https://breaking.bg/vodeshti-novini/kakvo-krie-kmetat-terziev-za … -80-hilyadi-evro/
"Източници на breaking.bg, близки до разследването, разкриха, че първият превод на Терзиев в сметката на Ивайло Иванов е от 7 юли 2023 г. и е в размер на 81 000 лева. Парите са от личната сметка на Васил Терзиев, който тогава е все още само кандидат за кмет на София, официално издигнат от коалицията „Продължаваме промяната – Демократична България – Спаси София“ на 27 юни 2023 г. Следващият транш по сметката на Ивей е на стойност от 170 000 лева. Отново от личната сметка на Терзиев, който вече е встъпил в длъжността на столичен кмет.
Защото парите са преведени на 27 ноември 2023 г. В началото на същия месец Терзиев печели балотажа на местните избори срещу Ваня Григорова с по-малко от 5 хиляди гласа в многомилионната столица. На 13 ноември Терзиев полага клетва като кмет на София и две седмици по-късно „дарява“ 170-те хиляди лева на сектата на Ивайло Калушев.
След още 2 седмици, на 11 декември 2023 г., към сметката на Ивей прави „частен превод“ от 15 хиляди лева и бившата съпруга на кмета Терзиев – Милена. Според публикации в булевардните медии бракоразводното дело между Васил и Милена Терзиеви е една от най-строго пазените тайни по време на предизборната кампания на бъдещия кмет от юни до края на октомври през 2023 г."