Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 644 980
  • 49 820
# 40 005
Скрит текст:
Току-що прочетох, че издирван мъж от маданско село е открит с помощта на полиция, доброволци и два дрона.. за четири дни. Помогнали са и записи от камери. Това в Родопите.
Свръхлуксозен кемпер с трима души, в т.ч. дете, не беше открит осем дни. Ако не беше "овчаря", можеше да минат и двадесет дни. Има записи от камери, които показват маршрута му. Но странно, не беше даден за издирване, или поне търсенето му не беше публично, за да се включат и доброволци, и хора с информация къде са го виждали.
Когато човек с един младеж и едно дете се крият, и не искат да бъдат намерени, посред люта зима по Врачанския балкан, така става.
Не зная защо се прави паралел въобще.
Цялата полиция беше на крак 6 дни в издирване.

Или тезата е, че Държавата ги е убила и затова не ги е търсила. Леле.
Скрит текст:
Ами да хората са способни на всякакви жестокости, какво да се направи, вкл. убийства, в това число и на свои близки. Не е уникален Калушев. Нито пък е единственият лидер на култ повел индоктринираните си и зависими последователи към смъртта.
Дерменджиев не ръководи разследването, има си отговарящ прокурор. Той преценява.

Да, това е едно от нещата които обещаха да променят. Отговарящият прокурор също трябва да бъде супервизиран. Разделението на властите, не трябва да означава, че ако си прокурор, никой не може да ти търси сметка. Напротив. Янкулов наскоро нали се обясняваше, как трябва да станат нещата. Бъркате демокрацията с тоталитаризъм(Само този или само онзи можел да каже). Разделението на властите е, за да не може да се оказва външен натиск с цел изгода от даден субект, не за да прави някой каквото си иска и да е недосегаем. Тази граница явно ви убягва на много от вас.
Наблюдаващият прокурор не може да бъде "супервизиран" от министъра на вътрешните работи, а от горестоящите в прокуратурата и за някои актове от съда. Такъв акт е постановлението на прокурора за прекратяване на производството, ако установят, че извършителят/извършителите са мъртви. Наследниците на пострадалите имат право да обжалват пред съд, ако не са съгласни, защото смятат, например, че извършителите са външни за групата лица и разследването не го е установило, защото не е обективно, всестранно и пълно.
Когато Дерменджиев скръцна със зъби и Сарафов подаде оставка, се радвахме, но това не беше белег за правова държава. Само в тоталитарни държави изпълнителната власт може да "супервизира" съдебната. Явно е, че не ви е ясно разделението на властите.

Той и Дерменджиев не е изцяло в правомощията си да дава брифинги без прокуратурата, ама карай.
Трябва си говорител по този случай, нека участват Главният секретар, Министърът и наблюдаващ прокурор, но един обучен юрист е необходим. Защото видяхме какво стана, когато единствено специалистите обясняват.
Как е доказано, че не са искали да ги намерят

С всички доказателствени  средства.
Хора, които бягат от нещо, звънят на властта. Звънят на близки. Звънят за помощ от колеги.
Хора , които не искат да бъдат намерени, се укриват. В Балкан. С изключени комуникации.
Не знам какви доказателства има за противното- че са искали да бъдат намерени.
Не знам, не знам.
Виж целия пост
# 40 006
А кой твърди, че са искали да бъдат намерени? Обикновено полицията не изисква съгласие, за да издирва някой от издирвания.
Виж целия пост
# 40 007
По нищо не личи, че и самите те (Калушев и децата, или само Калушев) са искали да бъдат намерени. От когото и да било.
Виж целия пост
# 40 008
Спомняте ли се случая с детенцето с аутизъм, Сашко, което беше изчезнало в Перник.
Сега проверих, понеже бях забравила, че са го открили за 9 дена.
Тогава по спомен бяха включени сериозни доброволски и полицейски ресурси и усилия.
И тогава се появиха куп конспирации, но е факт, че издирването е продължило повече от седмица. На 12 годишно дете.
Предвид състоянието му не може да се каже дали е имал или нямал желание да бъде открит и по какъв начин е приемал случващото се.
Виж целия пост
# 40 009
Рокет, говорим за кемпер. Цял кемпер, движещ се по пътищата в 21 век, не каруца в 19-ти. и не дете в пустошта.
Ама полицията само такива, дето искат да бъдат намерени ли открива? Ти да видиш!
Виж целия пост
# 40 010
Дори и да не са искали да бъдат намерени (ако са били изобщо още живи), това не значи че дете в опасност не трябва да бъде търсено под дърво и камък! Независимо дали придружителите му са въоръжени.
Не си спомням колко дена даже не се знаеше, че има дете в кемпера. Издирваха се трима. После се появи Макулев по телевизията и каза, че синът му е с Калушев и е спокоен за него.
Виж целия пост
# 40 011
Ревеш, че не е доказано, че ИК е убиеца, въпреки изнесените данни, че няма външни хора и по ръцете му има барутни частици, но не спираш да правиш внушения, че полицията не е искала да ги намери. А доказателства за това, няма никакви.
Виж целия пост
# 40 012
Рокет, говорим за кемпер. Цял кемпер, движещ се по пътищата в 21 век, не каруца в 19-ти. и не дете в пустошта.
Ама полицията само такива, дето искат да бъдат намерени ли открива? Ти да видиш!
Понякога проявяваш краен буквализъм. Ако искаха да бъдат намерени, защо са изключили Старлинк антената? Примерно.
Ако искаха да бъдат намерени, нямаше ли поне на Деян и Ралица да драснат една-две думи? Една "Околчица" е достатъчно да им изпратят.
Виж целия пост
# 40 013
На мен не ми е ясно в кой момент полицията е знаела кои точно са издирваните,защото малко хора са знаели ,че Алекс живее там,например.Баща му се появи по телевизията и не каза ,че сина му е там ,говори през цялото време за Калушев като познат .Дали Деян е казал на полицията кои са точно тримата липсващи...Ралица тръгва към морето да ги търси без изобщо да се стикова с полицията.Странна работа...
Виж целия пост
# 40 014
И на мен ми е интересно това. Яни М криеше, че неговото дете е с Калушев. На 6.02 по Нова едва промълви, че Алекс е с Калушев.. Дали изобщо е говорил с полицията, че липсва сина му, вече и това се чудя?
Виж целия пост
# 40 015
Не знам коя част от мнението ми не е била ок, но сега ще се огранича само върху това: Ралица никога не говори за хора, които са били преки участници в историята на сектата, и които биха могли да допринесат за разкриването на мистерията. Това са:
София Андреева, Валери Андреев, Петър Колев, Невена Стаева, Християн Макулев, Александър Свиленов, Леон Варсано, Теа и Борислав Пеев. Косвено биха могли да се добавят и Албена Варсано, и родителите на Теа. Може да има и още хора, но поне аз не знам за тях. Чуденката ми е: защо майката-викинг, бореща се и търсеща истината, я търси избирателно? Защо не коментира всичките тези хора? Защо не иска да разпитат тях? (Уточнявам: за Валери искала психиатър, не да го разпитват допълнително по случая). Защо не иска тяхната гледна точка? Защо се разграничи от София, при положение, че и двете "са се кръстили в една църква"?  Защото това, което тези хора биха казали, може да не й хареса? Защото си мисли, че потулвайки разни работи, те никога няма да излязат на бял свят? Или просто защото знае прекрасно от къде изгрява слънцето, но това, което ще трябва да признае в такъв случай, не й изнася?
Виж целия пост
# 40 016
И на мен ми е интересно това. Яни М криеше, че неговото дете е с Калушев. На 6.02 по Нова едва промълви, че Алекс е с Калушев.. Дали изобщо е говорил с полицията, че липсва сина му, вече и това се чудя?

Според мен се е знаело, защото интервюиращите го върнаха в ефир, за да го питат специално за това.
Иначе, аз от началото на темата повтарям, че Калушев на една бензиностанция от по-големите да беше спрял и да беше потърсил помощ, ако са бягали от някой, щеше да свърши работа. Пълно е с хора, с персонал, има записващи камери на повечето. Дори пистолет да имаш опрян в главата или в тази на някое от момчетата (ако приемем конспирацията, че кемперът е отвлечен), пак е опция да привлечеш внимание и да се измъкнеш.
Виж целия пост
# 40 017
Деян е бил казал вече на полицията, кои са тримата липсващи от хижата. Така че полицията е говорила с ЯМ преди появата му по телевизията. Неговото поведение тогава беше доста странно и объркано, но какво си е мислел, за да каже, че вярва изцяло на Калушев, той си знае. Тогава си помислих, защо този човек дърпа дявола за опашката с това изказване, сигурно няма да приключат добре нещата за детето.
Виж целия пост
# 40 018
Някога изобщо Ралица споменавала ли е момичето? А родителите му? Търсила ли ги е, за да разбере какво са правили на морето с него? Това са последните им дни, а те са били заедно с нея. Някой видял ли е някъде тя да  пише за Теа? А за отношенията със сина й Николай? Все пак тя е влязла в групата, защото той я е потърсил. Убедена съм, че няма и никога няма да има написан и ред от Ралица по темата.
Виж целия пост
# 40 019
Не вярвам РА да не им е казала, че Алекс най - вероятно е с кемпера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия