Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 493 352
  • 45 705
# 360
"Леон е само едно от децата, които са пребивавали в бившата хижа „Петрохан“. Оказва се, че повечето са ученици от едно и също частно училище, намиращо се в близост до София. Училището е известно с по-нестандартен образователен план, залагащ на много работа върху психологичното развитие на децата.

Самият Ивайло Калушев има странни разбирания за образование. От фейсбук страницата на школата за приключения „Роук“ става ясно, че „лама“ Калушев смятал образователната система у нас за вредна за децата.

Така например за първия учебен ден през 2019 г. в школата „Роук“ е публикуван следния текст: „Изказваме най-искрени съболезнования по случай първия учебен ден на всички деца (а и на техните родители), които са жертва на една напълно счупена и неработеща образователна система."

Ако на някой още не му се вярва. Точно на секта си прилича. А лудата директорка на училище е пращала там не само своите деца, но и децата на по-лабилни родители. Кошмар.
Виж целия пост
# 361
В смс-а се говори, че нещо е преляло чашата, затова не е нужно да има конкретен мотив, а на човека да му е дошло до гуша.
Виж целия пост
# 362
Да приемем, че този е убиеца...Има някакъв профил.Какъв е мотива-неясно...Защо обаче ще ги избие в собствената си хижа...Той не е глупав...Ходят по гори, пещери, реки...Няма ли да се подхлъзнат случайно, да ги затрупат камъни...А това е екзекуция...подредени един до друг, по един куршум в главата, подпалена сграда, изгорели кучета, вероятно също убити преди това...Никак не се връзва ...А това си е екзекуция, профешънъл...

1. Знае се, че е имало много гилзи на мястото. Значи едва ли е имало само по един изстрел в гравата на всеки един. По-вероятно да е имало престрелка.
2. Дори и да са били наредени тримата един до друг и да са застреляни, при падането, телата няма да са подредени едно до друго. Така че е много вяроятно след убийството телата да са били преместени и подредени.
3. Палежът е за да се потулят следите - камери, записи и всичко останало.

Това с кучетата е интересно. За да бъдат прибрани, значи е дошъл някой, който те не познават. Въпросът е дали този някой е убиеца или е Ивайло. А може да се окаже, че убиеца на двама от тримата убити е третия убит.
Виж целия пост
# 363
Значи ще си ок някой да е блудствал с детето ти, ама няма да го кажеш от страх? Странна ми е тази логика, поне на мен.

Ама то спокойно може и да няма блудство, просто да е събирал там разни "просветени" родители и деца да им пее за чакри и духовни учения и да събира такси и дарения. Едва ли в такъв случай засегнатите семейства ще излязат да се обясняват насред тоя хаос.
Виж целия пост
# 364
Да приемем, че този е убиеца...Има някакъв профил.Какъв е мотива-неясно...Защо обаче ще ги избие в собствената си хижа...Той не е глупав...Ходят по гори, пещери, реки...Няма ли да се подхлъзнат случайно, да ги затрупат камъни...А това е екзекуция...подредени един до друг, по един куршум в главата, подпалена сграда, изгорели кучета, вероятно също убити преди това...Никак не се връзва ...А това си е екзекуция, профешънъл...

Единствената причина, която той посочва в съобщението е, "опитахме се да помогнем на едно болно дете" (не не е Леон) --всъщност за Леон изобщо не пише да е бил болен, но как да е. Та този опит да помогне на болното дете прелял чашата, пише той, било последната капка, макар и не причината. Не могъл да понесе кочината. Това виждам като единствено информативно изречение в съобщението му и с това си обяснявам убийството. Нещо са се скарали, имало е разногласия, заради опита му да "помогне на болното дете (момиче)". Нищо друго не пише в съобщението си, което би могло да обясни постъпката.
Полицията твърди, че е текла комуникация с някакво 16 годишно момиче, в момента на убийството

Защо ги е убил там, нямам идея, може би е трябвало да действа бързо и да не е имало възможност да отлага докато са в пещера. Все пак и снегът е бил сериозен, надали точно в снега са ходили да пещернячестват?
Виж целия пост
# 365
А само тези 4-5 човека ли са обитавали сградата. Кои са и къде са другите "другари" За тях никой не говори, а те ще са най-достоверния източник за настроението и живота в хижата. Дано да ни се даде скоро информация от компетентни лица, че всеки от нас си изгражда собствен криминален сюжет.
Виж целия пост
# 366
Ами така както го виждам аз е имало 6 човека в хижата по време на убийството -- тримата убити и тримата издирвани (които сигурно са и убийците).
Тримата издирвани -- там тарторът е Иво. Ники е от 10 години под негово облъчване. Детето неясно дали е момичето, което спасяват, или някакво съвсем друго дете, но и то сигурно е под влияние на ламата.
Другите другари защо мълчат, наистина е странно. А и семействата на жертвите и издирваните мълчат. Къде са родителите на 16 годишното "лице"? Но дали е имало други, всъщност. Всички фирми и дружества са на тези 5 човека. Не се споменава за друго лице. Другите може да са били приходящи, а тези 5тима (Ивай, Лама Иво, Дечо, Пламен, Ники) да са ядрото.
Виж целия пост
# 367
От медиите:
Депутат разкри: Това е секта! Деца заминаха с убитите на Петрохан в Мексико и повече не се върнаха
Народният представител се оправда, че тогава нямал никаква представа за какво точно става дума, но сега дал на разследващите имената на тези родители.
"Те са секта, някакъв вид религиозен култ. Такава къща убитите на Петрохан имаха и на морето в Испания" - това сериозно разкритие направи от ефира на БНТ депутатът в 51-ото Народно събрание (НС) парламент Димо Дренчев.
"Знам за тази секта още от предишното десетилетие. Познавам родителите на деца, които, преди да заминат за Мексико, имаха такава къща в Испания и убеждаваха тийнейджъри да останат да живеят при тях", обяви още депутатът.

"Тези деца тогава заминаха с мъжете първо за Испания, после за Мексико и така и не се върнаха", каза той
Народният представител се оправда, че тогава нямал никаква представа за какво точно става дума, но сега дал на разследващите имената на тези родители.

По думите му живеели изключително луксозен живот на брега на морето - имали "долче вита", с което убеждавали младежите да се присъединят.

"Убеден съм, че става въпрос за педофилска мрежа", каза още депутатът.

Виж целия пост
# 368
Къде са родителите на 16 годишното "лице"?

Писа се по медиите в началото, че не съдействали на разследването. Още тогава ми се видя озадачаващо, но никой не задълба повече. Никой не посочва и имена/снимка, а това е още по-озадачаващо, щом има липсващо дете на фона на толкова тежко престъпление.
Естествено, че "органите" (любима дума) не ни казват всичко.
Виж целия пост
# 369
Нещо са се скарали, имало е разногласия, заради опита му да "помогне на болното дете (момиче)". Нищо друго не пише в съобщението си, което би могло да обясни постъпката.
Полицията твърди, че е текла комуникация с някакво 16 годишно момиче, в момента на убийството
Защо ги е убил там, нямам идея, може би е трябвало да действа бързо и да не е имало възможност да отлага докато са в пещера. Все пак и снегът е бил сериозен, надали точно в снега са ходили да пещернячестват?
За 3 убиства - доживотната присъда е сигурна.
Верният въпрос е защо изобщо някой би убил 3 свои приятели (или познати) - няма как да е, за да "помогне на болното дете (момиче)".
Това е екзекуция. Лошото е, че убийците не са и няма да бъдат открити. В България "разкриват" само битовите убийства. За мафиотски и поръчкови - не могат или не искат.
Виж целия пост
# 370
Кое е депутатът? Източник?

Мислех да не коментирам пристрастното мнение, че хората, които виждат ситуацията по друг начин и не четат всяка жълта публикация, са привърженици на определена политическа сила, но ще си позволя да кажа само това: Очевидно добре изградена кампания, поредна, но не последна.
Виж целия пост
# 371
Значи ще си ок някой да е блудствал с детето ти, ама няма да го кажеш от страх? Странна ми е тази логика, поне на мен.

Ама то спокойно може и да няма блудство, просто да е събирал там разни "просветени" родители и деца да им пее за чакри и духовни учения и да събира такси и дарения. Едва ли в такъв случай засегнатите семейства ще излязат да се обясняват насред тоя хаос.
Това го казах общо, за блудството, имах предвид като цяло поведение и отношение към деца.
Ако е имало нещо съмнително, толкова деца /уж/ са минали през тези лагери, все някой родител да е изразил недоволство. Или да се възползва от 5 минутния момент, сега. А то - нищо, никой.
Затова за мен тези семейства не са “засегнати“. От нищо. Доброволно са пращали децата си там, и явно нямат оплаквания. Останалото си е спекулация.
Както всъщност са спекулация всички останали глупости, които се тиражират.
До момента няма нещо конкретно, потвърдено, доказано. А медии и “политици“ се надпреварват да говорят който каквото чул недочул, днес имаше изказване на един от “Възраждане“ - Димо Дренчев, поредните недомислици. Предизборна обстановка, сър.
Виж целия пост
# 372
Депутатът е от израждане. Интервюто му беше в БНТ сутринта. Говорят, каквото им е казано да говорят, защото знаят, че няма да бъдат подведени под отговорност.
Доп.
О, всъщност пак имаме личен мотив:
Да питам Димчо Дограмата що не подаде сигнал овреме към службите като е толкова информиран. Цял депутатин е от години. Говори се за него, че не е напуснал НС с брат си защото му трябва имунитета,  причинител е на катастрофа със смъртен случай
Толкова са низки и елементарни! Поредният, когото държат с дело на трупчета.
Виж целия пост
# 373
Аз го слушах сутринта този. Личеше си, че има написан сценарий и той трябва да си каже думичките. Симеон малко го понатисна, но се отказа... Тъпо "интервю" беше.
Виж целия пост
# 374
Ако е имало нещо съмнително, толкова деца /уж/ са минали през тези лагери, все някой родител да е изразил недоволство. Или да се възползва от 5 минутния момент, сега. А то - нищо, никой.

Ама то ако има характер на "затворено общество", самите те се определят като "елитарна школа", никой от участващите не се обяснява на медии и органи. То по презупмция такива общества се имат за извисени над системата, да не кажа нейни врагове в някои случаи. И това се връзва много добре и с родителите, които явно са ОК с това детето им да липсва на фона на 3 трупа. Това не е нужно да е "секта" в класическия смисъл, с някаква конкретна религия и извратени ритуали и други фантасмагории. Достатъчно е да си представим група финансово подплатени хаховци, четкащи се взаимно колко са възвишени и как са извън матрицата. Такива хора нито ще излязат по медии, нито ще пеят пред полицията.
Но нищо от горното не обяснява убийството. Все нещо скрито има, за да се стигне до тоя ужас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия