Шокиращо масово самоубийство или убийство в Петрохан - какво знаем и какво липсва

  • 1 494 822
  • 45 727
# 22 095
Овчарят е извикал на човека, опрян на прозореца. Не е разбрал първоначално какво е състоянието му. Но не казва да е имало кръв по прозореца... Не трябваше ли да е окървавен прозореца, а и човека?

Не е бил окървавен, даже жив е бил, ама е умрял докато го викал овчаря. Sweat
Виж целия пост
# 22 096
Овчарят е извикал на човека, опрян на прозореца. Не е разбрал първоначално какво е състоянието му. Но не казва да е имало кръв по прозореца... Не трябваше ли да е окървавен прозореца, а и човека?

Човекът е имал кръв по главата. Вече беше казано.



.

три изстрела в малкото пространство на кемпера и нито един не е минал през стена или покрив?

Детето е застреляно на пода. Къде ли е отишъл куршумът? Ако Николай е застрелян между очите отгоре надолу, сигурно куршумът е някъде в таблото. Тоя на Калушев е през шибидаха.
Виж целия пост
# 22 097
е не е от стоманобетон все пак.
Несериозно е просто...
Ако толкова лесно се правеше дупка, такава е нямало и е трябвало да прикрият отсъствието ѝ, какво пречи на полицаите да стрелнат веднъж с пистолетите си и да пробият дупка? Ще карат бързо, за да не се види на камерите, майко мила...
Имаше информация че има 3 гилзи и 3 проектила открити в кемпера. Дупка ако има от какъв изстрел би била не ми е ясно.
Статия бтв
Цитат
В кемпера са открити 3 гилзи и 3 проектила: „…като данните сочат, че изстрелите са произведени с револвер „Колт“. В кемпера е намерен и един пистолет „Глок“.
Виж целия пост
# 22 098
е, нали николай е ударен от рикошет? от къде идва това "между очите, отгоре надолу"?

и бил жив, когато е намерен?

тогава защо толкова време им трябва за да разберат кога точно са убити/самоубити?
Виж целия пост
# 22 099
Привържениците на версия самоубийство твърдят, че Околчица е специално място, символично и подходящо за смъртта на борци да правда като Ботев. Аз ги питам ако е така защо ще чакат дни преди да се самоубият при все, че вече индиректно са посочили мястото и е можело да ги намерят преди да са осъществили намеренията си.
Според мен са закарани на Околчица след като вече са били убити. И оставен кемпера там. Вероятно първоначалната идея за отделянето на 3 мата  е била да припишат убийството на Калушев. Както и тръгнаха първоначално в тая посока.
А защо в кимпер? Ами в джип трудно ще скриеш 3 мъртви тела.
Тоест те нямат намерение да умират, но тръгват с кемпера, защото в джип е трудно да се скрият три тела, пък после изненадващо идват убийците да ги ликвидират и си казват: "Еее, добре, че са с кемпера, че иначе трудна работа". Правилно ли ви проследих мисълта?
Виж целия пост
# 22 100
Ще падна вече с вас. Какви куршуми стреляте, от къде ги прекарвате ...
Чудо е просто.
Joy
Виж целия пост
# 22 101
е не е от стоманобетон все пак.
Несериозно е просто...
Ако толкова лесно се правеше дупка, такава е нямало и е трябвало да прикрият отсъствието ѝ, какво пречи на полицаите да стрелнат веднъж с пистолетите си и да пробият дупка? Ще карат бързо, за да не се види на камерите, майко мила...

Ама вие сериозно ли, да стреля полицай да прави дупки.

С пистолет за мечки, би трябвало да има дупки. С пистолет за мечки по стъклата и по кемпера би трябвало да има биологичен материал. Силата за звука при стрелба може да доведе до акустична травма и човек несъзнателно се хваща за главата, а не застава в поза със сплетени пръсти в молитва. Ако стрелецът е без антифони в това малко помещение, ще му се му се завие свят, защото вестибуларния апарат ще се засегне от акустичния шок.
Не случайно на стрелбище, което е значително по-голямо от кемпер се ползват антифони.
Виж целия пост
# 22 102
Къде е сега кемперът? Може би в някой гараж.
Едно време автобусът убиец от р. Лим дълго време седеше в двора на Следствената служба на Г.М. Димитров /виждаше се от пътя/.
Виж целия пост
# 22 103
Това с гилзите, нали казаха, че при стрелба с револвер, те остават в барабана.
Виж целия пост
# 22 104
е, нали николай е ударен от рикошет? от къде идва това "между очите, отгоре надолу"?

и бил жив, когато е намерен?

тогава защо толкова време им трябва за да разберат кога точно са убити/самоубити?

Никой не е оповестил официално, тук си спекулираме. Щом Николай е убит на предната седалка в седнало положение, логично е някой прав да го е застрелял. Затова моето мнение е такова.

Тези глупости, че е бил жив аз не съм ги казвала.
Виж целия пост
# 22 105
Това с гилзите, нали казаха, че при стрелба с револвер, те остават в барабана.
3 гилзи = три изстрела. Има и 3 проектила вътре в кемпера, според статията. Значи дупка от какво ще се търси щом проектилите не са излезли от кемпера?
Виж целия пост
# 22 106
3 гилзи = три изстрела. Има и 3 проектила вътре в кемпера, според статията. Значи дупка от какво ще се търси щом проектилите не са излезли от кемпера?
Според друга статия - от куршума, с който се е застрелял Калушев.
Виж целия пост
# 22 107
Овчарят е извикал на човека, опрян на прозореца. Не е разбрал първоначално какво е състоянието му. Но не казва да е имало кръв по прозореца... Не трябваше ли да е окървавен прозореца, а и човека?

Не е бил окървавен, даже жив е бил, ама е умрял докато го викал овчаря. Sweat
После да не питаме това къде го пише?
Виж целия пост
# 22 108
Добри, няма рикошет в официалната версия.
Това дойде от "изтеклите" сведения на собственика на врачанската медия, която първа беше научила, че кемперът е намерен. Според него изстрел с такъв голям калибър и от близко разстояние би отнесъл половината глава на жертвата. Понеже той има малка дупка, се предполага, че е убит случайно от рикошет. Това нито е отречено, нито е потвърдено засега.

Интересно защо никой не споменава липсващата нощ между оставянето на момичето в София и пристигането на другия ден в Петрохан. Всички повярваха на Слави Ангелов, че тримата са пренощували в София, но къде, какво, нищо не се чу. Или аз съм пропуснала?
Виж целия пост
# 22 109
е не е от стоманобетон все пак.
Несериозно е просто...
Ако толкова лесно се правеше дупка, такава е нямало и е трябвало да прикрият отсъствието ѝ, какво пречи на полицаите да стрелнат веднъж с пистолетите си и да пробият дупка? Ще карат бързо, за да не се види на камерите, майко мила...


несериозно е на въпрос за дупки да се хвърляте с отговор кой карал бързо и защо.

харесва ми твърдата убеденост "такава е нямало".

три изстрела в малкото пространство на кемпера и нито един не е минал през стена или покрив?

Никой, не казва, че няма, а че не е задължително да се вижда от всеки ъгъл, камо ли от улични камери. Някъде показаха ли го кемпера от всички страни, не в движение? Може да съм пропуснала.

Краули, не пазя линкове. Цитирах и затворих. Може би и ти можеш да питаш гугъл?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия