Въпрос на гледна точка. Нямаше да е първото убийство, за което се е казало, толкова е професионално, че не можем да открием нищо. Няма и да е последното.
Може и да е обратното. Този сигнали да са се пуснали за контра аргумент на твърденията “тези хора са добри и бели и някой ги е убил нарочно”. Но съм съгласна, че и вашето разбиране е логично.
Това е проблема на този случай. Почти всичко, което се каза може да се интерпретира по повече от един начин. За това и информация уж има, ама всъщност няма …
Така е институциите не трябва да ги интересува каква е жертвата. Но закона не е точно така както си го представяте. Аз писах тези дни за това. Няма закон, който забранява на институциите да споделят за налични сигнали срещу хора. Има закон срещу това да твърдят, че са виновни.
За това репорта на МВР и твърдения, че е имало сигнали, не нарушават закона. Интервюто на Сарафов обсъждах, че за мен е проблем.