Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 417 943
  • 43 642
# 7 335
Не, че нещо ама кой освен мене не е бил свързан с ДС по линия на някой родител/прародител. То и за себе си не смея да гарантирам. Все пак времената са били такива.

Ами доста сме несвързаните с ДС, да ти кажа.
Виж целия пост
# 7 336
Не, че нещо ама кой освен мене не е бил свързан с ДС по линия на някой родител/прародител. То и за себе си не смея да гарантирам. Все пак времената са били такива.

Ами доста сме несвързаните с ДС, да ти кажа.
Важно е, обаче, кой има власт и решава.
Виж целия пост
# 7 337
Като не е имало лустрация е ясно кой решава.
Виж целия пост
# 7 338
Нещо съм пропуснала ,може ли да уточните кое е момчето Деан от интврвюто?
Виж целия пост
# 7 339
Е и аз не съм, сигурно за това не съм имала милион за раздаване, нито тогава, нито сега
Никой имот в Краево не струва милион, още повече 2012 година. Доста над пазарната цена ще да е било.
Според статията на всичкото отгоре тогава са гледали там халюциногенни гъби. Много подходящо място за малолетен наркоман
Виж целия пост
# 7 340
Не, че нещо ама кой освен мене не е бил свързан с ДС по линия на някой родител/прародител. То и за себе си не смея да гарантирам. Все пак времената са били такива.

Ами доста сме несвързаните с ДС, да ти кажа.
Те, най-големите противници на комунизма, ще излязат най-свързани... А уж всеки имаше поне един дядо, репресиран от комунистите.
Виж целия пост
# 7 341
Не знам защо повече се разсъждава по други версии като е ясно, че цялата история е плод на ескалация в рамките на някакъв измислен култ.

Историята с детето наркоман е абсурдна. Дори по времето на хероиноманите през 90-те зависимите се лекуваха в комуни, но специализирани в Италия и Испания, например, и под лекарско наблюдение. При марихуаната няма физическа зависимост и не се налагат такива драматични мерки, но и у нас вече има достатъчно клиники за лечение, когато родителите имат пари. Има и в чужбина. Работят добре.
След интервютото на тази жена вчера мисля, че на всички трябва да се е изяснило колко далече от нормалното мислене имат тези хора и защо е напълно излишно да се търсят конспирации. И не, това не е будизъм, нито тибетски будизъм, не е и секта, а култ с измислен духовен водач, който с години е печелил пари от това.
Виж целия пост
# 7 342
Имаше инфо за този Деян, но се затрупа от другото инфо в темата.
Той е подал сигнала.
Деян Илиев приятел ан ИК живеещ в Гинци. Според това, което изнесоха, майката на ИК му се обадила след като получила СМС да отиде да провери какво става, но той се отказал заради силния вятър. Отишъл следващия ден и след като ги открил, съобшил на патрул на Гранична полиция и подали сигнала.
Тук версиите се разминават - някои съобщиха, че полицията го е прибрала и не се е връщал. Други, че сам се е изнесъл.
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/22272229

А това пред преди малко - разпитан е, след това пуснат и изчезва с 200. На мен ми прилича на защитен свидетел.
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/speleolog-ot-ginci-zhiveel … -petrohan-2445521
Виж целия пост
# 7 343
Не знам защо повече се разсъждава по други версии като е ясно, че цялата история е плод на ескалация в рамките на някакъв измислен култ.

Веднага ще ти кажа защо, защото (1) едното не пречи на другото и (2) все още не се знае със сигурност, ако е “само” това - ритуално самоубийство - какво ги е подтикнало до такива крайни мерки. Ако е депресия, от какво е била породена? Имаше и някаква информация, че били заплашвани, това не може с лека ръка да се отхвърли.

А съвсем отделна тема е, че това НЕ означава, че няма други свързани престъпления, тъй като бая подозрителни факти излязоха.
Виж целия пост
# 7 344
Мерси!

Бил заедно с Калушев от 2002, когато е 16-годишен. Интервюто е от 2013, когато е на 27.


И това се случи преди много години, на колко години бяхте тогава?

Бях на 16.

Можете ли да ни разкажете как се случи така, че започнахте да живеете заедно? Какво се случи по време на обучението ви или след това?

Преминавах през много неприятен етап от живота си, след като имах много неприятни, неудовлетворяващи и наистина напрегнати и агресивни взаимоотношения с всички около мен. Също така бях в състояние на меланхолия, защото дядо ми наскоро почина и той беше първият близък човек, на чието погребение присъствах. Освен това родителите ми се бяха развели и аз запълвах дните си с непрекъснато гледане на новини и много време пред компютъра, както и със слушане на много силна музика. Нямах истински приятели, нито пък имаше такива, които имаха добри намерения.

След като се записах в курса, започнах да ходя на лекции, започнахме да излизаме сред природата – нещо, което не ми беше чуждо – но да ходиш в планината с добри, близки и спокойни приятели е различно от това да отидеш там, за да избягаш от проблемите си. И в един момент стана ясно, че не правя нищо смислено у дома, затова се преместих да живея при него. Това е всичко.
Виж целия пост
# 7 345
За мен е важно да се разследва и разбере колко и кои хора са били част от този култ. Не знаем изобщо какво "наследство" им в внушил Калушев. Може наследник да е посочил, може цяла нова организация да им е завещал, може дори по-лоши инструкции да е оставил за последователите си. Тези хора видимо не са добре и са способни на всичко. Трябва да бъдат намерени до един и се надявам поне да ги обявяват публично, за да знаем да се пазим и да си пазим децата. Нямаме идея откъде дебне следващия лама - йога студио, курсове по катерене, частно училище...
Виж целия пост
# 7 346
Този, който е подал сигнала, ако е изчезнал като защитен свидетел, направо пак ми отвява главата, защото по никакъв начин не се връзва със самоубийството.
Трябва ми малко дигитален детокс, защото вече не мога и да работя, само цъкам по статии и видеа и се опитвам да убедя мозъка си да възприеме станалото.
Виж целия пост
# 7 347
Пак ли започнахме с каналите за дрога. Който ги знае да сигнализира, където трябва. Тази тема не е мястото.
А какво ли щеше да бъде, ако спонсори бяха от други партии, или пък други бяха сключили споразумението, дали разрешенията за оръжие (n на брой, като че ли човек има повече от две ръце та му трябват 18)?
Виж целия пост
# 7 348
И според мен момичето е важно, защото е трябвало да изчисти името на Калушев, включително пред майка му,относно пола. Жалко, ако само това я е притеснявало...
Нея нищо не я е притеснявало, а е знаела. Такъв СМС не се праща на майка, която не е навътре в нещата.
Прави ли ви впечатление, че всички близки на убитите са зомбирани, но не и опечалени? Не видях на един родител или приятел да му трепне гласа. Дори и за децата. Зловещо.

П.С. не вярвам във връзки на случая с държавни сигурности от преди 1-2 поколения.
Имаме си фиксация към това, но… 37 години минаха.
И не спират конспирациите и търсене на теле под вола за нещо елементарно: секта, изправена пред разкриване, оттам и масовото самоубийство/убийство.
Виж целия пост
# 7 349
Дано да са го прибрали като свидетел, а не да има още трупове нейде по върховете:(
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия