Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 490 224
  • 45 631
# 45 630
За  тези неща не бива да се трае La farina...За тези проблеми трябва да се говори. Трябва да се намери начин да се помогне , и на близките...Не да бъде срамно споделянето и търсенето на помощ.Точно за да не няма такива случаи...Засега близките са принудени да се справят сами, и това е страшното...
Това пък изобщо не е вярно. Има центрове за лечение и за споделяне, има комуни, има и психиатри. А колкото аз съм давала гласност за този проблем години наред, надали има друг да го е правил.
Знаеш ли колко струва престоя за месец в център?.А посещенията при психолог, психотерапията, психиатър?
    Специално на СофиЯ не й в било проблем да плаща. И вероятно като всеки родител тогава е смятала, че прави всичко възможно ...Вероятно пък срамота от син-"наркоман" е надделял..
Честбо казано в София са доста по-ниски цените за лечение на наркомании от тези на Калушев. И говорим за наркомании, не за някой дето е пушил трева. А с такава майка сигурно щях да съм на хероин.
Виж целия пост
# 45 631
мързеливка, да се чудиш къде да си метнеш детето, за да му решиш проблема, не е правене на всичко.
Когато едно дете на 14-16 години има проблем с наркотиците, силно вероятно е причината да е тръгнала от свмейството. Затова се търси помощ от специалисти, които да работят и с детето и с родителите. Ама това означава, че родителите трябва да са активно заети с процеса. Да жертват времето, комфорта, навиците си, за да помогнат.
Валери, Алекс, Ники, Леон, всички те са били в едно и също положение, просто по различен начин.
Имали са проблеми и нужда от подкрепата, помощта и участието на родителите си.
Вместо това са получили билет към Калушев, за жалост при 2ма от тях е бил еднопосочен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия