Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 497 079
  • 45 814
# 21 825
Ина Лулчева зададе много логични въпроси. Тя, все пак е професионалист в наказателното право. Аз си задавам всичките тези въпроси.
Виж целия пост
# 21 826
Наистина изглежда около това момиче да се е случило нещо и е странно, че нищо не излиза там. Или има замесен влиятелен човек, който е наложил завеса или от некадърност разследващите не са поровили по-сериозно в този момент. Тя и бащата ѝ дали някакви стандартни показания и да са ги оставили на мира...
Виж целия пост
# 21 827
Бащата на НЗ е избрал да не се занимава. Така че не виждам защо да го идеализираме.
Точно това се случва с деца дадени за отглеждане при роднини. Отчуждават се много бързо.
И моите не искаха да говорят с мен в тази възраст, когато отидат при баба си и дядо си, макар че е за няколко дни. После, като се върнат - известно време драма.
Виж целия пост
# 21 828
Бащата на НЗ е избрал да не се занимава. Така че не виждам защо да го идеализираме.
Точно това се случва с деца дадени за отглеждане при роднини. Отчуждават се много бързо.
И моите не искаха да говорят с мен в тази възраст, когато отидат при баба си и дядо си, макар че е за няколко дни. После, като се върнат - известно време драма.
"Бащата - Яни Макулев, казва при разпита, че в момента, в който детето му е отишло в хижата, Калушев му е дал нов мобилен номер, "за да не го знаят другите му бивши съученици, за да не го притесняват и да се откъсне от старата среда"."
https://faktor.bg/makulev-izpratil-i-golemiq-si-sin-pri-kalushev … r-da-ne-go-tarsqt
Виж целия пост
# 21 829
Наистина изглежда около това момиче да се случило нещо и е странно, че нищо не излиза там. Или има замесен влиятелен човек, който е наложил завеса или от некадърност разследващите не са поровили по-сериозно в този момент. Тя и бащата ѝ дали някакви стандартни показания и да са ги оставили на мира...
Никак не е невъзможно това гостуване на момичето да е имало връзка с последващите събития. Макар че беше споменато бегло някъде из медиите, че момичето и бащата са разпитани, но нищо повече. Тя явно идва с повече багаж, част от който оставят в хижата и после заминават на морето, от морето скоропостижно я връщат при родителите й и после й се носи багажа. Тук в тази фактология има неизвестна и интересна динамика. ИК пише до майка си, че нищо от “това, което ще чуе не е истина”, т.е предусещал е, че ще има отзвук, нещо ще се разчуе или може да е имало заплаха към тях в последните дни около гостуването, че информация, свързана с тях ще излезе наяве. И решението за края да е взето набързо под давление на ситуация. Това не е в противоречие и с останалите факти за живота им напоследък - ремонтите, покупките и т.н., все действия на хора, които са смятали още да се задържат на тоя свят. Но нещо е променило тези им идеи.
Виж целия пост
# 21 830
А има ли версия: ИК да е убил тримата в хижата, после децата и накрая себе си?
Виж целия пост
# 21 831
Как може да си пратиш детето на другия край на света и да не помниш с кого?
Виж целия пост
# 21 832
Наистина изглежда около това момиче да се случило нещо и е странно, че нищо не излиза там. Или има замесен влиятелен човек, който е наложил завеса или от некадърност разследващите не са поровили по-сериозно в този момент. Тя и бащата ѝ дали някакви стандартни показания и да са ги оставили на мира...
Предполагам е първото. Просто бащата пази дъщеря си от цялата тази история, за да не я свързват цял живот с Туин Пийкс. Аз също бих постъпила така. А защо му се позволява - сигурно не е кой да е.

В този ред на мисли, не бях съгласна да се слагат снимки на Валери тук - той има право на някаква анонимност и що-годе нормален живот след това.
Виж целия пост
# 21 833
Точно така, Ondine. Едва ли е кой да е. Сетих се за още нещо.  Преди време из медиите пишеше, че онзи, който е запознал момичето и баща й с групата на ИК е този, който отказа на Бенатова интервю и писа, че ще говори само пред френския президент и власти и че нямало да се върне в България повече от страх за живота си. Има нещо мътно и неясно около тези среди, което няма как да знаем. Станало е нещо, провокирало събитията и може никой, дори и провокаторите /ако е имало такива/ да не са очаквали този край и затова това стъписване и в институциите още от началото. Не е задължително да има мафия и каналджии..
Виж целия пост
# 21 834
Бащата на НЗ е избрал да не се занимава. Така че не виждам защо да го идеализираме.
Точно това се случва с деца дадени за отглеждане при роднини. Отчуждават се много бързо.
И моите не искаха да говорят с мен в тази възраст, когато отидат при баба си и дядо си, макар че е за няколко дни. После, като се върнат - известно време драма.
"Бащата - Яни Макулев, казва при разпита, че в момента, в който детето му е отишло в хижата, Калушев му е дал нов мобилен номер, "за да не го знаят другите му бивши съученици, за да не го притесняват и да се откъсне от старата среда"."
https://faktor.bg/makulev-izpratil-i-golemiq-si-sin-pri-kalushev … r-da-ne-go-tarsqt

Това, заедно с факта, че са контактували само през приложението Сигнал, което го имаше потвърдено във всички разпити, даже и на бащата на момичето, и при това с изчезващи съобщения, е не червена лампа, ами удар с чук в главата. Какво да го притесняват тия съученици, та той е бил на 10 годинки.
Виж целия пост
# 21 835
Да, научих, че ако не е за пари, то е заради ревност.
Но в случая е заради изнудване и притискане до стената. Убедена съм.
Момчетата са му били под абсолютно подчинение. Той не им е оставил избор. Дори и да са възникнали чувства на някои от двамата млади към девойката, той е бил потушен и стъпкан от Гуруто.
Въпреки че имам идея какви са им отношенията помежду им, не искам да изпадам в подробности, защото това не е важно в случая.
Тук за мен става въпрос за много пари и големи амбиции. Нагазили са в мътното. Може и убийство да стои в дъното. Всичко друго, но не и престъпление от страст.
Виж целия пост
# 21 836
А има ли версия: ИК да е убил тримата в хижата, после децата и накрая себе си?
В началото даже беше водеща версия, но тогава не се знаеше, че е духнал с кемпера доста преди пожара и смъртта на тримата.
Така че, не, няма как.
Виж целия пост
# 21 837
Точно така, Ondine. Едва ли е кой да е. Сетих се за още нещо.  Преди време из медиите пишеше, че онзи, който е запознал момичето и баща й с групата на ИК е този, който отказа на Бенатова интервю и писа, че ще говори само пред френския президент и власти и че нямало да се върне в България повече от страх за живота си. Има нещо мътно и неясно около тези среди, което няма как да знаем. Станало е нещо, провокирало събитията и може никой, дори и провокаторите /ако е имало такива/ да не са очаквали този край и затова това стъписване и у институции още от началото. Не е задължително да има мафия и каналджии..

Скрит текст:
Toзи пък, намерил пред кой да иска да говори. Поредният хахо.

Още едно предположение - бащата на момичето много сериозно е заплашил Калушев с нещо.
Виж целия пост
# 21 838
Ondine, не е изключено. Така се навързват и съобщенията към майката и Диян. Със сигурност има и още неща, които не се знаят покрай дейностите им, някои от които сега покрай трагедията ще се осветлят, както и чадърите. Но е възможно отключващият фактор /заплаха, ако е имало такава/ да не излезе.
Виж целия пост
# 21 839
Дано никога не разберем кое е момичето и как изглежда Валери...тези деца имат право на нормален живот.
И дано в следващото интервю на Ралица и се задават въпроси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия