Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 514 291
  • 46 291
# 46 215
Не вярвам, че такъв пожар може да "лумне" за 5мин, дори да се използва взривна течност. За да се разгори всичко е нужно време.
Ако ще говорим за видеиото, реално някъде след 21:00 нататък (точен час не помня, но беше след 4те единични пукота) започват да се чуват пукоти, които някой беше казал, че може да са от възпланеняането на куршумите. Чуват си се ясно.

За снимката, по описанието на Деян, Дечо е по средата, между другите 2ма по очи. Което прави още по-малко вероятно снимката да е от намирането на телата. Аз затова питам, по протокол кой и как има право да обследва телата на терен. Но ме съмнява, че в групата имаме човек, който да знае. Но това е важно уточнение като цяло.
Права сте, при тези температури пожарът може да спре, преди да се е разгорял. Защо ще палят пожар, за който не са сигурни, че изобщо ще се разгори?
Пукотите се чуват цяла нощ, това са пукоти от горенето на дебели греди, много характерно за огън с висока температура.
Поради каква причина може да се подреждат тела? Не казвам "местят", то е ясно, че трябва да се пренесат до колата, с която ще бъдат извозени. Но ако на снимката не е от положението, в което е настъпила смъртта, защо са подредени, а не направо отнесени?
Относно влизането в 20:44 - не е ясно, дали са тримата или ИИ, съпровождан от двама души. По височина и походка изобщо не приличат на Дечо и Пламен; не говорят с него; осветяват го в гръб през цялото време. Сцената прилича повече на конвой (и беше определена като такава от експерти), отколкото на разходка.
Виж целия пост
# 46 216
Припомням снимката от Bird /ако може да се вярва/
Виж целия пост
# 46 217
Относно стичането на кръвта, още в един от първите ми постове бях писала. Не знам как Ивайло е бил по гръб, а кръвта от ухото му се е стекла по бузата му. Странно ми беше, но никой не обърна внимание и не съм питала повече.
Виж целия пост
# 46 218
Да си припомним и още няколко снимки и коментар от статията към тях:


“ Нови снимки от Петрохан на фотографа Радослав Първанов повдигат още въпроси за случилото се там.

На снимката от предния вход на хижата, където бяха намерени трите мъртви тела, все още личат следи от кръв. Кръвта обаче ни най-малко не съвпада с положението, в което бяха телата на снимката, която изтече във вестник "Уикенд". На нея трите тела бяха наредени едно до друго. Следите от кръв обаче са диагонално разположени - от двете страни на кучешката колиба. Стопеният сняг между колибата и хижата напомня очертанията на човешко тяло. Встрани от колибата и зад нея снегът също е стопен.

Най-голямото петно без сняг е най-близо до хижата и съответно до пожара. Възможно е това да е причината там снегът да се стопи най-бързо. Но защо на останалите места се е стопил на петна, а непосредствено до тях има сняг - остава загадка.На мястото, където беше паркиран кемперът на Иво Калушев, снегът също се е стопил, става ясно от друг кадър”.
Виж целия пост
# 46 219
На снимка от Бърд какво се вижда? Аз не се ориентирам какво ни показва тя.
Виж целия пост
# 46 220
На снимка от Бърд какво се вижда? Аз не се ориентирам какво ни показва тя.
Виж целия пост
# 46 221
Това означава ли, че разследващите са снимали с дрон хижата и околността?
Защото ме съмнява да са допуснали цивилен дрон в района.
Виж целия пост
# 46 222
На снимка от Бърд какво се вижда? Аз не се ориентирам какво ни показва тя.

Там с бялото са очертанията на телата. Не ми се виждат подредени. Доколкото си спомням точно разследващите са пуснали дрон
Виж целия пост
# 46 223
Рокет, не,това са снимки от фотограф Радослав Първанов:
https://www.parvanov.org/%D1%85%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D … D0%B5-2026/?amp=1
Виж целия пост
# 46 224
Рокет, не,това са снимки от фотограф Радослав Първанов:
https://www.parvanov.org/%D1%85%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D … D0%B5-2026/?amp=1

Ивка, аз по-скоро визирах снимката на Бирд със цензутираните тела.
Виж целия пост
# 46 225
Не знам,Рокет,ама пишат,че разполагат и с такива от Околчица…
Може ли да си пуснете този запис точно на тази минута и секунда  показана на скрийншота час на таймер горе / не минута от видеото!/ 21:20:46 чувате ли женския глас, който казва една дума и какво ви се чува, не искам да фрустрирам с това,което чувам аз:

https://youtu.be/SzAsj6BF-Rg?si=KJQQ8QoKpb3qA5QK
Виж целия пост
# 46 226
Рокет, не,това са снимки от фотограф Радослав Първанов:
https://www.parvanov.org/%D1%85%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D … D0%B5-2026/?amp=1

нещо конкретно относно това
Цитат
През късното лято на 2025 г. се озовах край хижата, където се натъкнах на определени гледки и у мен бързо се задействаха някои инстинкти. Направих снимки и видео и си направих съответните изводи. Бързо забравих случката, тъй като проучването ми бе стигнало до няколко НПО-та с някои, необясними за мен, детайли, свързани с липсата на юридическа правоспособност.
има ли? Че по-неясно изказване не мога да си представя

ПП абсолютно никакъв говор не чувам на 21:20:46, само вятър и пращене от пожара
Виж целия пост
# 46 227
Според мен точно Бърд са се докопали до снимки от дрон, който най-вероятно е пуснат преди да влязат спец частите. А другата е или AI или след местене.
Виж целия пост
# 46 228
Не знам,Рокет,ама пишат,че разполагат и с такива от Околчица…
Може ли да си пуснете този запис точно на тази минута и секунда  показана на скрийншота 21:20:46 чувате ли женския глас, който казва една дума и какво ви се чува, не искам да фрустрирам с това,което чувам аз:

https://youtu.be/SzAsj6BF-Rg?si=KJQQ8QoKpb3qA5QK


аз чувам детски глас "Недейте!"
Виж целия пост
# 46 229
Рокет, не,това са снимки от фотограф Радослав Първанов:
https://www.parvanov.org/%D1%85%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D … D0%B5-2026/?amp=1

нещо конкретно относно това
Цитат
През късното лято на 2025 г. се озовах край хижата, където се натъкнах на определени гледки и у мен бързо се задействаха някои инстинкти. Направих снимки и видео и си направих съответните изводи. Бързо забравих случката, тъй като проучването ми бе стигнало до няколко НПО-та с някои, необясними за мен, детайли, свързани с липсата на юридическа правоспособност.
има ли? Че по-неясно изказване не мога да си представя

ПП абсолютно никакъв говор не чувам на 21:20:46, само вятър и пращене от пожара

След 43 минута от видеото (21:20 часа на таймера) наистина се чува глас, който казва нещо като "недейте".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия