Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 503 058
  • 45 959
# 21 750
Разкажете нещо за езотеричният кръг около Людмила Живкова и каква е връзката със село Българи? Стана ми интересно. Има теория, че и Людмила Живкова се е самоубила. Според мен навлизането в дебрите на окултното, води до депресия.
Виж целия пост
# 21 751
Мисля, че майката на НА е била част от религиозната общност (няма да употребявам понятието култ, за да не влизам в спорове), но не от тесния кръг на нейния водач. Вероятно е смятана и за важен член на общността, тъй като е майка на тулку. От публикацията на СА във Фейсбук става ясно, че според Р ,,криенето на истината , ще успокои атаките на свинете". Пак според СА "единственото истинско оръжие срещу клеветите е да се освети максимално дейността на Сангхата'', а ,,криенето и изказването на полуистини", което според нея вероятно прави Р ,,засилва спекулациите''.
Виж целия пост
# 21 752
Скрит текст:

Бивол написаха, че бащата на собственичката на училище Космос също е бил агент от ДС, колега с бащата на Деян. Отдолу в коментарите се добавя, че ще се осветлят и връзките с близкия духовно-езотеричен кръг около Людмила Живкова, в който е било и семейството на Калушев.
О-хо! Интересни връзки!
Още откакто се разбра, че има връзка със с. Българи и веднага ми мина идеята дали пък няма нещо общо с търсенията на Людмила. Поне за мен наличието на подобна връзка би обяснило доста неща, които на пръв поглед изглеждат необясними.
Сега.. за да стане съвсем като Туин Пийкс се сещам, че се говореше, че повечето от хората навремето, които са участвали в изследването на Царичина са се самоубили.
Дали има връзка между двата случая?  Може ли да са влизали някъде там?
Да възможно е.
И аз доколкото знам при някои езотерични случеи се стига точно до мистериозни, необясними умирания на тези които са имали досег с места/информация, която не е трябвало да достигат.
А съфорумката, която каза, че ако е свързано със средите на Людмила Живкова всичко и било ясно би ли дала повече от разъжденията си. Интересно е, какво смята че се връзва.

Ако питането е към мен - Мисля, че ако Калушев и компания, предвид интереса им да изследват пещери и други подобни са търсели интересни места и артефакти из Странджа то е много вероятно да са знаели и да са се интересували от същото, което е търсела и Людмила. Даже би ми било странно да не е така. Всеки с интерес към езотерика и подобни минава през това. Та за мен е много вероятно не само да са търсели, но и да са намерили нещо. От там нататък влиянието на намереното върху действията психиката на тези, които са били в досег е да го нарека нелогично и непредсказуемо.
За тези "тайни" неща има много неща, които не знаем и не разбираме, но влияние си го има. Такъв ефект е възможната причина за бързото изнасяне. Ако са взели някоя реликва решавайки, че не би било проблем и са я отнесли в хижата нейното последващо влияние би могло да предизвика действията в които не намираме логика. Може опитвайки се да се справят с подобно нещо тримата в Петрохан да не са искали да палят хижата  а само да "неутрализират" вредно влияние но нещата да са излезли от контрол и да са се обърнали срещу тях. Ако нещото дето са се опитвали да горят най общо е "пуснало духа от бутилката" (примерно вещество или лъчение което им създава халюцинации) след това действията им провокирани от това ни изглеждат нелогични, но то е защото не знаем подробност. А може и просто подобно нещо да им размъти разсъдъка и да ги накара да действат срещу себе си.
Калушев осъзнавайки някои неща е тръгнал с Алекс и Ники с идеята да ги отдалечи и да не са изложени на риск, но "демона" ги е намерил и на Околчица.
Виж целия пост
# 21 753
Никой не е казал, че не са излизали, може да са излизали, но през другия изход, а не към паркинга. Отделно София каза, че те медитирали с часове през деня, така че може и това да са правили.
От другата страна, камера "бариера" също последен запис в 16:47. А кучето е навън.  Не, просто тези най-важни часове са отрязани. Толкова много неща може да са се случили точно тогава.
Виж целия пост
# 21 754
Може да има забрана за кремация при висящо производство. Може би в тази връзка са и исканията на майката на Николай, но са неправилно поставени.
Веднъж освободи ли се тялото и се предаде на близките, те могат да го погребат/кремират според приетото от тях.
Т.е. няма и няма как да има последваща забрана. 

Не точно.

Наредба № 2 от 21 април 2011 г. за здравните изисквания към гробищните паркове (гробища) и погребването и пренасянето на покойници, издадена от Министъра на здравеопазването. 


Чл. 16, ал. 2: „Когато има съмнение за насилствена смърт, кремацията се разрешава само след писмено съгласие на прокурора.“
Ето го текстът на наредбата (актуален текст в ПИС "Апис"), който касае кремацията - не е чл. 16, в който липсват алинеи, а чл. 20:
  "Чл. 20. (1) Кремирането на покойник се извършва след съставяне на акт за смърт и представяне на разрешение за кремация по образец съгласно приложение № 1. Разрешението се издава от лекаря или фелдшера, установил настъпването на смъртта, или лекаря, извършил аутопсията."
Това разрешение не се издава от прокурора, нито той има отношение към прилагането на наредбата в тази й част.  Неговите правомощия касаят погребването на труп и са уредени в чл. 157 НПК. 
Освобождаването на тялото с постановлението на прокурора означава, че то не представлява вече доказателство в процеса.
Виж целия пост
# 21 755
Никой не е казал, че не са излизали, може да са излизали, но през другия изход, а не към паркинга. Отделно София каза, че те медитирали с часове през деня, така че може и това да са правили.
От другата страна, камера "бариера" също последен запис в 16:47. А кучето е навън.  Не, просто тези най-важни часове са отрязани. Толкова много неща може да са се случили точно тогава.
Моята камера може да се настрои да не брои кучето за движение и да не записва ,само човешка фигура.
Виж целия пост
# 21 756
Скрит текст:
Между другото, вкъщи имаме камера Реолинк, която се включва при движение, та по-продължителните ги разделя на няколко файла, между които се губят секунди, отделно във всеки файл също от време на време прескачат по няколко секунди.
Не, че е някакво доказателство, ама все пак го споменавам по повод съмненията, че записите са манипулирани.
То ако се губеха секунди добре, но в случая се губят часове.
Ако са часове, в които няма движение, нормално да се губят. Коментирам прескачането на секундите в клиповете, за което има подозрения, че нарочно са рязани.
Излизат, слагат две вериги. На връщане свалят една. Със сигурност не всичко е предоставено. Което е ОК, но няма нужда да се казва друго.
Виж целия пост
# 21 757
Таз тема вярно заприлича на общата - чак до Людмила Живкова стигна.
Всеки средно интелигентен човек с търсещ ум в даден етап от живота си проявява интерес към чуждите и странични за него култури,  философии, идеологии и религии - било исторически, било настоящи. Нищо нелогично, нито необичайно. Поне тя да бъде оставена да почива в мир, не й е мястото в темата - според мен.
Все някаква граница с оглед заглавието трябва да има дори и за свързани, ама не чак дотам и извън конкретния случай въпроси.     
Виж целия пост
# 21 758
Може да има забрана за кремация при висящо производство. Може би в тази връзка са и исканията на майката на Николай, но са неправилно поставени.
Веднъж освободи ли се тялото и се предаде на близките, те могат да го погребат/кремират според приетото от тях.
Т.е. няма и няма как да има последваща забрана. 

Не точно.

Наредба № 2 от 21 април 2011 г. за здравните изисквания към гробищните паркове (гробища) и погребването и пренасянето на покойници, издадена от Министъра на здравеопазването. 


Чл. 16, ал. 2: „Когато има съмнение за насилствена смърт, кремацията се разрешава само след писмено съгласие на прокурора.“
Ето го текстът на наредбата (актуален текст в ПИС "Апис"), който касае кремацията - не е чл. 16, в който липсват алинеи, а чл. 20:
  "Чл. 20. (1) Кремирането на покойник се извършва след съставяне на акт за смърт и представяне на разрешение за кремация по образец съгласно приложение № 1. Разрешението се издава от лекаря или фелдшера, установил настъпването на смъртта, или лекаря, извършил аутопсията."
Това разрешение не се издава от прокурора, нито той има отношение към прилагането на наредбата в тази й част.  Неговите правомощия касаят погребването на труп и са уредени в чл. 157 НПК. 
Освобождаването на тялото с постановлението на прокурора означава, че то не представлява вече доказателство в процеса.

Мисля, че бъркате нещата. Това, което аз съм Ви цитирала, касае "нашия" случай. Това, което Вие сте цитирали, касае обикновен случай на кремация, където няма съмнения за насилствена смърт. Както и да е, това е последното, за което ще седна да споря.

Цитат
Вероятно е смятана и за важен член на общността, тъй като е майка на тулку

Ariadne, според мен майките изобщо не са го интересували. Ралица сама се е натрисала. Виж, Десислава като не се е интересувала и не е идвала изобщо, на никой не му е пукало за нея, камо ли да е имало специално отношение. Та те изобщо не са се виждали. Мисля, че на Калушев са му трябвали децата, парите на родителите им и няколко слуги, да му се кланят. Нищо друго. Нито е уважавал някого кой знае колко, нито е имал по-специално отношение към когото и да било. Поне това съм чула дотук от всичките зомбирани.
Виж целия пост
# 21 759
Напълно съм съгласна с Вас. Написах го от гледна точка на нейната самооценка или в какво e оставена да вярва.

Цитат
Вероятно е смятана и за важен член на общността, тъй като е майка на тулку

Ariadne, според мен майките изобщо не са го интересували. Ралица сама се е натрисала. Виж, Десислава като не се е интересувала и не е идвала изобщо, на никой не му е пукало за нея, камо ли да е имало специално отношение. Та те изобщо не са се виждали. Мисля, че на Калушев са му трябвали децата, парите на родителите им и няколко слуги, да му се кланят. Нищо друго. Нито е уважавал някого кой знае колко, нито е имал по-специално отношение към когото и да било. Поне това съм чула дотук от всичките зомбирани.
[/quote]
Виж целия пост
# 21 760
Може да има забрана за кремация при висящо производство. Може би в тази връзка са и исканията на майката на Николай, но са неправилно поставени.
Веднъж освободи ли се тялото и се предаде на близките, те могат да го погребат/кремират според приетото от тях.
Т.е. няма и няма как да има последваща забрана. 

Не точно.

Наредба № 2 от 21 април 2011 г. за здравните изисквания към гробищните паркове (гробища) и погребването и пренасянето на покойници, издадена от Министъра на здравеопазването. 


Чл. 16, ал. 2: „Когато има съмнение за насилствена смърт, кремацията се разрешава само след писмено съгласие на прокурора.“
Ето го текстът на наредбата (актуален текст в ПИС "Апис"), който касае кремацията - не е чл. 16, в който липсват алинеи, а чл. 20:
  "Чл. 20. (1) Кремирането на покойник се извършва след съставяне на акт за смърт и представяне на разрешение за кремация по образец съгласно приложение № 1. Разрешението се издава от лекаря или фелдшера, установил настъпването на смъртта, или лекаря, извършил аутопсията."
Това разрешение не се издава от прокурора, нито той има отношение към прилагането на наредбата в тази й част.  Неговите правомощия касаят погребването на труп и са уредени в чл. 157 НПК. 
Освобождаването на тялото с постановлението на прокурора означава, че то не представлява вече доказателство в процеса.
При съдебни случаи, ако прокурора не впише в постановлението,  че разрешава кремация, лекарят не издава разрешение за кремация.
Виж целия пост
# 21 761
Цитат
Мисля, че бъркате нещата. Това, което аз съм Ви цитирала, касае "нашия" случай. Това, което Вие сте цитирали, касае обикновен случай на кремация, където няма съмнения за насилствена смърт. Както и да е, това е последното, за което ще седна да споря.
Ами не знам откъде сте ми го цитирала (аз ползвам правно-информационна система Апис),  но ето го и чл. 16 от същата наредба - пак уточняваме, че нормативният акт е Наредба № 2 от 21.04.2011 г. за здравните изисквания към гробищни паркове (гробища) и погребването и пренасянето на покойници (посл. изм. от 11.07.2023 г) - на нея сте се позовали поне в предишния си пост.

Цитат
Чл. 16. Изграждането на надземна урнова стена (ниша), надземна стена (ниша) за поставяне на ковчези, стоманобетонна камера, гробница или костница в случаите, когато представляват строеж по смисъла на ЗУТ, се допуска въз основа на разрешение за строеж, издадено при условията и по реда на ЗУТ.
Да, не е за спор, но след като сте започнали, да уточним.
Виж целия пост
# 21 762
Напълно съм съгласна с Вас. Написах го от гледна точка на нейната самооценка или какво e оставена да вярва.

О, това да, 100%. Тя си въобразява, че е някаква важна личност в тази група, да не казвам секта, защото то дефакто си е малка група зомбирани, не са с хиляди последователи. Тя дори София се има за фактор там, хем синът й не е тулку, та какво остава за Ралица. Само Десислава не я виждам в схемата. Реално тя е единствената, която тотално е скъсала връзката с детето.
Виж целия пост
# 21 763
Разрешението за кремация се извършва от лекар, когато няма данни за насилствена смърт или не се налага експертиза.
Приложение към чл. 20, ал. 1 от наредбата.
Май са закъснели за кремация според наредбата.
Виж целия пост
# 21 764
Юруш на новата мистерия.
Някои тука ще я харесат.

Флашка с биткойни и други криптовалути на обща стойност 8 милиона евро, съхранявана от Ивайло Калушев или от дясната му ръка Ивайло Иванов – Ивей, е изчезнала безследно след масовата смърт на рейнджърите от хижа „Петрохан“, съобщава сензационно вестник „едикойси“, като се позовава на близки на загиналите.
Според тях МВР игнорира версията, че будисткият гуру лама Калушев, Ивайло Иванов – Ивей, Дечо Илиев, Пламен Статев, 22-годишният Николай Златков и 15-годишният Александър Макулев не са сложили сами край на живота си, а са били ликвидирани, като екзекуторите отнели насила от тях хадруерния портфейл.
Близки до рейнджърите твърдят, че в последните 5 години лама Клушев обръщал в криптовалута приходите на организацията и постъпилите дарения от богати съмишленици, които може да се окажат в размер на милиони.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия