Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 515 486
  • 46 312
# 46 200
Аз разбирам, че не са задължени властите да дават отчет нон стоп, но пък 4 месеца - нищо. Гаф с гилзата в ефир...никакво обяснение. Обяснявам си го, че искат да напаснат цялото, без да дават новите данни по трасето, защото с първите се омотаха здраво. Обявиха версия и като взеха да излагат фактите...нещата не им се получиха дотолкова, че забраниха въпроси на последния брифинг.   По този начин обаче да чакаме сякаш да напаснем първо картината, на мен лично ми е съмнително... Ако всичко си върви както трябва, за новите неща какъв проблем има да се информират хората.  Мълчанието е прекалено и според мен не могат да напаснат нещата, така че казаното в началото да е истина. Демерджиев беше много по-убедителен и категоричен като казваше, че чака доклад и че има нови данни. Получи доклада и какво стана...
Виж целия пост
# 46 201
На тройната снимка Дечо изглеждаше като умрял по-отдавна, съдейки по цвета на лицето.
Някой го спомена това по-рано.
Всички предполагам сме виждали починали хора. Първите 24 часа почти няма промяна, после започва да се свива и потъмнява/пожълтява кожата. Поне такива са моите наблюдения.
Виж целия пост
# 46 202
Спрете с тези глупости, съдебни лекари ли сте, та така категорично се изказвате. По-отдавна и по-скоро умрял, все е едно. Не са със седмица разлика, нито току що да уира единия, за да има разлика. Разликата се дължи на различни фактори, като количество кръвозагуба преди смъртта, причина за смъртта, надишали ли са се с пушек, вкл. И положението на главата след смъртта. Този който в първите часове след смъртта е по корем ще има петна по лицето.
Виж целия пост
# 46 203
Между другото ако ще де изследва и опсива всяка от намерените в хижата гилзи, напълно е възможно балистичната експертиза да се забави и още.
Ако не се лъжа се говори за десетки/стотици гилзи в хижата. Предполагам това означава номериране и описване на всяка една по точно определвни правила.
Ако Деян може да разпознае от пръв поглед, вярвам че един специалист може и за секунди да каже какво се е случило в гилзата, ама официалната бумащина ще е сериозна.
Виж целия пост
# 46 204
Аз разбирам, че не са задължени властите да дават отчет нон стоп, но пък 4 месеца - нищо. Гаф с гилзата в ефир...никакво обяснение. Обяснявам си го, че искат да напаснат цялото, без да дават новите данни по трасето, защото с първите се омотаха здраво. Обявиха версия и като взеха да излагат фактите...нещата не им се получиха дотолкова, че забраниха въпроси на последния брифинг.   По този начин обаче да чакаме сякаш да напаснем първо картината, на мен лично ми е съмнително... Ако всичко си върви както трябва, за новите неща какъв проблем има да се информират хората.  Мълчанието е прекалено и според мен не могат да напаснат нещата, така че казаното в началото да е истина. Демерджиев беше много по-убедителен и категоричен като казваше, че чака доклад и че има нови данни. Получи доклада и какво стана...
Скоро ще станат 5 месеца.
Има ли някакъв краен срок или ще си мълчат така, докато свят светува.
Виж целия пост
# 46 205
Задушаване приживе ще бъде отразено в СМЕ, патологът няма как да пропусне задушаване.
Гледалите видеата - докато пожарът си гори, тримата спокойно си ходят напред-назад, нали? В колко часа спират да се виждат?

Снимката на Бърд беше с друго разположение на тела от първата, нали така?
Последното движение на хора е, когато Ивей и другите двама отиват и се връщат откъм гаражите, около 20,45. В този момент никъде нищо не гори. След около половин час пауза, на камерите се вижда лумналия пожар и никакво човешко присъствие.
Виж целия пост
# 46 206
Деян верно ли е някакъв оръжеен експерт? Аз съм стрелял достатъчно в казармата, ама изгорели в пожар гилзи не съм виждал, за сравнение само де.
За да е видимо, че някой е умрял по-рано трябва разликата да е примерно един ден. Смятам, че няма как да е станало.
Виж целия пост
# 46 207
Ами на изтеклата снимка лицето на Дечо е изпито и лилаво (така става като престои по-дълго), а лицето на Пламен не. Значи или има разлика в начина на умиране или във времето.
Виж целия пост
# 46 208
кой е с лице надолу?
кръвта се стича надолу и съответно мястото на постмортем синините зависи от позицията.
Виж целия пост
# 46 209
кой е с лице надолу?
кръвта се стича надолу и съответно мястото на постмортем синините зависи от позицията.
Това значи, че Дечо е бил по лице, а за снимката е обърнат по гръб.
Кошмар.
Виж целия пост
# 46 210
не знам. нямаме данни, само предположения.
Виж целия пост
# 46 211
Както всъщност го вижда Деян - по очи...
Виж целия пост
# 46 212
Не вярвам, че такъв пожар може да "лумне" за 5мин, дори да се използва взривна течност. За да се разгори всичко е нужно време.
Ако ще говорим за видеиото, реално някъде след 21:00 нататък (точен час не помня, но беше след 4те единични пукота) започват да се чуват пукоти, които някой беше казал, че може да са от възпланеняането на куршумите. Чуват си се ясно.

За снимката, по описанието на Деян, Дечо е по средата, между другите 2ма по очи. Което прави още по-малко вероятно снимката да е от намирането на телата. Аз затова питам, по протокол кой и как има право да обследва телата на терен. Но ме съмнява, че в групата имаме човек, който да знае. Но това е важно уточнение като цяло.
Виж целия пост
# 46 213
Това се вижда на камерата- 20.44 влизат 3мата и нищо не гори,камерата спира. След половин час се включва и се вижда горящата хижа.
Виж целия пост
# 46 214
Това се вижда на камерата- 20.44 влизат 3мата и нищо не гори,камерата спира. След половин час се включва и се вижда горящата хижа.

Нищо не гори е много общо казано.
Тримата се движат из двора и на моменти в мазето ви вижда светлина и излизане на дим.
На първия брифинг имаше мисля и някой от пожарните служби. Казаха ли от къде е тръгнал пожара, защото вече не помня, но предполагам е мазето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия