Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 494 589
  • 45 715
# 35 940
Ами държал му е ръцете, не китките. Изолде да каже.
Чисто практически как си го представяш?
Стига продуцирахте сценарии. Сега ще се започне едно обсъждане 100 страници на несъществуващи обстоятелства, вкл. това за "недохранването".

Валери беше разказвал, че купували най-евтините наденици от супера, а не че са стояли гладни.
Виж целия пост
# 35 941
Това с недохранването откъде дойде???

Още в началото го споменаха мимоходом, официално.

Ще падна! Как така съм го пропуснала и защо никой никога досега не го е коментирал? Други въпроси се въртят до втръсване през 10 страници, а този никога не е обсъждан?

Ако е това за Валери, какво общо има то с Александър?
Виж целия пост
# 35 942
Ааа, хайде вече да изнасят официалното заключение, че на хората взеха да им гърмят бушоните. Взе да им се привижда и садо-мазо афера. Не им стига сектата и педофилията.

Така... да уточня, че Алекс е подрастващ, а някои тийнейджъри в пубертета напълняват, други пък стават кльощави докато растат на височина.
Има вероятност и да са гладували за пречистване, често. Това на един подрастващ няма да му се отрази много добре.

На видеата не видях Алекс да прилича на живи мощи... като Дони например. Дони е типичен пример на човек, който често пости. Дони е будист.
Това, което ми направи впечатление обаче е, че има някаква тъга и дистанциране в Алекс. Те се прегръщаха, а то милото стоеше настрани.
Виж целия пост
# 35 943
Ааа, хайде вече да изнасят официалното заключение, че на хората взеха да им гърмят бушоните. Взе да им се привижда и садо-мазо афера. Не им стига сектата и педофилията.

Така... да уточня, че Алекс е подрастващ, а някои тийнейджъри в пубертета напълняват, други пък стават кльощави докато растат на височина.
Има вероятност и да са гладували за пречистване, често. Това на един подрастващ няма да му се отрази много добре.

На видеата не видях Алекс да прилича на живи мощи... като Дони например. Дони е типичен пример на човек, който често пости. Дони е будист.
Това, което ми направи впечатление обаче е, че има някаква тъга и дистанциране в Алекс. Те се прегръщаха, а то милото стоеше настрани.

Дони изглежда така кошмарно, защото практикува суровоядство или поне това бях чела някога по темата. Никой от групата не ми изглежда гладуващ. За инфото е така. Липсата на каквато и да било информация поражда все по-безумни фантазии.
Виж целия пост
# 35 944
Само да кажа, че БМИ не е толкова важно в случая, колкото наличие на мускулна маса и в пропорция спрямо мазнините. Хора с повече мускулна маса излизат с високо БМИ, но нямат проблеми със здравето. БМИ е вече архаично и остаряло.

Мен ме съмнява някой да е смятал БМИ на Алекс или да му е гледал мускулната маса да ви кажа. На видеото си изглежда по-слабичък, но има момчета, че и мъже с такъв бърз метаболизъм, че нищо не им се лепи.

Та ако не получим официална информация от разследващите за нещо такова не бих и обръщала особено внимание.
Виж целия пост
# 35 945
Това за недохранването дойде още в първите дни от официалното “разследване”.
Не помня с точност откъде излезе, по-точно кой го каза, но цитирам “недохранване, в степен силно измършавяване”. Имаха се предвид тримата от Петрохан.

Тогава специално гледах телата, освен звуците от спуснатите записи и не ми направи особено впечатление все още живите Ивей, Пламен и Дечо да са особено слаби. После пространствено се коментираше, че след аутопсиите им става ясно, че стомасите им са били празни и вероятно са карали в последните си часове само на вода и чай.
За мен категорично това беше част и подготовка за безумната теза, че седмица трима няма да се хранят (имам предвид Калушев и младежите в кемпера).

Уморих се от догадки и от безсилието (нежеланието и неспособността) на цял държавен апарат да докаже обективната истина. Какво им е на близките не искам и да знам.
Виж целия пост
# 35 946
Според мен не са ходили да се гмуркат в най-големия студ, а да вземат нещо от къщата в селото, което е трябвало по някаква причина да бъде прибрано.

Тъкмо щях да се включа с питане към гмуркачите - в такъв студ подходящо ли е да се практикува и неопреновия костюм всъщност изолира ли тялото от студ?
Спомням си, че по време на трагедията в началото на февруари бяхме на почивка покрай ваканцията на детето и си беше доста студеничко, макар че бяхме на юг.
Температурата на водата в дълбочина не варира много от лято до зима. В общи линии няма разлика, за това и се ползва неупрен импрез лятото.
Виж целия пост
# 35 947
Не знам дали сме го коментирали вече, но ми стана интересно...При Петрохан говорят за барутни частици, при Околчица за капсулни микрочастици. Не знам дали има някой експерт в темата. Според чата май капсулните повече доказват стрелба, но реално наличието и на двете не доказва нищо категорично. Стана ми интересно и друго. На един от брифингите...само за Пламен говорят за изстрел от упор, но не и за Дечо и Ивей, за тях не се казва просто, че оръжието е опряно в главата. Сигурно изстрелът може и да е от малко разстояние, но все пак е вероятно по-трудно ..
1.20 минута
14 мин

https://m.youtube.com/watch?v=3pY-jjtC9bs&t=207s&pp=ygUq0L_RitGA … 10YLRgNC-0YXQsNC9
Виж целия пост
# 35 948
В една от официалните информации за Околчица се каза, че Калушев има рана от "близко" или "почти" от упор.
Много е странно ако се самоубиваш да не налапаш оръжието, когато стреляш в областта на устата.
Виж целия пост
# 35 949
Не знам, всичко това са приказки, един казва "от близко" или "от упор", един разбира едно и също друг разбира различни неща. По едно време слушах, че се е застрелял в устата. Съвсем не знам вече какви са фактите. В делото трябва да е описано по-подробно, не само с двусмислени приказки.
Виж целия пост
# 35 950
По спомен, за Околчица казаха, че стомашното съдържимо отговаря на тридневно гладуване. Което е различно от недохранване.
Виж целия пост
# 35 951
Не знам дали сме го коментирали вече, но ми стана интересно...При Петрохан говорят за барутни частици, при Околчица за капсулни микрочастици. Не знам дали има някой експерт в темата. Според чата май капсулните повече доказват стрелба, но реално наличието и на двете не доказва нищо категорично. Стана ми интересно и друго. На един от брифингите...само за Пламен говорят за изстрел от упор, но не и за Дечо и Ивей, за тях не се казва просто, че оръжието е опряно в главата. Сигурно изстрелът може и да е от малко разстояние, но все пак е вероятно по-трудно ..
1.20 минута
14 мин

https://m.youtube.com/watch?v=3pY-jjtC9bs&t=207s&pp=ygUq … 10YLRgNC-0YXQsNC9

Не съм експерт, на всичкото отгоре и тези термини ги знам по-добре на английски отколкото на български … На български ако търся за капсулни микрочастици в google не откривам нищо смислено. Пуснах да търся на английски за gunshot residue анализ и намерих тази страница, която така в повече детайли описва как се правят балистични експертизи и какво може да се направи, за да се разбере повече - https://www.cellmarkforensics.co.uk/services/forensic-casework/gunshot-residue/. Ако някой му е интересно да чете. За съжаление аз само след бърз преглед на темите се запитах дали при нас има експерти, които може да го правят това …

За празните стомаси помня да се е говорило, но не помня някой да е твърдял, че са недохранени. Само се говореше дали са били на пост или не. После имаше интервю с патолога и той обясни, че стомасите по принцип се изпразват за 5-6 часа и това, че са им празни стомасите не означава нищо повече освен това, че не са яли последните 5-6 часа.

А тук се говори малко и за облака - https://forensicscience.ie/physical-analysis/gunshot-analysis/:

Цитат
When a firearm is discharged, a cloud of tiny metallic particles is produced by the explosive primer and burning gunpowder. These particles, often invisible to the naked eye, can settle on the hands, clothing, and face of the person who fired the weapon, as well as on nearby surfaces and the firearm itself.
Виж целия пост
# 35 952
Няколко дни без храна не е недохранване. Те не са се хранили няколко дни или един ден. Недохранването е дълъг процес.
Виж целия пост
# 35 953
Това със замитането и мълчанието не беше ли цел? Особено преди изборите. Нека да довършат разследването, до колкото и както могат и ще го оповестят. Имайте предвид, че това е прецедент, няма друг такъв случай до сега. Имайте предвид, че няма и кадри и доколкото ги има не са много подготвени.  Влезте в една полиция и вижте бюрата от соца и помислете какви разследвания могат да вадят тия хора.
Виж целия пост
# 35 954
Сега освен да решим наистина, че показаните ни кадри са от рандъм периоди, в които сценаристите са подбрали подходящи сцени, които да нагодят към тяхната версия? Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия