Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 456 705
  • 44 674
# 12 885
Нищо фрапантно може да не се е случило с момичето. Достатъчно е да се оттегли от живота в групата (а то е живяло в хижата преди да отидат на морето) и да секнат парите от родителите. Дори само нещо такова може да доведе до окончателното натискане на спусъка в главата на някого. Няма как да сме на неговото място и да разберем.

Завъртяха се едни приказки в обществото покрай даренията на Терзиев и др., интервюто на Андреева и т.н, че едва ли не Калушев и компания са разчитали само на пари от родителите на децата, че чак стигнали дотам, да си пръснат мозъците, защото видиш ли им секнали приходите  от щедрите родители.
https://youtube.com/watch?v=Rwar11uJHkU&si=vSz3tvQ-2-G67yb8
Това е интервю в дарик с Владимир Йончев, който е бил приятел с Калушев и казва, че Ивайло е единствено дете на два много богати рода, за който не му се слуша цялото интервю на 27:30.
Виж целия пост
# 12 886
В крайна сметка приятелката на Ивайло ли беше, излезе права, за двата джипа в следобедните часове...
Нейните бяха 4 броя в късния следобед.
Виж целия пост
# 12 887
Е, то при тоя случай не се призова да се търсят свидетели и да се дава информация.
А за всеки криминален случай се казва: "Молим гражданите, имащи сведения по случая да се обърнат към еди-кое си РПУ".
Тук ни кемпер, който се търси показаха, ни хората, които се издирват.
Виж целия пост
# 12 888
Двата богати рода не са го явно подсигурили достатъчно, щом е прибирал охотно един милион от майка на дете и каквото може от политици и спонсори.
Виж целия пост
# 12 889
Да, и накрая този свръхчовек сам се "събуди от дълбокия сън"... Хайде хайде, най-обикновен мошеник си е, просто е бил достатъчно интелигентен добре да подбира жертвите си... досега! Проблемът не произлиза от неговата "феноменалност", а от глупостта на тези, които са му се вързали.
Виж целия пост
# 12 890
Няма филтър, но поне говори истината от нейния си ъгъл и дава някаква информация, макар и пречупена през зомбираното си съзнание. А другата лъже за всичко, Ламата е прекрасен и точка. И почва мантрите си какво искала държавата да разследва, конспирации и съобразяване с измислиците в главата и. Няма смисъл изобщо да я слуша човек, една стена да сложат, повече ще разберем.

И не, не вярвам на Ралица грам. Не знам дали е театър или си вярва, дали така се справя с мъката, но не казва истината.
Това бяха исканията, формулирани с помощта на адвоката й:

Да се разкрие истината за смъртта на сина ѝ – Ралица настояваше за задълбочено разследване на смъртта на Николай и за установяване на точните обстоятелства около трагичния инцидент, който той претърпя. Според нея има много неизяснени въпроси около случилото се и тя искаше да се изясни кой носи отговорност за това.

Търсене на отговорност от виновните лица – Майката на Николай беше категорична, че трябва да има отговорност за хората, които имат вина за инцидента. Тя настояваше за сериозно разследване на участието на полицейските служители, които бяха замесени в случая, и призоваваше за наказания за всеки, който е допуснал грешка или неправомерно действие, довело до трагедията.

Прозрачност и справедливост в правосъдната система – Ралица се оплака, че разследването на случая не е достатъчно прозрачно и ефективно. Тя искаше да се гарантира, че не само нейният син, но и всички пострадали от подобни инциденти ще получат справедливост. Тя подчерта, че правосъдната система трябва да бъде ефективна и да не допуска такива случаи да бъдат прикривани или да се забавят с години.

Промени в законодателството за безопасността – Ралица изрази желание за законодателни промени, които да предотвратят бъдещи инциденти като този. Тя говореше за необходимостта от по-строг контрол върху действията на органите на реда, както и за въвеждане на нови правила и механизми, които да осигурят по-голяма защита на гражданите.

Психологическа помощ за семействата и закрила – Тя спомена и нуждата от психологическа помощ за близките на жертвите на насилие и инциденти, като подчерта, че след такава трагедия, семействата често остават без подкрепа. Сподели, че се страхува и иска закрила.

Жасмин, с кое от посоените искания не си съгласна?
Виж целия пост
# 12 891
Така ги търсиха, че да не ги намерят.
Виж целия пост
# 12 892
Мисля си колко е трудно да се самоубиеш..цялото ти тяло, същество е в шок, когато в последната милисекунда, след смъртта, осъзнаеш грешката си. Няма дзен, няма дхарма, само мрак.

А преди това да напишеш на майка си  - " Супер съм, наваля"
Е, какво да ѝ напише?! "Смятам да се самоубия"?
Същата майка явно е била в пълно неведение с какво се е занимавал синът ѝ, защото е казала, че той никога не е имал, каквото и да било, огнестрелно оръжие. Синът ѝ явно умишлено не е искал да я тревожи, защото вярвам, че тези родители (поне) са нормални хора.

Много се е  постарал  в  насока  "умишлено не е искал да я тревожи"  лелеее... сериозно ли ги говорите такива.                       Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 12 893
Че е имал пари, имал е, стар номевклатурен род, имоти, парцели... Ама, ако наистина скита по света от тийн, всичко това е пари и то не малко. Отделно оборудване за скъпите занимания. Цоцането на патките е дошло по-късно.
Виж целия пост
# 12 894
Интервюто с Иван Бакалов не беше особено обективно. Най-малкото, водещата го пита за огражденията и спирането на туристите и той започва да обяснява как били 3-ма здрави и прави мъже, адвокатът бил с пари - не било самоубийство. Редно е да се е запознал поне с основната информация.  Калушев построил комунизма: "момченца, имоти"... Будизмът изключвал самоубийство - колко пъти се обясни, че "вярванията/религията" на Калушев не е будизъм.
То ние във форума се решихме на по-големи журналисти.
Догледах го, откровено разочароващо интервю. И не, защото не вярва, че е самоубийство, ако приемем, че има 2 линии – мотив за убийство, от една страна, и личният им живот и вярвания, от друга. Ами защото изобщо не беше подготвен Иван Бакалов като журналист.
Виж целия пост
# 12 895
Някой ако наистина си е оставил момичето при тези “да го гледат”… това вече е извращение.

Има ли интервю на майката на Ники от преди да бъдат намерени с кемпера ? Не успях да намеря и ако има и тогава ли беше толкова притеснена, колкото сега за Деян ?
При Лора каза точно две думи за сина си.

Някъде прочетох че Деян бил срещнал гранична полиция при чешмата, после жена му дава показания, че е било при магазинчето. Това също ли е разминаване в показанията ?
И наистина какво е правил 2 часа докато се обади на 112 ? Възможно ли е да е комуникирал в ИК по разните им там скрити приложения?

Защо кмета на Гинци казва “Познах двамата-трима” ? Все едно са били повече.
Виж целия пост
# 12 896
Владо Йончев по мое мнение не му е бил близък приятел. Познавал го е, но нито в Мексико е ходил, нито често го е виждал.
В интервюто казва, че последно са се виждали преди 2 години на хижата и обсъждали пещери.
Никога не били говорили за будизъм и вярванията на Калушев.
Виж целия пост
# 12 897
Преиграха и се оляха с образа на Калушев – 'всемогъщия злодей'."
Ако се събере цялата информация за Ивайло Калушев, която пускат и обясняват специалистите – от криминалисти до психолози – се получава нереален свръхчовек.
Образът му беше „напомпан“ до размерите на митичен злодей.
Психолозите говорят за „контрол на съзнанието“ и „хипноза“, сякаш Калушев притежава свръхестествени способности да лишава хората от воля. Ако се обобщи цялата оповестена информация за Ивайло, излиза, че в България е живял единственият по рода си феномен – най-интелигентният човек на планетата!
Личност със способности, които му позволяват да подчинява всичко наред: от нашите до световните разузнавателни служби (които постоянно са го проверявали), до най-дълбоките човешки инстинкти на родители и близки.
Чрез внушение и хипноза хората са се надпреварвали да му подаряват парите си, за да живее той изключително луксозно.
Така изглежда версията, изградена върху подхвърлени доказателства.
Хипнозата е метод и на психолози и психиатри, без да претендират да са свръх хора. Има си техники, които се учат и без да си гуру.
И нямаше да има образ на митичен злодей, ако заинтересовани да скрият дейностите му не се опитваха да го направят свръх герой
Виж целия пост
# 12 898

Ралица.


Мисля си колко е трудно да се самоубиеш..цялото ти тяло, същество е в шок, когато в последната милисекунда, след смъртта, осъзнаеш грешката си. Няма дзен, няма дхарма, само мрак.

А преди това да напишеш на майка си  - " Супер съм, наваля"
Е, какво да ѝ напише?! "Смятам да се самоубия"?
Същата майка явно е била в пълно неведение с какво се е занимавал синът ѝ, защото е казала, че той никога не е имал, каквото и да било, огнестрелно оръжие. Синът ѝ явно умишлено не е искал да я тревожи, защото вярвам, че тези родители (поне) са нормални хора.
Можеше да й напише: обичам те, мамо,  примерно. Щом пък е бил чак толкова любящ и загрижен син, и не е искал да в тревожи.
Виж целия пост
# 12 899
В началото информацията беше за 10-на човека, които са живеели в хижата./ Не си спомням източник, но беше съвсем в началото, след смъртта на първите трима./ Ма като гледам то едната майка ходила на сармички, Терзиев ходил 5,6,10 пъти, може да се обърка човек.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия