в САЩ на баща убил мъж, защото е groom-вал дъщеря му. Никой не го съди, че клевети мъртвеца или му обяснява, че няма право да говори такива неща. Да не говорим пък колко хора онлайн наричат жертвата педофил нищо, че той не е осъден в съда за това …

Не казвам, че не се случват нередни неща. Казвам, че е хубаво и да сме малки по-обрани в това къде виждаме проблеми и къде наистина има. И да разбираме, че това какво се говори в социалните мрежи и кой какво интерпретира не е в наш контрол и не можем за всичко да виним някой. И ако искаме да се борим срещу такива неща, трябва да се борим спрямо закона, защото за другото не можем.

Ако гледаме само фактите, случаят изглежда значително лесен.
Калушев пише писмо до майка си, в което явно се сбогува с нея.
Самата тя потвърждава, че заради честите им разговори за смъртта естествената и реакция е била да го пита "Жив ли си?".
Само това е достатъчно, за да предположим с голяма вероятност, че Калушев е имал намерение за самоубийство. От там по обратен ред се върви към това какво се е случило с останалите.

Но и тук веднага се почва с теориите, че това писмо не е писано от него или че е писано по натиск. Но това не са факти, а недоказани предположения.
Фактът е, че имаме прощално писмо.
Виж целия пост
# 35 650
Разбира се, добрите ги заплашват разни мафиоти, даже предимно тях. Не казвам, че е такъв случаят.

Всъщност не знаем нищо. Даже и по официалната теза, която не е съвсем официална логиката е някак  нелогична.

"Самоубили са се, защото са култ, в който каквото каже лидерът, това се прави. А откъде знаем, че  са култ, в който каквото каже лидерът, това се прави? Защото са се самоубили."

На мен точно това ми е проблема. Ако тръгна да развивам теза за самоубийства плюс убийства (дори не знам дали е да нарека официална версия, защото по моя дефиниция официална версия не са ни казали, дадоха ни някакви факти там дето ни оставиха да си ги интерпретираме и се вижда, че всеки от нас различно ги разбира и интерпретира) имам много въпроси.

Ако тръгна да мисля версия убийства и професионален килър и там имам много въпроси (основно около изпълнението).

И за двете мотив и причина няма официално. Ясно, че си спекулираме, но ако рационално гледаме на нещата за нито едната версия нямаме нещо дето да ни каже “това е станало”.
Виж целия пост
# 35 651
Всъщност точно разговорите на Калушев с майка му за смъртта са едно от нещата, които противоречат с тезата за самоубийство. Защото в тези разговори той е казвал, че би желал да спре да се преражда, да постигне върховната цел, да слезе от колелото. Тоест точно обратното на това, дето става, като се самоубиеш сам, а като претрепеш и две деца, направо не ми се мисли.

А "Жив ли си" значи просто "Добре ли си, да не ти се е случило нещо". Всяка майка мисли първо най-лошото, както знаем. Това е често употребяван израз.
Виж целия пост
# 35 652
За да има заплаха, това означава, че човек има с какво и за какво да го заплашват.
Ако си бял и добър, ще има ли?


Ами според мен има хора, които се колебаят какви са били и такива също, които искат все пак истината, а не непременно да докажат, че са бели и добри и хоп, разследващите също трябва да са от тези хора. Със сигурност случая има много нюанси(никой не е само бял, или само черен). Това за бели и добри всъщност не го ли отприщиха тези, които казаха какви били предварително? Силите винаги се появяват по двойки, като всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие.
Виж целия пост
# 35 653
За да има заплаха, това означава, че човек има с какво и за какво да го заплашват.
Ако си бял и добър, ще има ли?

Гл. секретар на МВР Кандев е заплашван от човек с прякор "картофа". Кандев бял и добър ли е или? Само пример давам...
Виж целия пост
# 35 654
Тоест точно обратното на това, дето става, като се самоубиеш сам, а като претрепеш и две деца, направо не ми се мисли.


Точно обратното според кого?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия