Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 468 393
  • 45 074
# 15 225
Разбирам хилядите теории и конспирации , но някои факти са неоспорими .
Като започнем с лъжите изречени от майката на Ники … имат само пушки за пейнтбол , нямат джипове , нямат странни отношения и т.н.
Рисунките на Калушев , писмото …
Сигналите от няколко човека , не от един . Оттегления нотариално сигнал от бабата и дядото . Абсурдно оставените деца за “лечение” . Как може да се пренебрегват и да си заряваме главата в пясъка ,само и само да има голяма конспирация ?
И като са убити от професионалисти , защо изобщо е целия този панаир ? Беше хиляди пъти по-лесно да ги упоят и после да запалят всичко , или просто да изчезнат безследно …
За себе си аз нямам съмнение , че Калушев е бил психопат , както и , че родителите на децата са с промити мозъци … както и самите деца, и другите мъже . Въпросът , който си задавам е , какво се е случило , за да тръгнат толкова бързо от морето , защо са върнали момичето / като подозирам , че същата не казва всичко , което знае . Техните я пуснали за две седмици през Декември , а сега изведнъж ѝ казали да се прибира / , и като цяло защо точно в този момент се е случило всичко , след като по действията им от предните дни не може да се съди , че следва самоубийство , поне не и веднага .
Виж целия пост
# 15 226
Октомври месец Ивай е пуснал много хубав кемпер за продажба в сайт, споменава , че с него са ходили до Франция и Испания, има снимки и на Алекс в кемпера със филтър на лицето със същите панталони е Алекс, май не са давали пари за дрехи много много. По същото време Статев също е пуснал някакъв имот за продажба в някакво село. Те изглежда след това си купили наскоро новия кемпер. По мои наблюдения - Дечо и Пламен са били наистина добродушни и отстъпчиви, лесни за манипулация и обработка, добре дошло за Калуша. Ивай има доста по самоуверен вид , стойка и държане. Слугите най- вече са били Дечо и Пламен. Според мен ще изнесат още данни, записите мисля, че ги пуснаха за да се види на този етап , че няма външна намеса , но тепърва ще изплуват мотивите и причините. Чудя се този , който е в Мексико да не си посегне и той, дали не отиде да изпълни някаква заръка на Калуша , да търси тулки , в които нашите ще се преродят скоро.
Виж целия пост
# 15 227
Хората с животинче им било мъчно за животните, ама децата са обучавани за спецчасти - ей туй, ако някой ми го обясни, всичко ще ми стане ясно. Даже другарката Гайдуркова.
Виж целия пост
# 15 228
Ники Златков ми звучи като да е екзекутиран. Момичето е било в хижата от 9-ти до 11-ти янури. После са прекарали 2 седмици заедно, като тя дори е спала в хижата. Достатъчно време за едно младо момче да си падне по момиче. Мисля, че техните отношения са изиграли доста голяма роля в цялата ситуация.
Не знам как това се връзва с Ламата да докара момичето по заявка на Николай. В писмото до майка си Ламата намеква, че източниците на проблем са извън групата, а не вътре. "Поредният опит да помогнем на едно болно момиче..." и т.н.
Виж целия пост
# 15 229
тези деца (за мен са деца) са имали вероятно много по-добър, интересен, динамичен живот с И.К. и компания, отколкото с истинските си семейства - техния филм, който гледах, особено Ники като по-малък, ме впечатли истински - толкова щастлив изглежда под водата, с толкова увереност в това, което прави....
Все ще се намерят и други самотни мъже из горите. Пратете им децата си за отглеждане, нека и те имат по-добър, интересен и динамичен живот. Не може само ония късметлии Алекс и Ники я.

Точно с това ги е привличал - пещери, гмуркане, безгрижие.

Но да не забравяме - религиозни практики, контрол върху живота ти, липса на връстници, липса на отношения с другия пол, лишаване от образование. И един ден ако се събудиш и ти се наложи да живееш извън сектата, как точно ще се справиш?
Виж целия пост
# 15 230
Точно с това ги е привличал - пещери, гмуркане, безгрижие.

Но да не забравяме - религиозни практики, контрол върху живота ти, липса на връстници, липсва на отношения с другия пол, лишаване от образование. И един ден ако се събудиш и ти се наложи да живееш извън сектата, как точно ще се справиш?
Деян как се е справил? Има други от групата в Мексико, които явно са напуснали също. Да не говорим, че Николай от видеото, което се вижда е супер интелигентно момче. Не мисля, че нито Алекс, нито Ники са щели да имат проблем с живота извън хижата.
Виж целия пост
# 15 231
Деян определено не е бил напуснал.
Виж целия пост
# 15 232
Изгорялата камера от главния вход, която мъчат.




В края на тричасовите записи се виждат полицаи, които са при една от каремите, описват, снимат, свалят я. Ако са направили така и с другите може да няма записи на пожарната.
Пожарната идва на 2-ри февруари. Това е от 3 февруари, привечер. Ако са сваляли всички камери в един и същи ден, значи е снимана пожарната. Пък и да не са, надали с влизането след спецчастите, ще махат камери веднага. Свалянето на тази камера на 3-ти значи, че, поне от нея, са започнали да гледат записите на 4-ти, сряда.
Виж целия пост
# 15 233
Чувствам се все по-нормална. Или не. Не знам и аз вече. "Мир на праха на тези хора, особено на прекрасното момче Алекс и Ники...като изключим "сексуалния" момент в техните отношения, за които се твърди, и религиозните уклони, тези деца (за мен са деца) са имали вероятно много по-добър, интересен, динамичен живот с И.К. и компания, отколкото с истинските си семейства - техния филм, който гледах, особено Ники като по-малък, ме впечатли истински - толкова щастлив изглежда под водата, с толкова увереност в това, което прави...."
Скрит текст:
Имам въпрос...нормално, този случай трудно може да остави човек безразличен, а още по-малко да не му изникват постоянни въпроси по случая.

Обсъждахте кадри, в които те отправят средни пръсти на някой на камерата...възможно ли е да са знаели, че някой им е хакнал камерите и ги наблюдава (подобно на случаите в козметичните салони и гинеколога)?

Друг въпрос - ако действително се приеме, че изтеклата в медиите снимка на тримата умрели, е фалшива (знаем, че няма официално потвърждиние, че е така), който и да я е правил, как знае с какви дрехи са били и по-конкретно, за скъсания/обгорен панталон на Ивайло И.?

А според мъжът ми, дори някой да ги е заплашвал и животите им да са били в риск, с толкова оръжия, е нелогично да не са дали отпор или да не са се подготвили за такъв. А и друго сега ми хрумва - беше питано по-рано, защо не са се обадили на 112, ако е имало заплахи към тях...вероятно защото не са имали вяра на полицията...знам ли...

И за мен има много повече в историята - неща, които не знаем и не са ни информирали...Ами ако тези, които са им били гърба и са ги спонсорирали/финансирали, са им казали: Ние бяхме дотук, оправяйте се!, а да е възникнала някаква ситуация наистина с това момиче, за което И.Калушев е писал на майка си..и те са били в безизходица? Честно, изобщо не вярвам във версията за самоубийство, в умишлено тиражираните партенки, с цел  "дъвка за публиката", но виж...колко страници сме изписали в търсене на достоверни обяснения. Сигурно в утрешния ден ще изникват нови и нови въпроси. Мир на праха на тези хора, особено на прекрасното момче Алекс и Ники...като изключим "сексуалния" момент в техните отношения, за които се твърди, и религиозните уклони, тези деца (за мен са деца) са имали вероятно много по-добър, интересен, динамичен живот с И.К. и компания, отколкото с истинските си семейства - техния филм, който гледах, особено Ники като по-малък, ме впечатли истински - толкова щастлив изглежда под водата, с толкова увереност в това, което прави....
Виж целия пост
# 15 234
Деян определено не е бил напуснал.
Деян са го напуснали, Ламата не обича пораснали момчета, а обслужващ персонал си е имал достатъчно. Може би Деян е имал и по-адекватни родители, които са го подкрепили.
Виж целия пост
# 15 235
Да, малко не са живи, малко сигурно е имало сексуална част, но иначе много щастливо детство 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Виж целия пост
# 15 236
Мили дами и господа.
Имам предложение. Както и темата подсказва, ако може да се намери някой ентусиаст да класифицира и систематизира цялата официална информация, която има до момента за случая-кой къде е застрелян, колко пъти,
Скрит текст:
в коя област на тялото, как са разположени и намерени телата на всички убити, 3 – часовите кадри от камерите по часове и минути, които една любезна дама предостави, бележките на И.К., намерени в хижата, и т.н., и да се закачи от някой модератор като отговор в началната страница на темата с опция да се редактира, ако се появи нова информация.
Защото при толкова много и разнопосочни факти и информация този случай не само Туин Пийкс, но и Досиетата Х задмина.
Ето систематизирано обобщение на фактите по „случая Петрохан“, базирано на официални разследващи данни и медийни източници, които са извън субективни мнения от форумни дискусии. Тъй като темата в BG-Mamma е дискусионна и пълна с различни хипотези, ще се фокусирам върху това, което към момента е потвърдено от официални източници като МВР, прокуратурата и новинарски публикации, приети за факти.

📌 Установени факти
📍 Основни събития

1. Открити тела в района на хижа „Петрохан“ (Понтийския балкан):
– Няколко души (мъже и поне едно непълнолетно дете) са намерени мъртви при хижа „Петрохан“.
– Разследващите и прокуратурата сочат, че става дума за тройно самоубийство в хижата и двойно убийство с последвало самоубийство в кемпер, открит на друго място (вероятно близо до връх Околчица).

2. Няма данни за външни извършители:
– От МВР и прокуратурата заявиха, че към момента не са установили присъствието на други лица, различни от загиналите, в хижата по време на смъртта им.

3. Камери и наблюдение:
– Вокруг хижата има записи от 6 камери, които показват движенията в периода 31 януари – 2 февруари.
– Записите очертават йерархична социална структура в групата, с лидер – Ивайло Калушев.

🧬 От балистични и съдебни експертизи

4. Оръжия и огнестрелни случаи:
– Намерени са барутни частици по труповете на някои загинали.
– Експертизата показва, че един от участниците е произвел два изстрела върху себе си (вторият – фатален).

🧪 Биологични находки

5. Химично вещество:
– В кръвта на Ивайло Калушев е открито успокоително/хипнотично вещество – фенобарбитал.
– Това потвърждава, че е имало прием на вещество, което може да облекчи тревожност или да има седативен ефект преди смъртта му.

❓ Неразкрити или спорни аспекти
❓ Мотиви

– Мотивът за смъртта (самоубийства/убийства) остава неясен. Разследването е публикувало записи и анализи, но няма окончателно обяснение защо групата е предприела тези действия.

❓ Връзки с други случаи

– Продължават спекулации за връзка с международно разследване за наркотици (40 тона марихуана), но към момента това не е официално потвърдено.

🧩 Контекст (официални разследвания)
Сценарии, които се разглеждат:

A) Тройно самоубийство „Петрохан“:
– Смъртта на тримата в хижата е считана за самоубийство от разследващите.

B) Две убийства + самоубийство в кемпера:
– На друго място (вероятно кемпер в същия район) са открити две тела със следи от убийство и едно от самоубийство.
Скрит текст:
🧠 Резюме на фактическата картина
Категория   Потвърдено от разследване
Открити тела   ✔
Свързване на телата с група   ✔
Намерено фенобарбитал   ✔
Доказателства за външни извършители   ❌
Окончателен мотив   ❓

✔ – факт, ❌ – официално отречено/непотвърдено, ❓ – все още неясно от официални данни.
Скрит текст:
🧩 ХРОНОЛОГИЯ НА СЛУЧАЯ „ПЕТРОХАН“
📅 31 януари – 2 февруари

📍 Районът на хижа „Петрохан“, Стара планина

Група лица пребивават в района на прохода Петрохан.

Камери за видеонаблюдение около хижата регистрират движенията им.

По-късно разследващите съобщават, че записите не показват присъствие на външни лица в критичния период.

📅 Начало на февруари – откриване на телата
📍 Хижа „Петрохан“

Открити са три тела.

Според прокуратурата става дума за тройно самоубийство.

Няма данни за борба или външна намеса.

📍 Кемпер (в друг район на Стара планина)

Открити са още три тела.

Разследващата версия: двойно убийство, последвано от самоубийство.

Общо загинали: 6 души.

📅 След първоначалните огледи
🔬 Съдебномедицински и балистични експертизи

Установени са огнестрелни рани.

По някои от телата са открити барутни частици.

Един от мъжете е произвел два изстрела срещу себе си, вторият – фатален.

📅 Токсикологични резултати

В кръвта на Ивайло Калушев е открит фенобарбитал (седативно/хипнотично вещество).

Това потвърждава прием на успокоително преди смъртта.

Няма официално потвърждение за масово отравяне или принуда чрез вещества.

📅 Публични изявления на разследващите

От МВР и прокуратурата заявяват, че не са установени други извършители извън загиналите.

Данните от камерите показват вътрешна йерархия в групата.

Като лидер е посочен Ивайло Калушев.

📌 ОБОБЩЕНА ФАКТИЧЕСКА КАРТИНА
Елемент   Статус
6 загинали лица   Потвърдено
Две отделни локации   Потвърдено
Огнестрелно оръжие   Потвърдено
Фенобарбитал   Потвърдено (при един от загиналите)
Външни извършители   Няма данни
Окончателен мотив   Неизяснен
❓ Какво остава неясно

Конкретният мотив и психологическият контекст.

Дали става дума за организирана идеологическа/затворена група или за личен конфликт.

Дали има по-широка криминална връзка (официално – непотвърдено).
Май не е много полезен с хронологията чатчо.
Виж целия пост
# 15 237
Деян са го напуснали, Ламата не обича пораснали момчета, а обслужващ персонал си е имал достатъчно. Може би Деян е имал и по-адекватни родители, които са го подкрепили.

Не е и докрай напуснал, а пратен на най-долното ниво - географски и йерархично - в Гинци, в ниското, където да се оглежда и докладва. Но по-далеч от чистите люде, особено с тая негова жена.
Виж целия пост
# 15 238
Деян определено не е бил напуснал.
Деян са го напуснали, Ламата не обича пораснали момчета, а обслужващ персонал си е имал достатъчно. Може би Деян е имал и по-адекватни родители, които са го подкрепили.
Ама живее на 5 минути от ламата...
Виж целия пост
# 15 239
Деян как се е справил? Има други от групата в Мексико, които явно са напуснали също. Да не говорим, че Николай от видеото, което се вижда е супер интелигентно момче. Не мисля, че нито Алекс, нито Ники са щели да имат проблем с живота извън хижата.

Деян е бил на 16, когато се е запознал с Калушев и на около 27, когато Калушев е измислил "собственото си учение".

От Николай не знам какво виждате, той почти липсва от записите. Алекс с това липсващо образование, незнайно как щеше да се реализира. Реалният живот не е каране на моноколело в гората.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия