Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 497 887
  • 45 837
# 21 915
Калушев и Ко и от ония свят омаяха бг-мамите, чак тук едни апотеози на колоритността и уникалността им започнаха да се пишат,  а се чудите в реалния жив живот как майките са си давали децата...

Будалкаш се, нали? Не допускам на някого да хрумне подобна дивотия. Ей така тръгват легендите, ей така си ги плещи и Сарафов. Ама не него му се вързаха......
Виж целия пост
# 21 916
Начинът на живот е спомагал за аурата, но при родителите водещо е било религиозният момент според мен. Вприщил ги е в тия ваджраяна ужасии и те сериозно си вярват, че децата им са някакви прерожденци. Въпреки шумът, който вдигат, за мен вътрешно в себе си знаят истината и просто я... приемат. Приемат решението му да отнеме децата им и да ги прероди в нещо си там. Не намират сили да го осъдят. Приемат го.
Както Софка се изпусна, че вярва в самоубийствата, хвърляйки вината върху Валери.
Така че, сектата хич не е безобидна и не е отмряла. И продължава да се подценява и подминава от службите, както се е случвало през всичките тия години. Още ли трупове чакаме, за да разровят по-сериозно и тия откачалки, вместо да шестват из медии и социални мрежи, да вземат да пошестват из арести и психодиспансери?
Виж целия пост
# 21 917
Ако загледате коментарите под която и да е новина за инцидент, ще забележите невероятни съждения как жертвата е можело да избегне ситуацията. Ако е дете, вината се търси в близките или на тази възраст как трябвало да преценява по-добре.
Вероятно е някаква реакция в стил "на мен няма да се случи".
Тук същото, но мултиплицирано.
Виж целия пост
# 21 918
Защо ще ги размотава всички до морето. Сигурно, за да ги държи под око. Николай връща всичкия багаж, качвай се в тоя кемпер, защото под върха ще ви гърмя неблагодарни поданици, дето не обожавате моето съвършенство. Мооооже. Всичко може, само нека спрем латерната. 🙏
Следя със закъснение ,но както и Калушев е писал, момичето ще да е обърнало каруцата и променило плановете в болния му мозък. Възможно е, според мен бащата да е отказал отглеждане и финансиране.Не знаем историята и просто.
Виж целия пост
# 21 919
Както Софка се изпусна, че вярва в самоубийствата, хвърляйки вината върху Валери.
За трети път чета в твои постове, че очевидно не ти е ясно какво София Андреева влага в израза "морален убиец". Валери е очернил жертвите, убил е реномето им. Затова казва, че роднините им трябва да го съдят. В прав текст тя си каза, че не вярва във версията за самоубийството, обаче ти си настояваш, че се е "изпуснала".
Не помня коя тук се възмущаваше, че не била видяла злоба към родителите, само към "Валерко". Да вземе да гледа по-внимателно за "Софка", "г-жа Жълтуркова" и т.н.
Виж целия пост
# 21 920
Абе никой не го е изтърпял Валерко, ама е жив и здрав. Явно по-добре се оцелява, като не умееш да сътрудничиш...
Виж целия пост
# 21 921
За трети път чета в твои постове, че очевидно не ти е ясно какво София Андреева влага в израза "морален убиец". Валери е очернил жертвите, убил е реномето им. Затова казва, че роднините им трябва да го съдят. В прав текст тя си каза, че не вярва във версията за самоубийството, обаче ти си настояваш, че се е "изпуснала".
В грешка сте, логиката на приказките ѝ беше, че им създал притеснение със сигналите си. И на ранимите благородни душици не им понесло. Не е казвала направо, че са се самоубили, но такава бе логиката на тезата ѝ. Набеждаваше си го за убиец, не просто на реномето им. Тя затова му е толкова ядосана – отнел ѝ е ламата и приятелите ѝ.
Гледайте си пак интервюто при Миролюба и Генка. Не ме карайте аз да го гледам отново, за да ви вадя цитати. Умолявам ви, не ми го причинявайте.
Виж целия пост
# 21 922
Оцелява се с манипулации и изнудване, кога на баща, кога на лами. Но родителите сами са виновни, че са отгледали и възпитали леке. Той само се е възползвал от наивността им. По- голям манипулатор от главния манипулатор излезе. Голяма конкуренция с Калушев, изненадал го е чак😃
Виж целия пост
# 21 923
Аз също останах с впечатление от интервюто на София , че тя по-скоро си приема самоубийствата / убийствата от Калушев , но не го призна в прав текст. Каза само , че няма да коментира, но поне 2-3 пъти натърти, че Валери е моралният убиец. После вече по незнайни причини яха фб вълната.
Аз наистина не разбирам как точно най-близките на жертвите упорстват и не искат да приемат истината, при положение, че те са запознати с тези религиозни  вярвания и да много повече от нас наясно с мотивацията. Какво целят с това мътене  на водата освен да оправдаят самите себе си, че са го допуснали?
Виж целия пост
# 21 924
Цитат от неин фейсбук пост: "Защо ако искаха ритуално самоубийство, не го направиха спокойно. В мазето имаше специална стая за медитации - предназначена за "тъмен" ритрийт. Можеха до идат във всяка пещера на България и да се скрият.Трябва да се били много тъпи да правят сеир на цяла България, та да им излезе име на секта.
Всичките членове на "сектата" владееха специална практика за изстрелване на съзнанието през фонтанелата наречена Пхова. Може да се ползва за самоубийство.
Но НЕ. Трябва да се изпозастрелят като диваци."
Как точно се връзва това, че се е изпуснала как вярва във версията за самоубийство? Хайде малко мисъл!
Виж целия пост
# 21 925
Валери е жертва. Първо на семейните порядки, после на ламата. Който дори не го е искал, искал е парите на родителите му.
София си е купила билет за рая , продавайки детето си.
Няма как да докаже твърденията си. Но аз му вярвам.
Виж целия пост
# 21 926
Как точно се връзва това, че се е изпуснала как вярва във версията за самоубийство? Хайде малко мисъл!

Малко по-нагоре Ви отговориха. Това е след като яхна вълната. Преди това тя вярваше в самоубийствата. Ако не вярваше, а (според Вас) говореше само за "очерняне на реномето", тогава защо ще говори за всички? Би говорила само за Калушев. На практика друг "очернен" от Валери няма.
Виж целия пост
# 21 927
Как точно се връзва това, че се е изпуснала как вярва във версията за самоубийство? Хайде малко мисъл!
Ами с тезата си за убиеца Валери на практика това подсказа. Знаем, че иначе я отхвърля и говори друго, но подсъзнателно знае истината и си личеше при интервюто.
И другите родители знаят. Просто... не им е проблем. Проблем е реномето на мъртвите мъже. То трябва да се чисти. Затова е целият цирк.
Виж целия пост
# 21 928
Малко по-нагоре Ви отговориха. Това е след като яхна вълната. Преди това тя вярваше в самоубийствата. Ако не вярваше, а (според Вас) говореше само за "очерняне на реномето", тогава защо ще говори за всички? Би говорила само за Калушев. На практика друг "очернен" от Валери няма.
Айде вече говорите сякаш сте ѝ първи приятели и лично ви е споделяла в какво вярва. Говори за всички, защото и Сарафов говореше за всички - педофилска секта и т.н., което е тръгнало от сигнала на Валери. Сарафов защо не говореше само за Калушев, а? Нали друг очернен от Валери няма.
Виж целия пост
# 21 929
Ми не е случила София нито на син, нито на лама. Имала- дала. Вместо да ги инвестира в старините си, сега ще гледа децата на хората за някой и друг лев
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия