Дори и да говорим за самоубийства пак трябва да има мотив. А тук мотив има и то някакъв конкретен. И стигам до момичето. Значи, те отиват до къщата на морето за ремонтни дейности и смятат да седят там 10 дни. Обаче, на момичето родителите изведнъж се сещат, че те няма да й позволят да седи толкова дълго с тях и настояват да се прибере! Групата толкова бърза да я прибере в София, че забравят отворена дори входната врата (според съседа). А значи, зае*ават и ремонта, и шахтата, и къщата като цяло. Всички сме бързали, всички сме забравяли неща, ама вижте, да забравим да си затворим (не просто заключим, а затворим) входната врата- не мисля, че на някого се е случвало?! Те я оставят в София и отиват в хижата. Не могат да минат първо през хижата с нея, да си вземе багажа и да си я закарат в София със се багажа. А багажът и тежък, очевидно по качването му в колата. Да, жените имаме тежки багажи, но в случая, за да е толкова тежък и да го качват с рампа това е всичкият и багаж. Тоест, родителите на момичето не просто искат тя да се върне, а искат тя повече да не стъпва в тази хижа! И понеже момчетата така и така са си променили плана и са се върнали по-рано взели, та си казали- ми, хайде сега да се самоубиваме- майната му на предварителният план. Като междувременно Калушев пак бърза, Алекс търчи и той бърза да тръгват и не могат да изчакат 15-20 минути да се върне Ники от София, та трябва да го пресрещат и другите да му връщат джипа. Изпращат се с "За мен беше чест". След тръгването на Калушев или по-точно около 5 часа по-късно тримата останали в хижата разиграват следната сценка: Излизат пред камерата и разиграват едно към едно тръгването на Калушев като два пъти казват саркастично "За мен беше чест!, смях, шефска чест, ще се видим на по-истинското място, смях, показване на среден пръст на камерата и след което се прибират пак задружно и тримата като казват, че няколко пъти ще излизат пак. Ама той Калушев е интересен гуру-лидер. Зад гърба му говорят саркастично, покланят се само когато го няма, ама иначе има достатъчно влияние над тях, че да ги накара да се самоубият!
Пардон, тримата възрастни да се самоубият. Тези, които не е успял да включи както си трябва в сектата- имат си контакти с приятели и смейства, не ги е изолирал както децата (каквото и да говори Ралица, приятели на Ники не чухме да има). Та единствените, които реално са отгледани от Калушев и би следвало най-вече те да му вървят по гайдата май нещо не са били съгласни, та се е наложило той да ги убива. Другите трима, над които няма чак такова влияние е успял, обаче, да убеди да се самоубият. Въобще...
Най-показателното затова как се разследва този случай и какво отношение имат към него тези, които трябва да разследват е- търсенето на семенна течност в двамата младежи
Какво искат да покажат с това не ми е ясно. Дори Алекс не е малолетен, за да докажат педофилия, да не говорим за 22-годишният Ники. И да я докажат- не могат да осъдят мъртвец, не сме в САЩ. Или са търсили генетичен материал от преди две години, когато Алекс е бил на 13, или отпреди 9 за Ники. Не са намерили, но аз пак да питам: Това пак какво доказва? Нищо. Доказва че или не е имало нищо между тях, или не е имало нищо в последните 2-3 дни, или че се е облекчил, така да го кажа по-културно, някъде другаде, а не там където търсят. И трите обяснения са с еднакър процент шанс. Ей такива неща просто показват как се разследва случай, който се нарежда до Нови Искър и Белнейски като важност за малката ни държава, в която рядко се случват чак такива фрапиращи неща.